Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020 (Banka Borçlarınızı Bir Araya Toplayın)

Map Anasayfa Genel Rehber Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020 (Banka Borçlarınızı Bir Araya Toplayın)
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020 (Banka Borçlarınızı Bir Araya Toplayın)

Borç kapatma kredisi veren bankalar hakkında 2020 için AYRINTILI olarak bankaları sıraladık. Tüm borçları bir bankada birleştirme olur mu? Banka borçlarınızı bir araya toplayarak tek bir bankaya borçlu olmak mümkün mü? Tabii ki!

6 bankayı karşılaştır ve başvuru yap! Bankalara ait olan kredi veya kredi kartı borçlarınızı tek bir banka altında toplayarak ödemenizi yapabilirsiniz. Yazımız içerisinde nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Bahsi geçen bankaları dikkatlice okumanız ve faiz oranlarını verdiğimiz tabloda karşılaştırınız. Yazımızda, borç transfer kredisi için SMS ile başvuru yapılan bankalar da bulunmaktadır. Dilerseniz ilk etapta bankaların verdikleri tekliflerin faiz oranlarını inceleyelim. Ardından kredilerin kişiye özel özelliklerini inceleyelim.

NOT: Tablo üzerinde gördüğünüz faiz oranları başlangıç faiz oranlarıdır. Detaylar için aşağıdaki bankalara ait başlıkları inceleyiniz.

Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları Güncel

Bankalar Faiz Oranları Azami Vade
QNB FinansBank %0,99 60 ay
Burgan Bank %1,19 60 ay
VakıfBank %1,12 60 ay
Akbank %1,15 60 ay
ING %0,99 60 ay
TEB %0,95 60 ay

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar ve Şartları (6 Banka Hesaplaması)

Bankalara ait fırsatların ardından, nelere dikkat etmeniz gerektiği hususunda önerilerimiz bulunacaktır. Bu öneriler; borç kapatma kredilerinin şartları ve avantajları nelerdir? gibi konulardır. Bu rehber yazımız kredi kartı borç kapatmaları içinde geçerlidir. Bankalar içerisinde 3 ay ertelemeli borç transferi kredisi veren bankalar da bulunmaktadır.

Bir çok bankaya borcu olan vatandaşların yararlanabileceği kredi türdür. Bazı bankalar 60 aya kadar vadelerle bu krediyi kullandırmaktadır. Bütün kredi veya kredi kartı borçlarınız, başvuru da bulunduğunuz bankaya taşınır. Taşınan borçlarınız tek bir kredi altında toplanarak ödemeyi tek bir bankaya ve tek kalemde yaparsınız. Kredi notunu düşük olan vatandaşlarımız Aktifbank’ın verdiği krediden yararlanabilirler. Detaylar için Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar yazımızda anlatılmıştır.

İlginizi çekebilir:  Sicil Affı 2020 de Çıkacak mı? Kredi Sicil Affı Son Dakika BUYRUN!

QNB FinansBank Borç Kapatma Kredisi Şartları, Başvurusu ve Hesaplama:

Örnek Tutar Faiz Oranı Vade Aylık Taksit Toplam Ödeme
5.000 TL %0,99 60 ay 117 TL 7.020 TL

Bu krediye SMS ile de bir dakika içerisinde başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru için T.C. kimlik numaranızı yazarak 5030’a mesaj göndererek ön başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz. Onaylanan SMS başvurunuzun ardından şubeye davet edilirsiniz. Aşağıdaki faiz tablosu başvuru yapan kişinin kredi notuna göre şekillenmektedir. Hala kredi notunuzu bilmiyorsanız Kredi Notu Öğrenme bölümümüze geçiniz.

Bankanın istediği bir takım koşulları karşılıyorsanız, bor kapatma kredinizi %0.99 faiz oranı ile çekebilirsiniz. Konut kredisi hariç diğer bütün kredi veya kredi kartlarınıza ait borçları Finans Bank çatısında toplamanız vakidir. Kredi borcunuzun tamamını transfer edebilirsiniz. Yapılan EFT tamamen ücretsizdir. Sistem üzerinden görünen tutardan daha az tutarlı krediler transfer edilememektedir. Detaylı bilgiler ve yüz yüze başvurular için Finansbank şubesine gidebilirsiniz.

Şeker Bank Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama:

Borç kapatma kredisi veren bankalar listemizde uygun koşullarda temizleme kredisi veren Şekerbank’a ait faiz oranları aşağıdaki gibidir.

Örnek Tutar Faiz Oranı Vade Aylık Taksit Toplam Ödeme
5.000 TL %0.95 60 Ay 115 TL 6.930 TL
10.000 TL %0.95 60 Ay 231 TL 13.861 TL
20.000 TL %0.95 60 Ay 462 TL 27.723 TL

Yukarıda bahsettiğimiz borç çeşitlerine ek olarak, kredili mevduat hesabınızdaki borçları da Şeker Bank’a transfer edebilirsiniz. Diğer bankalardaki borçlarınızı Şeker Bank üzerinden aldığınız borç kapatma kredisi ile kapatabilirsiniz. Şekerbank, vade sürelerine göre faiz uygulamaktadır.

Azami kredi çekme limitiniz 100.000 TL olup 60 ay vade de kullanabilirsiniz. Bu tutar için ayrıca 500 TL kredi tahsis ücreti talep edilmektedir. Vade Faiz Oranı %0.95 faiz oranı ile alabilirsiniz.

VakıfBank Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi Hesaplama:

Örnek Tutar Faiz Oranı Vade Aylık Taksit Toplam Ödeme
20.000 TL %1,12 60 ay 487 TL 29.263 TL

Başlıktan da anlaşılacağı üzre, bu kredi türü sadece kredi kartlarındaki kullanımlar için geçerlidir. Farklı bankalara ait kredi kartı borçlarınızın icralık veya avukatlık olmaması için bu krediyi kullanabilirsiniz. Avukatlık ve İcralık Olana Kredi Veren Bankalar yazımızdan bu konu ile ilgili detaylar alabilirsiniz.

Kredinin azami vade süresi 18 aydır. Kredi kartı borcu kapatma kampanyası olduğu için 20.000 TL’ye kadar limiti vardır. Bu kredinin en güzel özelliği ise ödemeye 3 ay sonra başlayabilirsiniz. Biraz önce de dediğimiz gibi bütün vadeler için %1,45 faiz uygulanır. Bu bağlamda taksitlerinizi değişken veya eşit olarak ayarlamakta size bırakılmıştır. Artan, azalan vb… Başvuru için Vakıf Bank internet şubesine girebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekme [Nasıl Kredi Çekilir? - Tüm Detaylar]

Burgan Bank Borç Kapatma Kredisi 2020

Örnek Tutar Faiz Oranı Vade Aylık Taksit Toplam Ödeme
5.000 TL %1,19 60 ay 125 TL 7.478 TL

Burgan Bank’ta vade seçeneğinize göre faiz uygulayan bankalardan. Borç transferi ihtiyaç kredisi ile farklı bankalardaki bütün kredi veya kredi kartı borç türlerinizi bu banka çatısında toplayabilirsiniz.

Akbank Taksitli Borç Transferi Kredisi Hesaplama (Kredi Kartları):

Örnek Tutar Faiz Oranı Vade Aylık Taksit Toplam Ödeme
5.000 TL %1,15 12 ay 455 TL 5.460 TL

Axess kredi kartı sahipleri diğer bankalardaki kredi kartlarını kolaylıkla taksitlendirebilir. Tamamen ücretsiz olan bu transfer için 12 ay vade sınırı vardır. Başvurunuzu Akbank Direkt üzerinden de Online olarak yapabilirsiniz. Kredinin faiz oranı 1,15​% ve azami miktarı ise 2.000 – 20.000 TL arasındadır.

TEB Yılın Transfer Kredisi Detayları:

Komisyonsuz olarak kredi borcunuzu TEB’e taşımak ister misiniz? Ücretsiz ve komisyon olmadan aldığınız borç kapatma kredisi sayesinde diğer bankalara olan borcunuzu kapatabilirsiniz. Kredinin faiz oranı 0.95 ​%‘tür.

Borç Transferi, borçlarınızı kolayca yönetebilmeniz için geliştirilmiş bir taksitli nakit avans ürünüdür. Bu yüzden taksitli nakit avans hüküm ve yönetmeliklerine tabidir. 08.10.2013 tarihinde yayınlanan Banka ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 22. maddesi ve 6 fıkrasındaki değişiklik kapsamında bir takvim yılı içerisinde 3 defa dönem borcunun asgari tutarının altında ödeme yapılan kredi kartları ile dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar nakit çekim işlemleri gerçekleştirilemez.

Gerekli Evraklar

 1. Evvela borcunuzun bulunduğu banka üzerinden güncel borcunuza dair verilecek borç dökümünüzü almalısınız.
 2. Kimlik fotokopisi ve aslı.
 3. İkametgah belgeniz veya son 3 aya ait elektrik, su veya telefon faturalarından birisi.
 4. Halen çalışıyor olduğunuza dair iş yerinizden veya kurumunuzdan alacağınız evrak.
 5. Gelir belgeniz veya son aya ait olan maaş bordrosu.
 6. Borç miktarınızın miktarına göre sizden kefil talep edilebilir.
 7. Yine borç tutarınız fazlaysa banka ek teminat isteyebilir. (ipotek tahsisi gibi)
 8. Esnaflar için istenen belge, iş yerine ait ticari evraklar.
İlginizi çekebilir:  İşsizlere 3041 Lira Devlet Desteği (Şartlar ve Başvuru)

Borç Kapatma Kredisi Hesaplama 2020

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar 2020, kredi kartı borcu kapatma kredisi veren bankalar, hangi banka borç kapatma kredisi vermektedir
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar: Liste 2020

Sizin için yaptığımız örnek hesaplama tablosuna geçmeden önce, Borç kapatma kredisi nasıl hesaplanır? onu açıklayalım. Transfer işlemi gerçekleşmezden önce mevcut borçlarınız hesaplanır. Bu hesaplama da borçlu olunan banka verilerinden ve sizin borç bildiriminizden faydalanılır. Akabinde toplam borç tutarınız hesaplandıktan sonra taksitlendirme yapılır. Fakat bu taksitlendirme aylık gelirinize göre hesaplanır. Yani taksit tutarınız aylık gelirinizin yarısını geçemez. Yani aylık geliriniz 4.000 TL ise taksitlerinize maksimum 2.000 TL ödeme yapabilirsiniz. Ne Kadar Kredi Çekebilirim yazımızı okuyarak bu hesaplama hakkında belirli bilgiler edinebilirsiniz.

Borç Transfer Kredisinin Avantajları

 • Öncelikle, ödemeleriniz belirli bir düzene kavuştuğu için kredi notunuz yükselişe geçer.
 • Kredi borçlarınızdan dolayı yasal takibe düşmezsiniz. Buda İcra ve Avukat masrafı ödememeniz anlamına gelmektedir.
 • Eski bankaya ait gecikme faizlerini ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Bütün kredileri bir çatı altında topladığınız için aylık ödeme miktarlarınız da düşer. Buda sizin bütçenizi bir hayli rahatlatır.
 • Kredi borçlarınızın takibi fevkalade bir şekilde kolaylaşır.

Son olarak belirtmek istediğimiz bir husus daha bulunmaktadır. İpotek göstererek borç kapatma kredi kullanmakta mümkündür. Konutunuzu bankaya ipotek göstermeniz neticesinde ekspertiz raporuna göre evin %80’ine kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bu konudaki detaylar için İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar yazımızı okuyabilirsiniz. Borç kapatma kredisi veren bankalar yazımızla ilgili sorularınız için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Borç kapatma kredisi veren bankalar belirli meslek gruplarına göre çeşitli evraklar istiyor. Her meslek grubu için farklı belgeler temin edilmektedir. Bankalar, istedikleri taktirde ek belge talep edebilirler. Genel olarak kesin istenecek belgeleri aşağıda listeledik. Sormak istediğiniz detayları aşağıdaki bölümden bizlere iletebilirsiniz.

 • Nüfus cüzdanı
 • Kişiye ait maaş bordrosu (Özel sektör ve memurlar için)
 • SGK hizmet dökümünüz
 • İkametgah belgeniz
 • Çalıştığınız yerden almanız gereken imza sürküsü
 • Ek gelirlerinizi gösterir belge (kira geliri vs)
 • Bankalara olan borcunuzu gösterir evraklar
 • Emekliler için aylık maaş dökümü
 • Bilanço tablosu (İşletme sahipleri için)
 • Oda kaydına dair belge İşletme sahipleri için)

Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Halk Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Vakıfbank, Akbank, Odea Bank, Anadolubank, Fibabanka, Şekerbank, Citibank, Denizbank, QNB Finans Bank, HSBC Bank, ING Bank, Alternatifbank, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Burgan Bank’a ait borç kapatma kredisi kampanyaları 2020 yılında sürekli güncel olacaktır.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020 (Banka Borçlarınızı Bir Araya Toplayın) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020 (Banka Borçlarınızı Bir Araya Toplayın) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. faruk

  finansbank garanti ve aktif banka borcum var bunları tek bır kredi olarak bıraraya getırmek ıstıyorum

  • access_time 9 Nis 2018, 11:16
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Faruk Bey,

   Yorum yazdığınız yazımızdaki bankalara müracaat edebilirsiniz. Taksitlerinizde herhangi bir aksama veya kredi notunuzda bir düşüş yoksa kullanmanız olağan görünüyor. Tabiki bankalarla birebir iletişime geçmeniz daha sağlıklı bilgi edinmenizi sağlar.

   • access_time 9 Nis 2018, 23:16
   • Cevapla
 2. SedatBy

  merhaba,
  Bir kaç bankaya kredi, kredi kartı, ve ek hesap borcum var 2 ay ödeyemediğimde var bunların arasında, Çalışıyorum özel sektörde Bu şekilde borç transfer kredisi sağlanırmı bana Teşekürler.

  • access_time 13 Haz 2018, 0:44
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Sedat Bey,

   maaşınızı aldığınız banka ile bu durumu görüşmeniz daha sağlıklı bilgiye sahip olmanızı sağlar. Gecikme filan olduğu için yanlış birşey demek istemiyorum.

   • access_time 13 Haz 2018, 1:10
   • Cevapla
 3. Fatma

  Ben fatma bakkal benim bankaya borcum yok sadece alışveriş mağazasına borcum 3 mahzaya borcum var borcumun tamamı 6000 tl ben bu borçlarını sıfırlamak istiyorum kredi cekmek istiyorum bu borclar cikiyor onume emekliyim ama buyuzden kredi çekemiyorum ne yapabilirim borcumu ödeyebilmek için nasıl kredi cekebilirim

  • access_time 3 Kas 2018, 19:19
  • Cevapla