Kamuya 1403 Memur Alınacak (Son Tarihler ve Başvuru)

Map Anasayfa Genel Rehber Kamuya 1403 Memur Alınacak (Son Tarihler ve Başvuru)
Kamuya 1403 Memur Alınacak (Son Tarihler ve Başvuru)

Memur olmak isteyenleri yakından ilgilendiren bir konuyla karşınızdayız. Bakanlıklar ve bakanlıklara bağlı kurumlar dahil olmak üzere 1403 kamu personeli alımı yapılacak. İŞKUR ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde açılan memur kadrosu alımı için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Bu iki kurum dışındaki kurumlara alımlar ise devam edecek. Bu yazımızda kamuya alınacak 1403 memur için başvuru ve son tarihler hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı

Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 55 personel alımı yapılacak. Bu 55 personelin tamamı Uzman Yardımcısı kadrosuyla göreve başlayacaklar ve alımlar Milli Savunma Uzmanlığı Yönetmeliği ile Silahlı Kuvvetler Uzmanlığı Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacaktır. Başvurular için son gün 31 Ocak 2021. Alım yapılacak 55 personel için ön başvurular https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden gerçekleştirilecektir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Personel Alımı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı merkez teşkilatı bünyesinde faaliyetlerde bulunan Genel İdare Hizmetleri sınıfında 250 adet uzman yardımcısı personel alınacaktır. Başvurular https://ailevecalisma.gov.tr/pdb adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Alım yapılacak 250 personelin kadroya atamasının 8. dereceden yapılacağını hatırlatmakta fayda var.

İçişleri Bakanlığı Personel Alımı

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’na bağlı olan kurumlardan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 90 hizmetli alınacak. Başvurular 25 Ocak 2021 tarihinde başlayıp 29 Ocak 2021 tarihinde bitecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar, bulundukları ildeki İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde yer alan Personel Şube Müdürlüğü’ne bizzat başvuru yapmalıdırlar.

İlginizi çekebilir:  İş Bankası Kayıtlı Telefon Numarası Güncelleme

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, bakanlığa bağlı olan yurtlara 500 yönetim personeli alımı yapacak. Adaylar başvurularını 20 Ocak 2021 17:00’a kadar basvuru.gsb.gov.tr adresine girdikten sonra Sözleşmeli Yurt Yönetim Personel Alımı Sınav Başvurusu Formu‘nu doldurarak yapacaklardır.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Alımı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı da bünyesine 20 adet personel alımı gerçekleştirecek. Başvurular için son gün 12 Ocak 2021. Adaylar ön başvuru için www.enerji.gov.tr internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurmalılar. Ön başvuru sonrası yapılacak sınavla alım tamamlanacak.

Devlet Su İşleri Personel Alımı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışacak 63 adet memur alımı yapılacak. Başvurular 11 Ocak 2021’de başlayıp 20 Ocak 2021’de bitecek. Başvuruda bulunmak isteyen adayların elektronik ortamda http://personelalimi.dsi.gov.tr adresinde yer alan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formu’nu doldurmaları gerekiyor.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere açıktan 10 avukat kadrosuna atama yapılacak. Adaylar başvurularını 11 Ocak 2021 ile 25 Ocak 2021 23:59 arasında https://pgm.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet üye girişi yaparak elektronik ortamda gerçekleştireceklerdir.

Ayrıca Adalet Bakanlığı merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere açıktan 40 koruma ve güvenlik görevlisi kadrosuna atama yapılacaktır. Adaylar başvurularını 15 Ocak 2021 saat 23:59’a kadar https://pgm.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet üye girişi yaparak elektronik ortamda gerçekleştireceklerdir.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Adalet Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan ceza infaz kurumlarına 35’i erkek 5’i kadın olmak üzere toplam 40 kadrolu öğretmen ataması yapılacak. Bu atamanın sözlü sınav ile 9. dereceli kadrolara yapılacağını belirtmek isteriz. Başvurular 18 Ocak 2021 ile 29 Ocak 2021 arasında gerçekleştirilecektir. Başvuru ekranı 18 Ocak 2021 itibariyle e-Devlet ekranında aktif olacaktır.

İlginizi çekebilir:  Vodafone Faturalı Hatta Kredi Çekme

Ayrıca Ceza İnfaz Kurumları için 160 kadrolu kâtip alımı yapılacaktır. Ön başvurular yine e-Devlet üzerinden 18 Ocak 2021 Pazartesi günü alınmaya başlayıp, 05 Şubat 2021 Cuma günü mesai bitiminde (16:00) sonlandırılacaktır.

Adli Tıp Kurumu Personel Alımı

Adalet Bakanlığına bağlı Adli Tıp Kurumu İstanbul iline 2 kimyager, İzmir iline de 1 biyolog alımı gerçekleştirecek. Başvurular kurumun internet sitesi olan www.atk.gov.tr adresi üzerinden 25 Ocak 2021 Pazartesi saat 10:00‘da alınmaya başlayıp, 29 Ocak 2021 Cuma saat 17:00‘da sonlandırılacaktır.

Fırat Kalkınma Ajansı Personel Alımı

Fırat Kalkınma Ajansı başvuruları 18 Ocak 2021’de başlayıp 15 Şubat 2021 saat 23:59’da sona erecek olan 4 adet personel alımı gerçekleştirecek. Başvurular Fırat Kalkınma Ajansı Sınav Başvuru Bağlantısı olan ajanssinavbasvuru.sanayi.gov.tr internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine 9 adet sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvurular 15 Ocak 2021 saat 17:00’a kadar Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet yoluyla yapılacaktır.

Ayrıca Jandarma Genel Komutanlığı 32 memur alacak. Başvurular yukarıda belirttiğimiz tarihe kadar, yukarıda belirttiğimiz sistem üzerinden gerçekleştirilecektir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Alımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 10 Coğrafi Bilgi Sistemi Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Başvurular Çevre ve Şehircilik Bakanlığının internet sayfası olan https://personeldb.csb.gov.tr üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Bu yazımızda kamuya alınacak 1403 memur için başvuru ve son tarihler hakkında detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Kamuya 1403 Memur Alınacak (Son Tarihler ve Başvuru) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *