Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (2018 Detaylı Liste)

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (2018 Detaylı Liste)
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (2018 Detaylı Liste)

Ev hanımlarına kredi veren bankalar var mı? Evet bir çok banka ev hanımlarına kredi vermektedir. Ayrıca devletin çalışmayan ev hanımlara hibe desteği devam ediyor. Evde ek iş yapan ve gelir belgesi bulunmayan ev hanımlarına 20 bin liraya kadar Devlet Teşvik Hibesi veriliyor. Bunun yanında birçok banka ile birlikte devlette ev ekonomisine katkı sağlaması için 50 BİN TL karşılıksız kredi vermektedir.

Bilgilendirme! Yazımız içerisinde ev hanımlarına kredi imkanı sunan bankalar ayrıntılı olarak paylaşılmıştır. Ayrıca iş kurmak isteyen ev hanımlarına da devlet karşılıksız olarak 50 BİN TL vermektedir. Yazımızı dikkatlice okuyarak gerekli bütün bilgileri edinebilirsiniz.

Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi?

Birazdan da göreceğiniz gibi bir çok banka ev hanımlarına kredi vermektedir. Ev hanımları bordro ya da herhangi bir gelir belgesi olmadan kredi çekebilir. Bazı bankalar bunun için eşinin gelirine baksa da, KOSGEB için durum biraz farklı. Bununla birlikte ev hanımları kredi çekmek için üzerinize kayıtlı gayrimenkul olması da işinizi kolaylaştırabilir. Ev, iş yeri, tarla ve benzeri gayrimenkuller üzerinden bankalar kredi kolaylığı sağlamaktadır. Bankaya teminat niteliğinde gösterilen taşınmaz mallar sayesinde ev hanımlarına yaklaşık 20 bin TL kredi veriliyor.

Daha önce kredi çekmiş ve ödemesinde sıkıntı yaşamamış kadınlar da yeniden kredi çekebilirler. Bankalar daha önceki ödeme durumunuza bakarak size yeni kredi verme kararı çıkarırlar. İcraya düşmüş ya da eksi kredi notu bulunan kadınlar için ise kredi almak biraz zordur. İyi bir kredi notu bulunan kadınlar için aynı bankadan işlem yapmak daha kolaydır. Taksitlerde ve ödemelerde ya da kredi kartı borçlarında aksatma yapmayan ev hanımlarına kredi daha kolay sorunsuz şekilde çıkmaktadır.

Kredi veren bankalar:

 • TEB
 • Halk Bankası
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • Vakıfbank
 • QNB Finansbank
 • Ziraat Bankası İş Kurma (Girişimci ev hanımları için)
 • Yapı Kredi
 • ING Bank
İlginizi çekebilir:  Garanti BBVA'dan Yeni Kampanya 25.000 TL'ye Kadar Faizsiz Nakit Destek!

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018 Güncel Listesi

TEB Ev Hanımlarına Kredi

TEB ile işbirliği yapan Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadınlara ait olan işletmeleri genişletmek ve isteyen bayanların iş işletme sahibi olmasını sağlamak adına kredi imkânı sunuyor. Bu kredi teşvik amacı ile kadınları motive etmek için kullanılıyor. Kadınlara özel olan bu kredi ile 24 ay vade ile 125 Bin TL kredi çekilebiliyor.

Enpara ile Ev Hanımlarına Belgesiz Kredi ve Kredi Kartı

Ev hanımları çalışmadıkları için gelir belgesi beyan edemezler. Fakat belge talep etmeden ev hanımlarına kredi veren banka olan Enpara bu krediyi %1,42 Faiz ile vermektedir. Enpara resmi İnternet sitesi üzerinden yapacağınız kredi başvurusu ile en fazla 30.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

Kredi ihtiyacınız düşük meblağlar içinse kredi kartı başvurusunda da bulunabilirsiniz. Nitekim bu konuyu Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızda detaylıca aktardık. Haberimizi okuyarak kredi kartı başvurunuzu SMS ile 30 saniye gibi bir süre de yapabilirsiniz.

Aktifbank N Kolay Kredi:

 1. AktifBank bütün bankalar arasında en kolay kredi veren bankadır.
 2. Bu banka kredi notunuzu asla bir kriter olarak almaz.
 3. Yani kredi notunuz düşükte olsa bu krediyi alabilirsiniz.
 4. Ev hanımlarına vermeye bilir ama ev hanımlarının eşine veya erkek kardeşine kredi verebilir.
 5. Böyle kolay kredi veren bankanın faiz oranı da doğal olarak yüksek olabilmektedir.
 6. %2,29 faiz oranının yanında 48 ay vade yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Girişimci ruhlu olan ve iş yerini kurmak isteyen ev hanımlarının kredi çekmek için Ziraat bankası büyük avantajlar sunuyor. Ziraat Bankası 60 ay vade imkânı ile kadınlara kredi veriyorlar. Eğer iş yeri alımları durumu da dahil olursa kredi süresi 96 aya kadar uzatılabilir. Ayrıca ziraat bankası kredi kartı imkanı da sunmaktadır. Detaylar için Ziraat Bankası kredi kartı SMS başvurusu bölümüne geçebilirsiniz.

CEPTETEB Mobilden Anında Kredi

Ev hanımlarına kredi veren bankaları arasında cepten anında başvuru yapacağınız bir banka daha. Bu kredi tamamen masrafsız ve başvurusu 1 dakika dan bile kısa sürebilmektedir. Hızlı ve belgesiz bir başvuru olduğundan dolayı vakit kaybetmezsiniz. CEPTETEB üzerinden en fazla 30.000 TL kredi çekebilirsiniz. Kredisi onaylanan ev hanımına kredi vadesi süresince sağlık sigortası yapılır. %1,49 faiz oranı ile bu kredisi 48 ay vade ile çekebilirsiniz. Belgesiz kredi veren diğer bankalara ulaşmak için Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama ve Başvuru

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi

 • En kolay şekilde kredi almak isteyen kadınlar Denizbank’ı tercih edebilir.
 • Sadece bir SMS ile 80 bin TL varan kredi alabiliyorsunuz.
 • Girişimci ruhuna sahip kadınlar kredi başvurusu için GIRISIMCI boşluk TC NO yazıp 3280’e SMS atarak ilk başvuru yapabilirsiniz.
 • Ev hanımlarına kredi veren pek çok banka bulunuyor.
 • Bu bankalar Halk Bankası, Garanti Bankası ve Vakıfbank’ta sizlere kredi vermektedir.
 • Son olarak Ev Hanımlarına Emeklilik haberimizde çalışmadan nasıl emekli öğrenip başvurunuzu yapabilirsiniz. Devlet destekli olarak emekli olabilirsiniz.

Garanti Bankası (Girişimci Bayanlara Kredi)

Garanti bankası ipotekli ihtiyaç kredisi karşılığında ev hanımlarına ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadırlar. Ev üzerine yapacağınız ipotek ile bankadan evin değerinin %75-%80’ine kadar kredi alabilirsiniz. Kredi başvurusu için gerek şubeleri gerekse Garanti internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Fakat bilmeniz gereken diğer bir husus ise en yüksek faiz olan bankalardan birisidir. Kullanabileceğiniz alanlar ise;

 • Ev tadilatı
 • Yeni ev almak
 • Bireysel ihtiyaçlar
 • Eğitim giderleri
 • Araç alımı

KOSGEB’ten Ev Hanımlarına Karşılıksız Kredi

KOSGEB gibi faizsiz ya da hibe şartları değişkenlik gösterebilir. KOSGEB sisteminde tamamen farklı bir sistem çalışır. KOSGEB’e başvurmanız ve kayıt olmanız gerekmektedir. Unutmamalısınız ki KOSGEB üzerinden kredi alma önceliği ev hanımlarına verilmiştir. Uygun görülüp kurs açıldığında girişimcilik anlamında belli bir saat kurs alır ve kendi projenizi de bilirkişilere anlatırsınız. Devletin bu konuda projelere ağırlık vermesi de diğer kredi ve nakit yardımı yapan kuruluşlar tarafından göz önüne alınmıştır. Bunun dışında onlarca aynı iş yerinin bulunan bir caddeye sizin de aynı işten açma projeniz destek görmeyebilir.

Uzmanlar önceden fizibilite ve araştırma yapmanız sonucu genellikle farklı projelerde daha çok destek görebilirsiniz. Ev hanımlarına kredi fırsatı veren KOSGEB öncelikle masrafın yapılmasına ve ne kadar malzemeye ne harcandığına, eleman maaşlarına, dükkân kirasına ve benzeri ihtiyaçlara ne kadar harcanmış bu tür durumlarda bakılır. Dükkân için harcayacağınız her para için fatura ve belge almayı unutmayın. KOSGEB uygun gördüğünde tüm masrafları yaklaşık 100 bin TL’ye kadar duruma göre hibe ile karşılar. Ayrıca ev hanımlarına devletin verdiği diğer bir destek ise emekliliktir. Devlet desteği ile çalışmayan ev hanımları emekli olabilmektedir. Detaylar için Ev Hanımlarına Emeklilik yazımızı okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası Müşterilerine Müjde: Hızlı Kredi Fırsatıyla Nakit İhtiyacınızı Karşılayın!

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hakkında Son Sözler

Kredi ihtiyacı düşük olan ev hanımlarına diğer bir tavsiyemiz ise kredi kartı almalarıdır. Zira ev kadınına kredi kartı çıkma olasılığı kredi çıkma olasılığından daha güçlüdür. Bunun ne gibi bir faydası olur derseniz, kredi kartının nakit avans özelliğini kullanabilirsiniz. Mesela aldığınız 2 BİN TL limitli bir kredi kartından 2.000 TL nakit avans çekerek bunu normal kredi borcu gibi aylık olarak ödeyebilirsiniz. Ama bunu sadece zor şartlarınızda yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

TEB ile iş birliği yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye’de bulunan işletmenleri kadın olan dükkânların artırılması için ev hanımlarına kredi imkânı sunmaktadır. İşletme açılmasına ve girişimcilik kapsamında artırılmasına yönelik yapılan çalışmalarda 24 ay vade ve 125 bin TL’lik destek sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası, girişimci kadınlar için 60 ay vadelerle destek veriyor. İş yeri alımlarında ise bu vade 96 aya kadar çıkabiliyor. KOBİ Kart tahsisi de yapılan sistemde detaylar için bankaya müracaat etmeniz gerekiyor.

Ev hanımlarına kredi çıkaran bankalar içerisinde en hızlı sonuç alacağınız yer Deniz Bank’tır. Eğer geçmiş yıllarda bu bankayla birlikte çalışmışsanız ve olumsuz bir kaydınız bulunmuyorsa sadece SMS karşılığında bile 80 bin TL civarı kredi verilmektedir. Daha önce iş yeri açmış olan kadınlar da iş yerleri için alan büyütmesi ya da benzeri işler yaparak işlerini genişletebilir. Deniz Bank kredi başvurusu için GIRISIMCI TC NO yazıp 3280’e mesaj atmanız yeterlidir. Bahsettiğimiz ev hanımlarına kredi veren bankalar 2018 genellikle devlet ile iş birliği yapmıştır. Kadın girişimciler için istihdam sağlamayı hedefleyen bankalardır.

Ev Hanımlarına Kredi
Faiz Oranı
Enpara %1,42
N Kolay Kredi %2,29
CEPTETEB %1,49
KOSGEB %0 (karşılıksız)
TEB 24 Ay Vade
Ziraat Bankası 60 Ay Vade

Unutmayınız ki bankalara yapacağınız başvuru ev hanımı olarak değerlendirilmez. Çalışmayan bir vatandaş olarak değerlendirilir. Buda sizin kredi notunuzun olduğu anlamına gelmektedir. Kredi notunuzu sorgulamak için ücretsiz kredi notu öğrenme yazımız üzerinden okuyabilirsiniz. Bu yazı hakkındaki sorularınızı editörlerimize aşağıdan yazabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

3 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 53 votes, average: 3,67 out of 5 (3 puan, ortalama: 3,67 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (2018 Detaylı Liste) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *