Ziraat Bankası TOKİ Kredisi 2020 (Şartları, Destek Hattı ve Bütün Detaylar)

Map Anasayfa Kampanyalar Ziraat Bankası TOKİ Kredisi 2020 (Şartları, Destek Hattı ve Bütün Detaylar)
Ziraat Bankası TOKİ Kredisi 2020 (Şartları, Destek Hattı ve Bütün Detaylar)

Ziraat banksı TOKİ kredisi sayesinde hemen ev sahibi olabilirsiniz. Bir takım avantajlı şartlar ve bazı kişilerde meydana gelen özel durumlara karşı bir takım kolaylıklarda sağlanmaktadır. Araştırmamış içerisinde başvuru belgeleri, başvuru şartları, kura çekişi hakkına bilgiler, ziraat bankası TOKİ konut kredisi şartları ve diğer önemli detaylar yer almaktadır. T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile ülkemizde alt ve orta gelirli ailelerin konut sahibi olmasına yönelik verilen kredi destekleridir. TOKİ başvurusu ve Ziraat TOKİ Kredisi süreçlerini yazımızın ayrıntılarında bulacaksınız.

Ziraat Bankası TOKİ Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Satın almak istediğiniz ev veya iş yerine ait TOKİ projesinden bir ev sahibi olmak istiyorsanız öncelikle Ziraat Bankası şubesine gitmelisiniz. Akabinde işlem için vadesiz hesabınız kullanılır. Ziraat bankasında vadesiz hesabınız yoksa yeni bir vadesiz hesap açılır. Peşinat bedeli, vergi ve komisyon tutarı vadesiz hesabınıza yatırılarak satın alma işlemleriniz başlatılabilir. Akabinde TOKİ’den satın almış olduğunuz evin veya iş yerinin teslimi için konut veya iş yerinin KDV’sini yatırmış olmanız ve akabinde KDV faturası, KDV ödeme dekontu ve Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ile birlikte şantiyeye gitmelisiniz.

TOKİ Taksitlerini Ziraat Üzerinden Ödeme (ve Devlet Katkısı)

Vadesiz hesabınız içerisinde paranız olduğu takdirde TOKİ taksitleri otomatik olarak ödenir. Taksit tutarınızı bildiğiniz takdirde ödemelerinizi herhangi bir Ziraat banksı şubesi üzerinden gidip yatırmanızda mümkündür.

Yazımızda devlet destekli konut alma hesabına da değinmek istiyoruz. Devletten 20.000 TL geri ödemesiz konut desteği alabilirsiniz. Bu destek için herhangi bir bankaya vadesiz hesabınızın olması yeterlidir. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın Devle Konut Kredisi haberimizi okumasını tavsiye ediyoruz.

Ziraat TOKİ Destek Hattı

0850 281 00 00 numarasını arayarak Ziraat Bankası TOKİ destek hattına ulaşabilirsiniz. Ziraat müşteri hizmetlerine direk bağlanma yaparak üzerinden alabileceğiniz hizmetler şunlardır;

 • TOKİ geri ödeme hesabı taksit/ ödeme hakkında bilgiler,
 • Emlak vergisi tutar/ hakkında bilgiler,
 • DASK ve Konut Sigortası poliçe ve ödeme hakkında bilgiler,
 • Konut iade, iptal, devir ve tapu süreçleri hakkında genel bilgiler,
 • Şehit/ gazi ailelerine yönelik faizsiz konut kredisi hakkında genel bilgiler sunulmaktadır.
İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası Taşıt Kredisi (Hesaplama ve Başvuru)
Ziraat Bankası TOKİ Kredisi şartları, toki ziraat konut kredisi 2018 ve 2019
Ziraat Bankası TOKİ Kredisi şartları

TOKİ; Alt Gelirliler, Emekliler, Şehit/Gaziler ve Engelliler İçin Başvuru Şartları

 1. Başvuru yapan kişinin TC vatandaşı olması gerekiyor.
 2. Başvuru yapacağınız TOKİ projesinin bulunduğu il/ilçede 1 yıldan fazla ikamet etmeniz gerekiyor.
 3. Projenin bulunduğu il nüfusuna kaydınızın yapılmış olması gerekiyor.
 4. Gazi ve Şehit aileleri, dul ve yetimler kategorisinden başvuru yapacak vatandaşlarımızın en az 3 yıl boyunca o il veya ilçede ikamet etmesi gerekiyor.
 5. TOKİ’den daha önce konut sahibi olmamaları ve bunun yanında daha öncesinde Toplu konut idaresinden kredi kullanmamış olmaları gerekiyor. (Gazi, Şehit Aileleri, dul ve yetimleri kapsamamaktadır.)
 6. Başvuru yapan kişinin başvuru tarihi itibari ile 25 yaşını doldurmuş olması gerekiyor.
 7. Hane içerisinde ikamet eden bütün bireylerin aylık toplam gelirlerinin en fazla 4.500 TL olması gerekiyor. (İstanbul için bu rakam 4.800 TL olmaktadır.)

Başvurular 4 Farklı Kategoride Değerlendirilecek

 • Gazi aileleri, Şehit aileleri, dul ve yetim vatandaşlarımız
 • Emekli olan vatandaşlarımız
 • %40 ve daha fazla oranda engelli olan vatandaşlarımız
 • ve diğer normal alıcı vatandaşlarımız

Ziraat Bankası TOKİ Kredisi Süreçleri 2020

Ziraat bankası aracılığı ile TOKİ sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın kura çekilişi tarihinden sonra “Konut Tahsis Belgesi”ni Ziraat Bankası şubesinden temin edecektir. Akabinde bu belge ve size ait genel bilgiler Ziraat Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğüne iletilecektir. Genel müdürlük ise ziraat bankası TOKİ kredisi talebini Toplu Konut İdaresi Başkanlığına ivedilikle iletmektedir. Akabinde açılacak olan konut kredisi tutarı konutun değeri ölçüsünde hesaplanacaktır. Bakiye borç kalması halinde satış sözleşmesi üzerinde yer alan hükümler uygulamaya konulacaktır. Ancak, seçilen konutun değerinin kredi tutarından az olması durumunda; satış tutarı dışında kalan masraflar ve vergiler dikkate alınarak kredi çıkarılır ve bu miktar kredi tutarını geçemez. TOKİ konutları için %10 peşinat ve 240 ay vade yapılmaktadır. Konut taksitleri aylık eşit ödemelerle yapılmakta ve kredi taksitlerini konut tesliminden bir sonraki ay ödemeye başlarsınız. Kira öder gibi ev sahibi oluyorsunuz diyebiliriz. Bunun gibi diğer özel sistemlere ulaşmak için Faizsiz Konut Kredisi haberimizi inceleyebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Ziraat Bankası TOKİ Kredisi 2020 (Şartları, Destek Hattı ve Bütün Detaylar) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Ziraat Bankası TOKİ Kredisi 2020 (Şartları, Destek Hattı ve Bütün Detaylar) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. berk hancılar

  Ziraat bankası toki kredisi almak istiyorum baya bir düşündüm. Sizlerinde sağladığı bu güzel yazı ile aydınlandık. 2019 yılı içinde geçerliliğini korursa hemen alacağım. Sağolun.

  • access_time 13 Tem 2018, 15:21
  • Cevapla
 2. TOKİ den ev almak istiyorum

  Paylaşım için teşekkürler

  • access_time 14 Tem 2018, 17:37
  • Cevapla