Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar (Banka Borçlarınızı Bir Araya Toplayın)

Map Anasayfa Genel Rehber Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar (Banka Borçlarınızı Bir Araya Toplayın)
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar (Banka Borçlarınızı Bir Araya Toplayın)

Tüm borçları bir bankada birleştirme olur mu ? Banka borçlarınızı toplayarak tek bir bankaya borçlu olmak mümkün mü ? EVET! Peki bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek istemez misiniz ? O zaman yazımızı dikkatli okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu yazımızda borç transferi, borç kapatma kredisi veren bankalar, tüm borçları tek bir bankada toplama ve faiz oranları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Borç Transferi Nedir ?

Borç transferi ya da kredi transferi; tüm bankalara olan kredi veya kredi kartı borçlarınızı tek bir ihtiyaç kredisiyle yeniden yapılandırmanızı sağlayan sistemdir. Biriken ve sizi zorlayan borçlarınızı kapatarak, tek bir çatı altında topladıktan sonra size uzun vadeli bir ödeme planı sunar.

Borç Transfer Kredisinin Avantajları

 • Öncelikle, ödemeleriniz belirli bir düzene kavuştuğu için kredi notunuz yükselişe geçer.
 • Kredi borçlarınızdan dolayı yasal takibe düşmezsiniz. Bu da icra ve avukat masrafı ödememeniz anlamına gelmektedir.
 • Eski bankaya ait gecikme faizlerini ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Bütün kredileri bir çatı altında topladığınız için aylık ödeme miktarlarınız da düşer. Buda sizin bütçenizi bir hayli rahatlatır.
 • Kredi borçlarınızın takibi kolaylaşır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankaları karşılaştırın ve başvuru yapın. Sizler için borç kapatma kredisi veren bankaları ayrıntılı olarak sıraladık. Bahsi geçen bankaları dikkatlice okuyunuz ve faiz oranlarını verdiğimiz tabloda karşılaştırınız. Yazımızda, borç transfer kredisi için SMS ile başvuru yapılan bankalar da bulunmaktadır. Dilerseniz ilk etapta bankaların verdikleri tekliflerin faiz oranlarını inceleyelim. Ardından kredilerin kişiye özel özelliklerini inceleyelim.

NOT: Tablo üzerinde gördüğünüz faiz oranları başlangıç faiz oranlarıdır. Detaylar için aşağıdaki bankalara ait başlıkları inceleyiniz.

İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası Sınav Tarihi Ne Zaman? 2020

Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları Güncel

Bankalar Faiz Oranları Azami Vade
QNB FinansBank %1,45 36 ay
Burgan Bank %2,99 36 ay
VakıfBank %1,59 36 ay
Akbank %1,79 36 ay
ING %1,49 36 ay
TEB %1,45 36 ay
Ziraat Bankası %1,64 36 ay
Halkbank %1,75 36 ay

Bir çok bankaya borcu olan vatandaşların yararlanabileceği bu kredi türünü, bankalar 36 aya kadar vadelerle bu krediyi kullandırmaktadır. Bütün kredi veya kredi kartı borçlarınız, başvuru da bulunduğunuz bankaya taşınır. Taşınan borçlarınız tek bir kredi altında toplanarak ödemeyi tek bir bankaya ve tek kalemde yaparsınız. Kredi notunu düşük olan vatandaşlarımız Aktif Bank’ın verdiği krediden yararlanabilirler. Detaylar için Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar yazımızda anlatılmıştır.

QNB FinansBank Borç Kapatma Kredisi Şartları, Başvurusu ve Hesaplama:

Örnek Tutar Faiz Oranı Vade Aylık Taksit Toplam Ödeme
5.000 TL %1,45 36 ay 188 Lira 6.768 Lira

Bu krediye SMS ile de bir dakika içerisinde başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru için T.C. kimlik numaranızı yazarak 5030’a mesaj göndererek ön başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz. Onaylanan SMS başvurunuzun ardından şubeye davet edilirsiniz. Faiz tablosu başvuru yapan kişinin kredi notuna göre şekillenmektedir. Hala kredi notunuzu bilmiyorsanız Kredi Notu Öğrenme bölümümüze geçiniz.

Bankanın istediği bir takım koşulları karşılıyorsanız, borç kapatma kredinizi %1,45 faiz oranı ile çekebilirsiniz. Konut kredisi hariç diğer bütün kredi veya kredi kartlarınıza ait borçları QNB FinansBank çatısında toplayabilirsiniz. Kredi borcunuzun tamamını transfer edebilirsiniz. Yapılan EFT tamamen ücretsizdir. Sistem üzerinden görünen tutardan daha az tutarlı krediler transfer edilememektedir. Detaylı bilgiler ve yüz yüze başvurular için QNB Finansbank şubesine gidebilirsiniz.

ING Bank Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Borç kapatma kredisi veren bankalar listemizde uygun koşullarda temizleme kredisi veren ING Bank’a ait faiz oranları aşağıdaki gibidir.

Örnek Tutar Faiz Oranı Vade Aylık Taksit Toplam Ödeme
5.000 TL %1,45 36 Ay 188 Lira 6.770 Lira
10.000 TL %1,45 36 Ay 376 Lira 13.540 Lira
20.000 TL %1,45 36 Ay 752 Lira 27.080 Lira
İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma

Yukarıda bahsettiğimiz borç çeşitlerine ek olarak, kredili mevduat hesabınızdaki borçları da ING Bank’a transfer edebilirsiniz. Diğer bankalardaki borçlarınızı ING Bank üzerinden aldığınız borç kapatma kredisi ile kapatabilirsiniz. ING Ban, müşteri skoruna göre faiz uygulamaktadır.

Azami kredi çekme limitiniz 100.000 TL olup 36 ay vade ile kullanabilirsiniz. Bu tutar için ayrıca 500 lira kredi tahsis ücreti talep edilmektedir.

Vakıf Bank Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi Hesaplama:

Örnek Tutar Faiz Oranı Vade Aylık Taksit Toplam Ödeme
20.000 Lira %1,59 36 ay 773 Lira 27.832 Lira

Başlıktan da anlaşılacağı üzere, bu kredi türü sadece kredi kartlarındaki kullanımlar için geçerlidir. Farklı bankalara ait kredi kartı borçlarınızın icralık veya avukatlık olmaması için bu krediyi kullanabilirsiniz. Avukatlık ve İcralık Olana Kredi Veren Bankalar yazımızdan bu konu ile ilgili detaylar alabilirsiniz.

Kredinin azami vade süresi 36 aydır. Kredi kartı borcu kapatma kampanyası olduğu için 20.000 liraya kadar limiti vardır. Bu kredinin en güzel özelliği ise ödemeye 3 ay sonra başlayabilirsiniz. Biraz önce de dediğimiz gibi bütün vadeler için %1,59 faiz uygulanır. Bu bağlamda taksitlerinizi değişken veya eşit olarak ayarlamakta size bırakılmıştır. Artan, azalan vb… Başvuru için Vakıf Bank internet şubesine girebilirsiniz.

Burgan Bank Borç Kapatma Kredisi 2020

Örnek Tutar Faiz Oranı Vade Aylık Taksit Toplam Ödeme
5.000 TL %2,99 36 ay 250 Lira 8.984 Lira

Burgan Bank da vade seçeneğinize göre faiz uygulayan bankalardan. Borç transferi ihtiyaç kredisi ile farklı bankalardaki bütün kredi veya kredi kartı borç türlerinizi bu banka çatısında toplayabilirsiniz.

Akbank Taksitli Borç Transferi Kredisi Hesaplama (Kredi Kartları):

Örnek Tutar Faiz Oranı Vade Aylık Taksit Toplam Ödeme
5.000 TL %1,79 12 ay 477 Lira 5.725 Lira

Axess kredi kartı sahipleri diğer bankalardaki kredi kartlarını kolaylıkla taksitlendirebilir. Tamamen ücretsiz olan bu transfer için 12 ay vade sınırı vardır. Başvurunuzu Akbank Direkt üzerinden de online olarak yapabilirsiniz. Kredinin faiz oranı %1,79 ve miktarı ise 2.000 lira ile 20.000 lira arasındadır.

İlginizi çekebilir:  Öğrenciye Kredi Veren Bankalar (2018 Faiz Oranları)

TEB Yılın Transfer Kredisi Detayları:

Komisyonsuz olarak kredi borcunuzu TEB’e taşımak ister misiniz? Ücretsiz ve komisyon olmadan aldığınız borç kapatma kredisi sayesinde diğer bankalara olan borcunuzu kapatabilirsiniz. Kredinin faiz oranı %1,45‘tir.

Borç Transferi, borçlarınızı kolayca yönetebilmeniz için geliştirilmiş bir taksitli nakit avans ürünüdür. Bu yüzden taksitli nakit avans hüküm ve yönetmeliklerine tabidir. 08.10.2013 tarihinde yayınlanan Banka ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 22. maddesi ve 6 fıkrasındaki değişiklik kapsamında bir takvim yılı içerisinde 3 defa dönem borcunun asgari tutarının altında ödeme yapılan kredi kartları ile dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar nakit çekim işlemleri gerçekleştirilemez.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası da diğer tüm bankalardaki borçlarınızı kapatabilmeniz için %1,64 faiz oranıyla Birleştiren İhtiyaç Kredisi hizmeti sunmaktadır.

Örnek Tutar Faiz Oranı Vade Aylık Taksit Toplam Ödeme
5.000 TL %1,64 36 ay 195 Lira 7.025 Lira

Halkbank Borç Kapatma Kredisi

Halkbank da diğer tüm bankalardaki borçlarınızı kapatabilmeniz için %1,75 faiz oranıyla Borç Kapatma Kredisi kullandırmaktadır. Bu krediden yararlanmak isteyen emeklilerin, maaşlarını Halkbank’a taşıma zorunlulukları vardır.

Örnek Tutar Faiz Oranı Vade Aylık Taksit Toplam Ödeme
15.000 TL %1,75 36 ay 598 Lira 21.527 Lira

Gerekli Evraklar

 1. Borcunuzun bulunduğu banka üzerinden güncel borcunuza dair verilecek borç dökümü
 2. Kimlik fotokopisi ve aslı
 3. İkametgah belgeniz veya son 3 aya ait elektrik, su veya telefon faturalarından birisi
 4. Halen çalışıyor olduğunuza dair iş yerinizden veya kurumunuzdan alacağınız evrak
 5. Gelir belgeniz veya son aya ait olan maaş bordrosu
 6. Borç miktarınızın miktarına göre sizden kefil talep edilebilir.
 7. Yine borç tutarınız fazlaysa banka ek teminat isteyebilir. (ipotek tahsisi gibi)
 8. Esnaflar için istenen belge, iş yerine ait ticari evraklar.

Bu yazımızda borç transferi, borç kapatma kredisi veren bankalar, tüm borçları tek bir bankada toplama ve faiz oranları hakkında detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar (Banka Borçlarınızı Bir Araya Toplayın) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar (Banka Borçlarınızı Bir Araya Toplayın) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. faruk

  finansbank garanti ve aktif banka borcum var bunları tek bır kredi olarak bıraraya getırmek ıstıyorum

  • access_time 9 Nis 2018, 11:16
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Faruk Bey,

   Yorum yazdığınız yazımızdaki bankalara müracaat edebilirsiniz. Taksitlerinizde herhangi bir aksama veya kredi notunuzda bir düşüş yoksa kullanmanız olağan görünüyor. Tabiki bankalarla birebir iletişime geçmeniz daha sağlıklı bilgi edinmenizi sağlar.

   • access_time 9 Nis 2018, 23:16
   • Cevapla
 2. SedatBy

  merhaba,
  Bir kaç bankaya kredi, kredi kartı, ve ek hesap borcum var 2 ay ödeyemediğimde var bunların arasında, Çalışıyorum özel sektörde Bu şekilde borç transfer kredisi sağlanırmı bana Teşekürler.

  • access_time 13 Haz 2018, 0:44
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Sedat Bey,

   maaşınızı aldığınız banka ile bu durumu görüşmeniz daha sağlıklı bilgiye sahip olmanızı sağlar. Gecikme filan olduğu için yanlış birşey demek istemiyorum.

   • access_time 13 Haz 2018, 1:10
   • Cevapla
 3. Fatma

  Ben fatma bakkal benim bankaya borcum yok sadece alışveriş mağazasına borcum 3 mahzaya borcum var borcumun tamamı 6000 tl ben bu borçlarını sıfırlamak istiyorum kredi cekmek istiyorum bu borclar cikiyor onume emekliyim ama buyuzden kredi çekemiyorum ne yapabilirim borcumu ödeyebilmek için nasıl kredi cekebilirim

  • access_time 3 Kas 2018, 19:19
  • Cevapla
 4. Kadir Akça

  Hcsb garanti ve TEB bankalara borçlarım var bunları tek bankada birleştirmek istiyorum yardımcı olurmusunuz

  • access_time 10 Ara 2020, 10:06
  • Cevapla
 5. Ali kalaycı

  Acil nakite ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler Ali kalaycı yirmi bin lira veya onbeş Bin lira lazım yardımcı olursanız sevinirim

  • access_time 23 Oca 2021, 15:21
  • Cevapla