Senetle Hayvan Satan Firmalar ve Büyükbaş Hayvan Devlet Desteği

Map Anasayfa Destekleme Senetle Hayvan Satan Firmalar ve Büyükbaş Hayvan Devlet Desteği
Senetle Hayvan Satan Firmalar ve Büyükbaş Hayvan Devlet Desteği

Bir çok firma veya şahıs; senet karşılığında ihtiyaç duyulan ürünü veya hizmeti sunmaktadırlar. Bunun nedeni ise; nakit problemi yaşayan müşterileriyle olan her türlü alışverişlerinde aracı olarak kullanılan senedin değerli bir evrak olması gelmesidir. Son dönemlerde ise devletin sunmuş olduğu destek ve hibeler sonucunda bir çok insan tarım ve hayvancılık sektörüne yönelmiştir. Bunu gören bir çok firma da senet karşılığında hayvan satarak, girişimcilere destek olmaktadırlar. Biz de bu yazımızda senet karşılığı hayvan satan firmalar, taksitle hayvan alımı, büyükbaş hayvan devlet desteği nasıl alınır ve şartlar ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

Senetle Hayvan Alımı

Hayvancılık yapmak isteyen bir çok insan vadeyle hayvan satışı yapan yerleri araştırmakta ve mümkün olması durumunda, taksitle hayvan alımı yapmayı tercih etmektedir. Kredi kartının ticaret hayatının ortasına oturmasıyla birlikte, senetle alışveriş önceki yıllara göre azalmış olsa da; kredi kartı kullanmayan veya kredi kartı olmayan vatandaşların senet tercihleri devam etmektedir. Ayrıca senetle hayvan satan firmalar ve devlet destekleri sayesinde tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren girişimci sayısı artmıştır.

Senetle İşlem Yapmak Ne Kadar Güvenilir ?

Her alışverişte güven önemli bir konudur. Senetle yapılan alışverişlerde ise güven apayrı bir yer tutmaktadır. Bundan dolayı hayvan ticareti yapan firmalar karşılıklı güvene önem vermektedirler. Ayrıca senetle yapılacak hayvan alımlarında, alım yapacak kişinin kefil durumu da önem taşır. Bir kağıt üzerine atılacak imza bir çok güven unsurunu barındırmaktadır.

Senetle Hayvan Satan Firmalar

Aslında bu işlemi yapan bir çok firma bulunmaktadır. Bunların bir çoğu ise ilçe merkezlerindeki hayvan pazarlarında faaliyet göstermektedirler. Bunlar içerisinde karşılıklı güveni en fazla bulabileceğiniz firma ise; oturduğunuz bölgede senet karşılığı hayvan satışı yapan firmalar olacaktır. İkamet ettiğiniz bölgeye uzak bir yerden senetle hayvan alımı yapmaya kalkmanız durumunda ise; firma tarafından sizin araştırılmanız zor olacağı için, senetle alışveriş yapma ihtimaliniz düşük olacaktır.

İlginizi çekebilir:  İşsizlere 3041 Lira Devlet Desteği (Şartlar ve Başvuru)

Büyükbaş Hayvancılıkta Devlet Destekleri

Çiftçi Kayıt Sistemi‘nde (ÇKS) üyeliği bulunan girişimciler için bir çok devlet desteği sunulmaktadır. Verilen destekleri şöyle sıralayabiliriz :

 • Soy kütüğü bulunan büyükbaş hayvanlar için bütün illerde 1.300 TL değerinde verilen destek
 • 4 ay ve üzerindeki buzağı ve malaklar için belirlenmiş olan, bütün illerde 860 TL değerinde destek
 • Anaç sığır kapsamında verilen hayvan başına 860 TL değerinde destek
 • Etçi Irkından oluşan anaç sığır hayvanlar için verilen 860 TL değerinde destek
 • Süt kalitesinin arttırılması adına verilen 130 TL değerinde destek
 • Çoban çalıştırma desteği

Diğer Tarım ve Hayvancılık Destekleri

Devletin sunmuş olduğu destekler sadece büyükbaş hayvancılıkla sınırlı değil. Devletin hibe vererek girişimcileri desteklediği alanlar şunlardır :

 • Manda yetiştiriciliği
 • Küçükbaş hayvancılık
 • Koyun veya keçi yetiştiriciliği
 • Kümes hayvanı yetiştiriciliği
 • İpek böceği yetiştiriciliği
 • Arı yetiştiriciliği ve harcamaları
 • Açık alanda fide yetiştiriciliği
 • Mantar üretimi

Bu yazımızda senet karşılığı hayvan satan firmalar, taksitle hayvan alımı, büyükbaş hayvan devlet desteği nasıl alınır ve şartlar ile ilgili detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi uzmanlarımızın yanıtlaması için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Senetle Hayvan Satan Firmalar ve Büyükbaş Hayvan Devlet Desteği Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *