Avukatlık Olana Kredi Veren Bankalar (İcralık Olanlar Dahil)

Map Anasayfa Genel Rehber Avukatlık Olana Kredi Veren Bankalar (İcralık Olanlar Dahil)
Avukatlık Olana Kredi Veren Bankalar (İcralık Olanlar Dahil)

Avukatlık olana kredi veren bankalar hakkında araştırma yaptık. Bu konular hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz. Bu tarz sorun yaşayan insan sayısı her geçen gün artıyor o yüzden daha fazla insan bu konuda bilgi sahibi olmak istiyor.  Şu anda ülkemizde milyonlarca insan avukatlık olmuş durumda ve icraya verilmeyi bekliyor ya da benzer sorunlar yaşıyor.

Avukatlık Olana Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Hemen detaylara geçecek olursak bu konunun iki farklı yolu olduğunu söyleyerek başlayalım.  İlki bankalar  ile mi avukatlık oldunuz?  Diğeri ise farklı yollar ile mi avukatlık oldunuz?  Eğer ilk seçenekteki gibi bankalar ile avukatlık olduysanız işiniz diğerine göre daha zor olacaktır.  Daha önceki yıllarda gelen yeni bir yasaya göre 6 ay gibi kısa bir sürede kara listeden çıkmak artık mümkündür.  Ayrıca hemen kredi çekebiliyor ve herhangi bir sorunda yaşamıyorsunuz.  Kesinlikle tüm bankalar size sorunsuz bir şekilde kredi verecektir.  Daha önce avukatlık olmuş olsanız bile bankaların tek baktığı şey kredi notunuz olacaktır.

Unutmayın bankalar müşterileri ile icralık olmak ya da onları avukatlık birimine sevk etmek istemezler.  Her banka sizden parasını alabilmek için uzun süre uğraş verir ve birçok kez sizinle iletişime geçmeye çalışır.  İletişime geçmeye çalışırken borçlarınız faizlenmeye ve  katlanmaya devam eder. Ödeme yapılmadığı için bankalar sizi ilerleyen dönemlerde icraya verme ve avukatlık olma yolunu kullanırlar.

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Burgan Bank
 • Garanti BBVA
 • Odeabank
 • ING
 • TEB
 • Denizbank
 • Halkbank
 • ICBC BANK

Bu bankalardan icralık borçlarınızı kapattıktan sonra emekli kredisi ve ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

İcralık Olanlar Nasıl Kredi Çekecek?

Yasal takipte olanlar ve icraya verilen kişilerin kredi çekme olasılığı çok düşüktür. Sadece bir kez bile bankalar ile icralık olmuş olsanız bile kredi notunuz negatif yönde bir düşüş gösterir. Kredi notumuzu hızlı bir şekilde yukarıya çekmek ve hemen kredi çekebilmek hiç kolay değil.  Bu tarz durumlarda kredi çekebilmek için farklı bankalara gitmek doğru değil. Hangi Bankayla icralık olduysanız ya da avukatlık o banka ile görüşerek yine müşterisi olduğunuz bankadan kredi çekmek daha mantıklı olacaktır.  Öncelikle belirtmekte yarar var ki kredi çekebilmek için o bankaya ait olan borçlarımızı ödemek zorundayız.  Eğer nakit olarak borcumuzu tamamen kapatamıyorsak banka ile anlaşma yoluna giderek taksitlendirme seçeneğini kullanmalıyız. Bu arada takipte değilde kredi notunuz düşükse bu şekilde kredi veren bankalar mevcuttur. Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar (Erteleme Kredileri)

 Kredi borcu taksitlendirme ile düzenli bir şekilde ödemeye başladıktan sonra işlerde yoluna girmeye başlar. Örnek verecek olursak 6 ay gibi bir süre taksitlendirmiş olduğunuz kredi borcunuzu hiçbir sorun yaşamadan ödediniz.  İşte bankalar sizi sevmeye başladı bile bankalar sadık müşterilerini sever ve onlara ekstra ilgi gösteriler.  İlk 6 ay düzenli ve zamanında yapılan ödemeler sizin kredi çekmeniz için oldukça büyük bir şans olacaktır.

6 ay öncesine göre Kredi çekmek için çok daha fazla avantaja sahipsiniz.  Kesinlikle bu gibi durumlarda acele etmemek ve farklı bankalara yönelmemek gerekiyor.  Öncelikle icralık ya da avukatlık olmuş olduğunuz bankaya giderek borcunuzu ya tamamen kapatmalı ya da borcumuzu  taksitlendirerek bankaya karşı bir güven oluşturmalıyız.  Çünkü bankanın size kredi verebilmesi için öncelikle size güvenmesi gerekiyor.

Banka size güvendikten sonra istediğiniz kadar kredi verebilir ve kredi çekerken de herhangi bir sorun yaşamazsınız.  Eğer borcunuzun nakit olarak hemen kapatırsanız bankalar ile çok daha kolay bir şekilde anlaşabilir ve hiçbir sorun yaşamadan kredinizi çekebilirsiniz.  Ancak taksitlendirme ile avukatlık ya da icralık olan borcunuzu da ödeyebilir ve bankaya güven aşılayabilirsiniz. Borcunuzu taksitlendirdikten 6 ay sonra kredi notunuz olumlu yönde yükselmeye başlar ve sizde kredi çekebilirsiniz. Bir başka yazımızda senetle para veren banklar ve diğer kurumlardan bahsettik inceleyebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Avukatlık Olana Kredi Veren Bankalar (İcralık Olanlar Dahil) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Avukatlık Olana Kredi Veren Bankalar (İcralık Olanlar Dahil) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Yasar

  2 bankaya bircum var ceza evindeydim odeyemedim tekrar kredi karti isyiyorum ama avkatlik oldum. Napabilirum

  • access_time 21 Ara 2018, 5:56
  • Cevapla
 2. fahri kucukarslan

  fahri kucukarslan acıl 1000tl

  • access_time 4 Şub 2019, 14:49
  • Cevapla
  • Bestami Ali Atasay

   Finans banka borcum var. Varlık Fonuna devredilmiş
   Emekli olmam İçin 300 gün eksiğim var
   20 bin TL kredi alabilirmiyim.

   • access_time 4 Tem 2020, 23:46
   • Cevapla
 3. soner yılmaz

  Merhaba ben icralikkim bundan kurtulmak istiyorum hayatım söz konusu yardim lutfen

  • access_time 27 Mar 2019, 17:18
  • Cevapla
 4. Bestami Ali Atasay

  Finans banka borcum var. Varlık Fonuna devredilmiş
  Emekli olmam İçin 300 gün eksiğim var
  20 bin TL kredi alabilirmiyim.

  • access_time 4 Tem 2020, 23:50
  • Cevapla
 5. Naciye

  5kredi kartından icraligim nasıl kredi alabilirim

  • access_time 20 Mar 2021, 5:07
  • Cevapla