Yapı Kredi Konut Kredisi (Faiz Oranı, Hesaplama ve Başvurusu)

Map Anasayfa Kampanyalar Yapı Kredi Konut Kredisi (Faiz Oranı, Hesaplama ve Başvurusu)
Yapı Kredi Konut Kredisi (Faiz Oranı, Hesaplama ve Başvurusu)

Yapı Kredi konut kredisi 2018 yılı hakkındaki bütün ayrıntılara yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Yazımız içerisinde faiz oranları ve hesaplamalar yer almaktadır. Ayrıca 5 adet farklı konut kredisi türünden de bütçenize en uygun olanları seçersiniz. Önce kredi türlerini ardında da başvuru sürecini adım adım anlatacağız.

 • Tahsis ücreti ödemeksizin ev kredisi
 • Kelepir mortgage kampanyası
 • Çınar mortgage kampanyası
 • Özel indirimli konut kredisi
 • Evini değişene konut kredisi

Yapı kredi ev kredisi çeşitleri bu şekilde ayrıntılanmıştır. Vakit kaybetmeden önce bu kredi türlerini tek tek inceleyelim avantajlarını ve dezavantajlarını sıralayalım. Ardından başvuru sürecini eksiksiz olarak anlatarak yazımızın sonunda diğer bankalara ait konut kredilerini bir cümle de tanımlayalım.

Yapı Kredi Konut Kredisi Çeşitleri Faiz Oranları ve Şartları

Tahsis ücreti ödemeden ev kredisi (Dosya Masrafsız): Bu krediden yararlanabilmeniz içi Yapı Kredi bankasının maaş müşterisi olmanız ilk şarttır. Veya Koç Ailem üyesi olmanız da yeterli olabilir. Bu ve anlatacağımız bütün diğer ev kredisi türleri için uygulanan faiz oranı %1,17‘ vadeleri ise 120 aydır. Başlıkta da gördüğünüz gibi krediye ait dosya masraflarını ödemezsiniz. Bu şartları taşıyan vatandaşlara tahsis ücreti hediye.

Kelepir mortgage: Banka kampanyasına göre hayalinizdeki eve ulaşmak için uygun şartlar sunulmaktadır.

Çınar mortgage: Kredinin ana prensibi konutunuzun sağlam temeller üzerine kurulması mecazıdır. İçerisinde bir çok avantaj sunulan Çınar Mortgage kampanyasından herkes faydalanabilir. Avantajlarından birisi bankaya hesaplarınız için hesap işletim ücreti ödemesi yapmazsınız. Yapı Kredi Çınar paketine üye olmanız bir çok avantajdan faydalanmanızın kapılarını açar. Lakin üyelik için yerine getirmeniz gereken bir kaç şart aranmaktadır.

Çınar üyesi olmanız için:

Yapı Kredi Konut Kredisi: Çınar Üyesi Şartları 2018
Yapı Kredi Konut Kredisi: Çınar Üyesi Şartları 2018

Üyelik sonrası sahip olacağınız avantajlar;

 • Banka size ait hesaplardan işletim ücreti almaz
 • Konut kredisinde ki faiz oranlarında indirimler (önemli bir özellik)
 • Ücretsiz Medline Acil Sağlık Hizmeti üyeliği
 • Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ürünlerinde %25’e varan özel indirimler
İlginizi çekebilir:  İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Taksitlendirme

Yapı Kredi indirimli ev kredisi: Kredinize ait faiz bedelinden, kendinizin belirlediği meblağı önden ödeyerek indirimden faydalanabilirsiniz. Buda kredinize ait faiz oranında bir düşüş meydana getirir. Akabinde aylık taksitlerinizin ödenmesi de bir hayli azalmış olur. Bu kredi türünü tercih ederseniz yine bir üstteki kampanya gibi faiz oranınız da düşüş yaşarsınız.

Yapı Kredi: evin hepsine kredi %100’üne: Mevcut evinizi değiştirmeniz için güzel bir fırsat. Evinizi değiştirmeniz için Yapı Kredi şubesine gitmeniz ve alacağınız evin tam değeri kadarında kredi alabilmeniz mümkün. Bunun için yapmanız gereken hem yeni alacağınız evi hemde eski evinizi bankaya ipotek göstermektir. Bu sayede satın alım için eski evinizin satışını beklemek zorunda kalmazsınız. Peşinatsız olarak evin tamamına kredi veren diğer bankalar için Peşinatsız Konut Kredisi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İlginizi çekebilecek diğer bankaların kredilerini de bir cümle de açıklamakta fayda vardır. Dikkatinizi çeken bankaların üzerine tıklayarak o bankaların konut kredisi kampanyalarını inceleyebilirsiniz.

İşte ilginizi çekebilecek diğer bankalar;

Ziraat Bankası ev kredisi, %1,04 faiz oranı ve maaş müşterilerine özel avantajlar.

Akbank konut kredisi ve hesaplaması, toplam 9 farklı kredi kampanyası.

Finansbank konut kredisi ve şartları, 15 yıla varan vadelerden faydalanılan bankadır.

Fibabanka konut kredisi ile sabit faiz ödeyerek bir yıllık ücretsiz kredi kartı kullanabilirsiniz.

Konut kredisi hesaplama güncel faizlerle, 13 bankaya ait konut kredilerini hesaplayıp karşılaştırabilirsiniz.

Yapı Kredi Ev Kredisi Başvuru Süreci

Toplamda 63 konut projesi ile anlaşması bulunmaktadır. Anlaşmalı konut projeleri için kredi başvurusunda bulunursanız faiz oranlarında indirime gidilir. Hem zevkinize göre bir ev sahibi olursunuz hemde uygun faizli ev kredisinden faydalanırsınız.

 1. Konut kredileri ile ilgili aklınızda bulunan bütün sorular için şube üzerinden randevu alınız. Randevuda hem kredinin özellikleri hemde alacağınız ev için önemli tavsiyeleri dinlemelisiniz.
 2. Görüşme neticesinde bankanın size ilettiği bütün gerekli belgeleri toparlarsınız.
 3. Akabinde ön onaydan geçmeyi beklersiniz. Bu süreçte bankalara olan borçlarınız, aylık geliriniz ve ek gelirleriniz göz önünde bulundurulur. Akabinde bir iş günü içerisinde banka tarafından bilgilendirilirsiniz.
 4. Bankanın tahsis edeceği bir eksper uzmanı evin değerince bir ‘ekspertiz raporu’ hazırlar. Belirlenen değerin en fazla %75’i için kredi çekebilirsiniz. (Evin hepsine kredi kampanyası hariçtir.)
 5. Akabinde onaylanan başvurunuz için bankaya çağrılarak ev için yapılması gereken sigortalar ve ipotek tahsisi işlemleri gerçekleştirilir.
 6. Detaylı bilgiler için Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma hizmeti ile bütün kampanya detaylarını sorabilirsiniz.
İlginizi çekebilir:  Kredi Notu Nedir

Yapı Kredi konut kredisi başvurusu süreci, gerekli belgeler veya diğer bankalar hakkında sormak istediklerinizi bizlere yorum bölümünden iletebilirsiniz. Yazarlarımız en kısa süre içerisinde dönüş yapacaklardır.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Yapı Kredi Konut Kredisi (Faiz Oranı, Hesaplama ve Başvurusu) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *