Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Başvurusu (12’den Fazla Destek Kredisi)

Map Anasayfa Genel Rehber Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Başvurusu (12’den Fazla Destek Kredisi)
Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Başvurusu (12’den Fazla Destek Kredisi)

Ziraat bankası esnaf kredisi ile 2018 veya 2019 yılı için ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kredilere ait bir takım başvuru şartları yer alabilmektedir. Esnaf ve kobi’lere özel krediler hakkında bütün detayları yazımız içerisinde derledik. Yapmanız gereken yazımızı titiz bir şekilde okumak ve size en uygun krediye başvuruda bulunmaktır. Öyle ki bazı esnaf kredilerinin faiz oranları %0,99‘dan başlamaktadır. Ayrıca diğer bankaların verdiği esnaf kredilerine de yazımız içinde yer vereceğiz. Onların şartlarını da okumanızı tavsiye ediyoruz. Şimdi esnaflarımız için düşünülen 12’den fazla destek kredisi çeşitlerini başlıklar halinde inceleyelim.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Çeşitleri

Bu başlık altında toplam da 10 adet farklı esnaf kredisi çeşidi bulunmaktadır. Şimdi bunları tek tek inceleyerek sizlerle ayrıntılarını paylaşacağız. Çiftçilik ile ilgilenen vatandaşlarımız Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi yazımızı okuyarak verilen 10 farklı çiftçi kredisini ve şartlarını inceleyebilirler. Yeni iş yeri açmak isteyen vatandaşlarımız işyeri açma kredisi yazımızı okuyarak devlet desteği ve 9 bankanın verdiği destekli krediler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Nefes Kredisi (TOBB)

Yukarıda bahsini ettiğimiz ve %0,99 faiz oranları ile başlayan esnaf kredisidir. Teminat ve düşük faizli esnaf kredisi ile nefes kredisi alabilirsiniz. Borsa veya oda üyeli olan KOBİ’lerimiz için kullandırılan kredi türüdür. Bu krediyi alabilecek esnaflarımız; Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası veya Ticaret Borsası üyesi olan, döviz büfesi, emlakçı, yurtiçinde faaliyet gösteren, eczane, kooperatif, yeminli mali müşavir olmayan, faktöring şirketi, mali müşavir, gerçek/tüzel kişiliğe haiz KOBI ölçekli işletmelerimizdir.

İlginizi çekebilir:  Sağlık Bakanlığı 515 Personel Alımı Yapacak (Şartlar ve Başvuru)

Kullandırılan krediler ilk 6 ay boyunca ana para ödemesiz olmaktadır. Tabi bu süre içerisinde faiz ödemesi yapılmaktadır. Sonrasında 12 ay boyunca kalan ödemeler eşit taksitler şeklinde tahsil edilmektedir. Toplamda 18 ay vade de kullandırılmaktadır. Başvuru, Ziraat Bankası Şubeleri üzerinden yapılmaktadır.

Rotarafit Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

Bu esnaf kredisi ile acil ihtiyaçlarınızı hemen çözüme kavuşturabilirsiniz. İstediğiniz zaman kredinizi kısa vadede alabilir ve 12 ay vade ile geri ödemesini yapabilirsiniz. Borçlu Cari Hesap Kredisi başvurusunda bulunduğunuz takdirde krediniz hesabınızda hazır olarak bekletilmektedir. İhtiyacınız olduğu anda hemen çekebilirsiniz. Kredi başvurusunu sadece Ziraat Bankası şubeleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Günlük Nakit Kredisi (Esnaf)

Bu kredi türü yukarıda belirttiğimiz kredinin daha hızlı hali diyebiliriz. İş yerinizin günlük nakit ihtiyaçlarını karşılamanız için verilen nakit kredisidir. Gün içi kredisi ile acil ödemelerinizi bu şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Kredinin vadesi de sadece bir gün ile sınırlı tutulmaktadır. Şayet gün sonunda kullandığınız krediyi kapatmadığınız taktirde normal ticari kredi işlemlerine tabi tutulur. Buda faiz oranının yükselmesine neden olur.

Taksitli Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

Bu kredi ise işletmenizin genel ve büyük ihtiyaçları için düşünülmüştür. Kredinin faiz oranı değişiklik göstermektedir. Kredinin kullanıldığı vadeye göre faiz oranında değişiklikler gözlenebilir. İşletme gelirinize göre kredi taksitlerinizi belirleme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca esnafa taksit ertelemeli kredi veren banka için Vakıfbank Esnaf Kredisi yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Diğer kredi türü aşağıdaki görselde belirtilmiştir. (Yakınlaştırarak veya görsele tıklayarak okuyabilirsiniz.)

Ziraat bankası esnaf kredisi çeşitleri
Ziraat bankası esnaf kredisi çeşitleri

Spot Kredi (6 ay)

Yukarıda bahsi geçen günübirlik ve 12 aylık vade ile verilen kredilerden farklıdır. Bu kredinin vadesi 6 ay ile sınırlı kalmakla beraber faiz oranı da vade süresince aynı kalmaktadır. Almak istediğiniz kredi miktarı, faiz oranı ve vadesi o gün ki piyasa koşullarına bakılarak hesaplanır ver krediniz verilir.

İlginizi çekebilir:  Esnaf Kefalet Kredisi Şartları Neler ? Başvuru ve Hesaplama

Kredili Mevduat Hesabı (Gecikme Faizlerinden Kurtulun)

Ziraat bankası üzerinden bir kredili mevduat hesabı açtırarak acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Hesabınızda para olmasa dahi anında fatura ve diğer giderlerinizi ödeyebilirsiniz. Bu sayede gecikme faizlerinden kurtulmuş olursunuz. Krediye ait faizin hesaba kat eklenmesi aylık veya 3 aylık dönemlerde yapılmaktadır.

Esnafa Döviz Kredisi

İhracat yapan esnaflarımız için verilmektedir. Kredi verilme nedeni ise ihracat öncesinde yaşanabilecek sevk aksamalarının önüne geçebilmektir. İhracat öncesi döviz kredisine başvuru yaparak kredinizi hazır konuma getirebilirsiniz. Kredinin verilmesi için ihracat yapacağına dair belge istenmektedir. Kredinin vadesi en fazla 24 ay vadede sunulmaktadır. Lakin spot kredi şeklinde kullanılan döviz kredilerinin vadesi 12 ay’dır. Detaylar için Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz. Diğer bahsettiğimiz 5 bankaya ait esnaf kredilerini incelemek için Esnaf Kredisi Veren Bankalar yazımızı okuyunuz.

Diğer Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Çeşitleri

Bu başlık altında ise girişimci kadınlarımız dahil bir çok esnafa özel destek kredileri yer almaktadır. Faiz oranları değişiklik gösterebildiği için bunların detaylarını şubeler üzerinden öğrenebilirsiniz. Zira kredi sicilinize göre faiz oranları belirlenmektedir. Kendi kredi sicilinizi öğrenmek için “Kredi Notu Öğrenme” yazımızı okuyarak Ziraat Bankası üzerinden kredi siciliniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca; Esnaf ve Sanatkarlar odasına kayıtlı olan esnaflarımızın Halkbank Esnaf Kredisi yazımızı okuyarak faizsiz kredi alabilme şartlarını okumasını önermekteyiz.

Plaka Kredisi (minibüs, Taksi vs)

Minibüs, taksit ve dolmuş gibi taşımacılık yapan esnaflarımıza verilen ihtiyaç kredisi türüdür. Bu kredi ile 60 aya varan vadeler ile kredi almanız mümkündür. Kredinizi eşit taksitler şeklinde ödemenizde mümkündür. İşletme sermayesi adı altında yedek parça, akaryakıt, araç bakımı ve onarımı gibi giderleriniz için alabilirsiniz.

Kadın Esnaflarımıza Özel Kredi

Ziraat Bankası Kadın Esnaf Kredisi
Ziraat Bankası Esnaf Kredisi kadın girişimciler için

Kadın esnaf ve girişimcilerimizin yaptıkları işleri daha ileriye götürmesi hedeflenerek hazırlanmış bir kredidir. Şayet heniz bir iş yeriniz yoksa KOSGEB 50 BİN Hibe yazımızı okuyarak geri ödemesiz devlet desteği alabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz kredilerden farkı ise Hazine Destekli Kredi Garanti Fonu ile iş kadınlarımıza düşük faizli kredi vermektedir. Ziraat bankası internet bankacılığı üzerinden yapacağınız 2 adet otomatik ödeme talimatı ve KOBİ lere özel kredi kartı hizmetlerinden yararlandığınız takdirde aşağıdaki avantajladan yararlanabilirsiniz.

 • İnternet bankacılığı ile yaptığınız EFT/Havale işlemleri ücretsizdir. (Normal şartlarda EFT ücretleri ortalama 4 TL’dir.)
 • Kredi tahsis ücretlerinde yarı yarıya indirim.
 • İş yeriniz için alacağınız kredilerde 60 ay vade.
 • Yeni iş yeri alımlarınız için 96 ay vade imkanı.
 • Kobi’lere özel yıllık kart ücreti olmayan kredi kartı verilmektedir.
 • Size ve ailenize özel fiyat avantajları ile Ziraat Bireysel Emeklilik teklifleri sunulmaktadır.
İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası Sınav Tarihi Ne Zaman? 2020

Uygun Faizli Diğer Esnaf Kredileri:

 1. Turizm Destek Kredisi Paketi
 2. Eczane Destek Kredisi Paketi
 3. Engelsiz Destek Paketi verilmektedir.

Yazımızda Ziraat Bankasına ait 12’den fazla destek kredisine değindik. Faiz oranları, başvuru şartları ve hesaplama için ziraat bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Ziraat bankası esnaf kredisi hakkında sormak istediklerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Başvurusu (12’den Fazla Destek Kredisi) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi Başvurusu (12’den Fazla Destek Kredisi) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Yasemin Temurçin

  Esnafım.Sizin bankanızın pos cihazınızı kullanıyorum
  Ayrıca emekliyim .2 emekli maaşımda Zirat Bankasında 50.000 tl kredi çekmek istiiyorum.Lütven yardımcı olurmusunuz.

  • access_time 27 Kas 2018, 21:02
  • Cevapla