Ziraat Bireysel Emeklilik 2020 DEVLET DESTEKLİ [TÜM DETAYLAR]

Map Anasayfa Genel Rehber Ziraat Bireysel Emeklilik 2020 DEVLET DESTEKLİ [TÜM DETAYLAR]
Ziraat Bireysel Emeklilik 2020 DEVLET DESTEKLİ [TÜM DETAYLAR]

Ziraat bireysel emeklilik hakkında merak edilen; başvuru nasıl yapılır, cayma süresi, iletişim bilgileri, bireysel emeklilik iptali ve en önemlisi devlet katkısı ve avantajları gibi bir çok konudaki sorunsallar bu konu içerisinde ele alınmıştır.

Öncelikle, Bireysel emeklilik iptali için sitemizi ziyaret eden ziyaretçilerimiz, Ziraat Emeklilik resmi web sitesi içerisinde online işlemler menüsünden giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ev hanımlarına, devlet destekli Ev Hanımlarına Emeklilik yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Bireysel emeklik nedir? Emeklilik sisteminin amacı, çalışma hayatınız boyunca yaptığınız birikimlerinizi daha iyi bir yaşam standartlarına ulaştırmaktır. Emekli olduğunuz zaman size ek gelir sağlayacağı için yaşam standartlarınızı korumak için güzel bir yatırım olabilir.

Evvela, Ziraat Bireysel Emeklilik Avantajları 2020:

 • BES için yaptığınız her yatırımda ister vergi mükellefi olun ister olmayın %25 devlet desteğinden faydalanırsınız.
 • Yıl içerisinde ek gelir, prim gibi ödeme alan BES üyesi vatandaşlar, normal taksitlerine ek olarak ödeme ekleyebilirler.
 • Ödemelerinizi dilerseniz banka hesabınız üzerinden veya kredi kartı üzerinden otomatik ödeme talimatı ile yapabilirsiniz.
 • Fon dağılımınızı bir yıl içerisinde 6 kere, emeklilik planlarınızı da 4 kere değiştirebilirsiniz.
 • Ödediğiniz katkı paylarını belirlediğiniz periyotlarda ödeme özgürlüğünüz bulunuyor. (1 ay, 3 ay, 6 ay veya yıllık)
 • Yaptığınız birikimleriniz portföy uzmanları tarafınca yönetilen fonlarda değerlendirilir.
 • Fonlarınızı şirketin internet sitesi üzerinden online olarak takip edebilirsiniz.
 • Başvuru için Ziraat Bankası şubelerine gidebilir veya 0850 222 97 00 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Ziraat bireysel emeklilik sisteminde bir çok farklı seçenek bulunmaktadır. Aşağıdaki başlıkta bunları inceleyip akabinde devlet katkısı hakkında daha detaylı bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bireysel Emeklilik Bireysel Ürünleri

Bu Ziraat BES ürünleri 6 çeşit olarak sunulmuştur. Şimdi bunları başlıklar halinde sıralayacağız. Bütün özelliklerini ve detaylarını paylaşacağız. Ayrıca BES ürünlerine geçmeden önceZiraat Bankası Bağkur Borç Ödeme Kredisi haberimizde SGK borcu olan vatandaşlarımızın Ziraat bankası kredisiyle nasıl emekli olabileceklerini açıkladık.

İlginizi çekebilir:  Sera Kurmak İçin Devlet Desteği 2018 (Hibe ve Faizsiz Kredi)

Ziraat Gençlere Bireysel Emeklilik:

Gençler için düşünülen bireysel emeklilik sistemi için ödemeniz gereken minimum katkı payı tutarı 50 TL olmaktadır. Bahsi geçen bu plana girmek için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Emeklilik hesabınıza yaptığınız katkı payı ödemelerinizin %25’ine kadarını devletin sizin için açtığı alt hesabınıza ödemesi gerçekleşir. Ödemelerinizi otomatik ödeme yöntemleriyle gerçekleştirebilirsiniz.

Bu bireysel emeklilik sisteminde yönetim gideri kesintisi yapılmamaktadır. Fon Toplam Gider Kesintisilerini görmek için tıklayınız.

Ziraat Bereket Bireysel Emeklilik Sistemi (Faizsiz Birikim):

Birikimlerinizi faizsiz olarak büyütmek istiyorsanız “Bereket Sistemi” sizin için düşüldü. Bu plana dahil olmanız için ödemeniz gereken asgari katkı payı tutarı 130 TL’dir. Gençlere sunulan bireysel emeklilikten alınmayan plana giriş ödemesi toplamda 1.777,50 TL‘dir. Peşin ve çıkışa ertelemeli olarak tahsil edilir. Yine diğer emeklilik planlarında olduğu gibi bu sisteme devlet tarafından %25 katkı sağlanır.

Güldüren Yarınlar Bireysel Emeklilik Planı:

 • Birikimleriniz artarak çoğalsın istiyorsanız bu sisteme katılmalısınız.
 • Giriş için en az ödemeniz gereken tutar 130 TL’dir.
 • Giriş aidat tutarı; 1.777,50 TL
 • %25 devlet desteği

Şemsiye Bireysel Emeklilik Planı: Başlangıç ek katkı payı tutarı en az  10.000 TL’dir Ayrıca aylık asgari katkı payı tutarı 130 TL’dir.

Pırlanta Bireysel Emeklilik Planı: Bu emeklilik planındaki asgari tutarınızı başlangıç tutarının olduğuna veya olmadığına bağlı olarak ödersiniz.

Başlangıç ek katkı payı yapmayan kişiler aylık asgari katkı payı olarak 300 TL öderler. Fakat, 8 BİN ile 10 BİN arasında ödeme yapan vatandaşlar aylık asgari olarak 165 TL katkı payı ödemesi yaparlar.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi 2018 Şartları
Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi Görüntüsü: Sistem üzerinden bütün işlemlerinizi yapabilirsiniz. İptal etmekte dahildir bu işlemlere.

Ziraat Bireysel Emeklilik Devlet Katkısı Nedir?

Devlet desteği ile Ziraat bireysel emeklilik için her yatırdığınız katkı payının %25’ine kadarını devlet sizin adınıza açtığı hesaba yatırmaktadır. Örnek verecek olursak, aylık 200 TL yapacağınız katkı payı ödemelerinizde ek olarak 50 TL’de devlet desteği verilecektir.

İlginizi çekebilir:  Halkbank Yatırım Hesabı Açma

Devlet katkısı hakediş oranları;

 • En az 3 yıl sisteme dahil olan kişiler %15
 • En az 6 yıl sisteme dahil olan kişiler %35
 • 10 yıl yahut üstünde kalan kişiler %60
 • 10 yıldan fazla kaldıktan sonra 56 yaşını dolduran vatandaşlar devlet desteğinin %100’üne hak kazanırlar.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Ziraat Bireysel Emeklilik 2020 DEVLET DESTEKLİ [TÜM DETAYLAR] Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Ziraat Bireysel Emeklilik 2020 DEVLET DESTEKLİ [TÜM DETAYLAR] Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Fikret

  Burda yazılanlar ve bankada anlatılanlar hep yalan dolan resmen vatandaşı kazikliyolar 3yil yatırdım paramı çekmek istedim yatırdığım paramı bile alamıyorum

  • access_time 16 Haz 2018, 2:19
  • Cevapla
 2. Adnan

  Düpedüz soygun.Yaklaşık 1 yıldır yatırıyorum. İlk girişte istediğiniz zaman hesabınızı bozdurup paranızı çekebiliyorsunuz diyorlardı. Geçen gittim hesabı kapatmaya 650 tl ye yakın kesinti yapılacağını söylüyorlar yuh yani…

  • access_time 11 Eki 2018, 13:50
  • Cevapla
 3. Levent çetinkaya

  Mrb bireysel emeklilik ten ayrılma talebinde bulunduk şirket hakediş formu gönderdi biz ne zaman paramızı alabiliriz

  • access_time 24 Nis 2019, 17:35
  • Cevapla