18 Yaş Altı Banka Hesabı Nasıl Açılır ?

Map Anasayfa Genel Rehber 18 Yaş Altı Banka Hesabı Nasıl Açılır ?
18 Yaş Altı Banka Hesabı Nasıl Açılır ?

18 yaşından küçük olanların banka hesabı açıp açamayacakları sorunu hem aileler hem de gençler tarafından merak ediliyor. Erken yaşta bütçe yapmayı öğrenmek için veya yatılı okuyan 18 yaş altı öğrenciler için bankalar hesap açabiliyorlar.

Peki hangi bankalar 18 yaş altından küçüklere hesap açıyor ? Ne gibi avantajları var ? 18 yaş altı banka hesabı nasıl açılır ? Banka hesap açma yaş sınırı, 18 yaş altı banka hesabı açma, banka kartı yaş sınırı, 18 yaş altı banka kartı gibi merak edilenleri cevapladığımız yazımıza başlıyoruz.

18 Yaş Altı Bankacılık İşlemleri

Kredi kartı alması mümkün olmayan 18 yaş altı gençler için ek kart ve ön ödemeli kartlar mevcut. Bunun yanında bir çok banka 18 yaşından küçüklere hesap açma imkanı tanıyor. Harçlıklarından artan miktarı biriktirerek değerlendirmek için ya da okumak için gurbette bulunan 18 yaş altı öğrenci için banka hesabı açmak uygun bir yol olarak gözüküyor.

18 Yaş Altı Nasıl Hesap Açabilir ?

18 yaşından küçük olanlar velileriyle birlikte bankalara gidip hesap açabilir. Vadeli veya vadesiz olarak açabileceğiniz bu banka hesabı son dönemde oldukça tercih ediliyor. Çocukların geleceği için hesap açmak isteyen aileler gelecek için yatırım yapıyor.

Hangi Bankalar 18 Yaş Altına Hesap Açıyor ?

İş Bankası

İş Bankası, 12-18 yaş arası gençlere hesap açma imkanı sunuyor. İlk imza hesabı olarak bilinen bu hesap aynı zamanda Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. 1987 yılında yapılan bu hesap sayesinde yanınızda nakit para taşımak zorunda kalmadan harcama yapabilirsiniz. 18 yaşınıza geldiğiniz zaman İş Bankası bu hesabınızı normal hesaba çevirir.

İlginizi çekebilir:  Tatil Kredisi Veren Bankalar 2018 (En Uygun Faiz Oranları ve Hesaplama)

Akbank

Akbank 16-26 yaş arasındaki gençlere Neo Exi26 seçeneğini sunuyor. Bu kartla nakit para çekebiliyor, belirlenen limit kadar harcama yapabiliyorsunuz. Öğrenci hesabı ve Axess Exi 26 seçenekleri sunan Akbank, havale yaparken masraf ödememe seçeneği sunuyor. Aynı zamanda Exi26 hesabı kullananlar eğitim için kredi çekebiliyor.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk’te 18 yaş altında olan gençlere hesap açma seçeneği sunuyor. İnternet üzerinden de alışveriş yapabileceğiniz bu kart herhangi bir ücret almıyor.

Vakıfbank

24 yaş altı gençlere Bankomat Kart seçeneği sunan Vakıfbank, alışveriş yaparken de bu kartı kullanma şansı sunuyor. Kartınız içinde olan miktar kadar harcama yapabilir, nakit para çekebilirsiniz. Genç Kart sahiplerinin, kişiye özel şifreleri vardır. Alışveriş yaparken ve nakit çekerken, bu şifreyi kullanırlar.

Ziraat Bankası

18 yaş altında olanlar Ziraat Bankası’ndan hesap açabilir. Büyüyen çocuk fonu olarak değerlendirilen bu hesap ile 18 yaşını geçtikten sonra internet bankacılığı dahil olmak bütün bankamatik işlemlerini yapabiliyorsunuz.

ING Turuncu Hesap

ING Bank’ta hesap açmak için alt limit yoktur. Turuncu çocuk hesabı açmak isteyenler istediği zaman para yatırabilir ve buradan yine istediği zaman para çekebilir. Birikim hesabı olarak değerlendirilen turuncu çocuk hesabına, ING Vadesiz Hesap’tan, ING Bonus Card’tan veya ING Pegasus Plus Kart’tan düzenli olarak aylık para yatırabilirsiniz.

TEB Global Genç Hesap

Global Genç Hesap, Marifetli Hesap’ın bir alt ürünü olup 25 yaş ve altı için oluşturulmuş günlük vadeli mevduat özelliklerine sahip bir tasarruf hesabıdır. Global Genç Hesap 12-15, 16-17 ve 18- 25 olarak 3 ayrı yaş grubundan oluşuyor. Bu hesabınızla yurt dışında 50’den fazla ülkeden para çekebilirsiniz.

Bu yazımızda sizleri hangi bankalar 18 yaş altından küçüklere hesap açıyor ? Ne gibi avantajları var ? 18 yaş altı banka hesabı nasıl açılır ? Banka hesap açma yaş sınırı, 18 yaş altı banka hesabı açma, banka kartı yaş sınırı, 18 yaş altı banka kartı konularında bilgilendirdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

18 Yaş Altı Banka Hesabı Nasıl Açılır ? Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *