Esnaf Kredisi Veren Bankalar (Faizsiz Esnaf Kredisi 2018)

Map Anasayfa Genel Rehber Esnaf Kredisi Veren Bankalar (Faizsiz Esnaf Kredisi 2018)
Esnaf Kredisi Veren Bankalar (Faizsiz Esnaf Kredisi 2018)

Devletin Verdiği Faizsiz Esnaf Kredisi 2018 Çeşitleri

Esnaf kredisi veren bankalar ile devletin esnaflarımıza sunduğu destekleri bütün ayrıntıları ile yazımızda bulabilirsiniz. Başlıklar halinde sunacağımız bankaları ve devlet destekli esnaf kredisi şartları detaylıca araştırılmış ve açıklanmıştır. Usta, sanatkar, orta veya büyük çaplı esnaflar, KOBİ’ler için devlet destekleri bulunmaktadır. Devlet desteklerini, akabinde bankaların düşük faizli esnaf kredilerini inceleyelim. Esnafa uygun koşullarda kredi veren bankalar şunlardır. Bu bankaları aşağıda detaylıca açıkladık.

 • QNB Finansbank
 • ING Bank
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası

Kooperatifli esnafa 30 bin TL faizsiz kredi (Halkbank)

Bu kredi desteğini KOSGEB kredileri ile karıştırmamalı ve başvuruyu ‘Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi‘ne yapmalısınız. Kooperatif üzerinden onayı geçen krediyi Halk Bankası üzerinden alırsınız. Faizsiz esnaf kredisinin geri ödemesi  12 ile 60 ay vade aralığında geri ödenebilir. Bu şekilde esnafın bütçesini de sıkışmamakta. 60 ile çekilen esnaf kredisinin aylık taksitleri 500 olmaktadır. Detaylar için faizsiz Halkbank Esnaf Kredisi yazımızı okuyunuz.

KOSGEB 50 BİN TL hibe 100 BİN TL faizsiz kredi şartları

2017 yılı içerisinde KOSGEB 50 Bin TL hibe şartları değişmiş ve hibe almak daha kolay bir hale getirilmiştir. Vatandaşın iş yeri sahibi olması adına, başvurunuzu iş yeri açmadan da yapabilir ve onay alabilirsiniz. Hibe olarak verilen 50 Bin TL için girişimcilik sertifikasına sahip olmanız yeterlidir.

Hibe onayı için öncelik verilen şartlar sürdürülebilirlik, karlılık ve potansiyel sektörel fırsatlardır. Bu şartlar ışığında hibenin onaylanıp onaylanmaması kararı verilir. Başvurunuzu en fazla 3 kere yapabilirsiniz. Kurduğunuz iş için aldığınız 50 BİN TL hibenin yetersiz kalması halinde 100 BİN TL faizsiz kredi talebinde bulunabilirsiniz. Aldığınız ek faizsiz kredinin ödemelerine 2 yıl sonra başlarsınız. Kredi taksitlerini eşit miktarlarda ödersiniz. Bütün bu katılımlar için KOSGEB’e ücret ödemezsiniz. Detaylar için KOSGEB 50 Bin TL Hibe yazımızı okuyabilirsiniz. Faizsiz esnaf kredisi 2018 de verilmeye devam edecektir.

İlginizi çekebilir:  Asgari Ücret Ne Kadar ? Belli Oldu mu ? Son Durum

Esnaf Kredisi Veren Bankalar Listesi (Düşük Faizli)

Devletin Verdiği Faizsiz Esnaf Kredi 2018, faizsiz kredi esnaf için, esna
Devletin Verdiği Faizsiz Esnaf Kredisi 2018 ne zaman verilecek, gerekli evraklar ve belgeler

Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatiflerine kayıtlı olan esnaflarımız belirli koşullar neticesinde 150.000 TL‘ye kadar kredi alabilirler. Kredilerin vade süreleri 2-5 yıl arasında olabilmektedir. Başvurusu ve şartları için Esnaf Kefalet Kredisi işlemleri hakkındaki yazdığımız makalemizi okuyabilirsiniz.

QNB Finansbank esnaf kredisi

KOBİ Para Cepte sistemi ile esnafın nakit ihtiyacını bir gün içerisinde gidermektedir. Üstelik bu kredi başvurusunu cepten SMS ile yapabilirsiniz. 50.000 TL ye kadar çekebileceğiniz esnaf kredisi başvurusu için TC kimlik numaranızı 7646’ya SMS atabilirsiniz. Dilerseniz kredinizi 3 ay ertelemeli kredi olarak kullanmanız da mümkündür. Esnaf kredisi için verilen maksimum vade süresi 36 ay’dır. 120 ay vade ile ipotekli esnaf kredisi kullanabilirsiniz. Lakin bu kredi için cironuzun 0-20 milyon TL arasında olması gerekmektedir. Bu şekilde 1.000.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Diğer finansbank esnaf kredileri için Finansbank Esnaf Kredisi bölümümüze geçebilirsiniz.

ING Bank esnaf kredisi

 • Başvurusu için KOBİ boşluk T.C. Kimlik Numaranızı 2205’e SMS olarak gönderebilirsiniz.
 • %1.34 faiz oranı ile verilen bu krediye de 3 ay erteleme fırsatı ile 36 ay vadede başvuru yapabilirsiniz.
 • Kredinizi sadece Türk Lirası olarak talep edebilirsiniz.
 • Telefon mesajı ile yaptığınız başvurunuzda en fazla 15.000 TL alabilirsiniz.
 • Daha fazlası için ING Bank şubesine gitmeniz yeterlidir.
 • Ziraat bankasının %0,99 faiz oranlarına varan ve 60 aya kadar vade ile verebildiği toplam 12 farklı esnaf kredisi bulunmaktadır. Detaylar için Ziraat Bankası Esnaf Kredisi haberimize tıklayarak geçebilirsiniz.

Garanti Bankası Esnaf Kredisi

KOBİ kredisi başvurusu için şubeye gitmeden online olarak başvuru yapabilirsiniz. 48 aya varan vade imkanları bulunmaktadır. 100.000 TL ye kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi tutarlarına göre faiz oranları değişiklik göstermektedir.

 • 10.000 TL için %1,68,
 • 20.000 TL için %1,68,
 • 50.000 TL için %1,64,
 • 100.000 TL için %1,59 faiz oranları işletilir.
İlginizi çekebilir:  Senetle Borç Para Veren Yerler Diyarbakır

Denizbank Esnaf Kredisi

Esnaf kredileri sektörlere göre değişiklikler ve özel avantajlar göstermektedir. Bunlar: Turizm Kredileri, Mobilya Sektörü Kredileri, Kırtasiye sektörü, Servis ve taşımacılık sektörü, Otomotiv sektörü, Eczane, Tarım Sektörü Kredileri… yine 3 ay taksit öteleme fırsatının yanında 125.000 TL ye kadar esnaflarımız kredi çekebilirler. 50.000 TL ye kadar krediler için %1.57, 125.000 TL ye kadar krediler için %1.65 faiz uygulanmaktadır. Bir diğer başvuru yapacağınız ve 72 ay vade ile verilen esnaf kredisi türü için Denizbank Esnaf Kredisi yazımızı okuyunuz. Kredi başvurusu için Denizbank İnternet sitesine girebilirsiniz. Faizsiz esnaf kredisi veren bankalarla ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Esnaf Kredisi Veren Bankalar (Faizsiz Esnaf Kredisi 2018) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Esnaf Kredisi Veren Bankalar (Faizsiz Esnaf Kredisi 2018) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. özgür

  Genç bir esnafım ve esnaf kefalet bana kredi vermiyor… gıcık kapmışlar.
  Borçlarımı ve yatırımlarımı tek bir çatıda toplamak istiyorum.. Bazı borçlarımı gecikmeli ödediğim için vermedi. Kime gitmeliyim.. İcraatını hangi banka gösterir.

  • access_time 19 Şub 2018, 13:20
  • Cevapla
 2. Saime

  Hepsi boş vaadde bulunuyor bankaya gidiyorsun borcun olmayacak sana ancak öyle yardımcı olabiliriz diyorlar halkbank elliçeşit esnaf kredisi sunuyor oraya gidiyon alakası olmayan cevaplar borcunu kapat gel öyle yardımcı oluruz diyorlar benimzaten kapatacak nakitim olsa neden kredi talebinde bulunayım sizden isteğim sayfanızda yazılanlarla şubede söylenenler birbirini tutmuyor aradaki bu çelişkiyi kaldırırsanız seviniriz bankaların tek yaptığı taksit geciktimi yasal işlem başlatacağız gibi piskolojik baskılar çözüm üretmezler birde dost kredisi halden anlayan kredi gibi reklam yaparlar kimsenin halden anladığı yok bilginize

  • access_time 2 Oca 2019, 23:14
  • Cevapla
 3. Ali

  Kredi kart borçlarının ziraat bankası kredisi ile 1,10, 1,20 gibi faizlerle kapatılması güzel. Lakin borç kapandıktan sonra kartın kullanıma kapatılması mantıksız. Bu şekilde piyasayı canlandırmak bir yana tam tersine piyasayı kilitlersiniz. Ben 1000 tl.lik ekstra borcumun asgarisini ödediğim zaman bana harcayacak bir miktar kalıyor. Sizin kart kapamanızda ise elimizi kolumuzu bağlıyorsunuz. Vatandaş olarak dikkate alacağınızı umuyoruz. Saygılarımızla.

  • access_time 11 Oca 2019, 12:16
  • Cevapla