Ziraat Bankası Tavukçuluk Kredisi (Tavuk Çiftliği Hibe 2018)

Map Anasayfa Destekleme Ziraat Bankası Tavukçuluk Kredisi (Tavuk Çiftliği Hibe 2018)
Ziraat Bankası Tavukçuluk Kredisi (Tavuk Çiftliği Hibe 2018)

Ziraat Bankası tavukculuk kredisi ile çiftlik kurmak son yılların en gözde işleri arasındadır. Bunun için birçok alanda olduğu gibi devlet desteği almanız da mümkündür. Bu yazımızın ilerleyen bölümlerinde tavuk çiftliği kurmak isteyenleri yakından ilgilendiren faydalı bilgilere yer verdik. Yazımızda hem Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisi hemde devletin verdiği hibe desteği hakkında güncel bilgiler derledik. Hali hazırda mesleğini bırakarak çiftçiliğe yönelen birçok kişi bulunmaktadır. Bunun sebeplerinden bir tanesi de daha fazla kazanç sağlama gayretidir. Sonuç itibari ile maaşlı bir iş yerinde çalışan kişiler, ya sevmedikleri bir işi yapmakta oldukları için ya da gelirlerinin yeterli olmadığı için farklı sektörlere yönlenmektedirler. Günümüzde genç girişimcilerden büyük bir çoğunluğu çiftçiliğe yönlenmiş durumdadır.

Tarım Bakanlığı Tavuk Çiftliği Hibe Kredisi

Tarım Bakanlığı tavuk çiftliği kredisi kapsamında sadece işletme kuruluşu alanında destek sağlamaktadır. Hibe kredisi adı altında 30.000 TL nakdi yardımın alınabilmesi için Tarım Bakanlığına başvuru yapmanız gerekmektedir. projenizi sunmanız gerekmektedir. Özellikle köylerde yaşayan gençlerin girişimcilik konularına sıcak bakması ile devlet tarafından sunulan bu kredilere yönelim git gide artmaktadır. Başka birinin boyunduruğu altında çalışmaktansa kendi işimin patronu olurum düşüncesi ile bu yola çıkarak kısa zamanda müthiş başarılara imza atan milyonlarca genç girişimci bulunmaktadır. Destekler 2018, 2019 ve 2020 yılları için sürekli verilecektir. Detaylar için Genç Çiftçi Hibesi yazımıza geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Tavukculuk Kredisi ile Tam Destek 2018

Ziraat Bankası Tavuk çiftliği kurmak isteyen genç çiftçileri destekleyen devlet bankalarının başında gelmektedir. Ziraat Bankası yılların tecrübesi ve net duruşu ile genç çiftçilerin de gönüllerinde yer edinmiştir. Faiz oranının %0,5 olduğu bilinen ve tavuk çiftliği açmak için kullanabileceğiniz maksimum 100. 000 TL kredi konusunda bilmeniz gereken en önemli husus canlı hayvan alımlarının haricindeki işletme kuruluş ve idaresi için gerekli olan giderler temin edilmektedir. Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisi kullanmak istediğinizde banka tarafından bazı belgeler ve şartlar aranmaktadır.

İlginizi çekebilir:  Ev Hanımı Annelere Devlet Yardımı

Ziraat Bankası Tavukçuluk Kredisi Şartları ve Belgeler

 • 10000 adet etlik ve yumurta tavuğuna sahip olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde banka kredinizi onaylamama hakkına sahip bulunmaktadır.
 • Ziraat bankasına kredi başvurusu yaptığınızda kullanacağınız kredi için banka tarafından talep edilen evraklar;
 • Girişimciye ait nüfus cüzdanı,
 • Girişimciye ait ÇKS Belgesi,
 • İşletmeye ait tapu veya kira sözleşmesi
 • Teminat belgesi,
 • Faaliyetlerine devam eden işletmelerin son üç yıla ait bilanço ve gelir belgesi

10000 Tavuk Kapasiteli Çiftlik Kurmak İçin Ziraat Kredi Şartları Nelerdir?

Organik salma tavukçuluk yaparak ek gelir sahibi olmak isteyenler, bu işi meslek haline getirmek isteyenler devlet tarafından sunulan teşvikleri kullanmayı tercih etmektedirler. Ancak devlet bu imkânı sunarken çiftçilerin bir takım şartlara sahip olmasını istemektedir. Şimdi sırası ile maddeler halinde bu şartları incelemekte yarar görmekteyiz.

  • 1000 adet damızlık yumurta tavuğu alımı,
  • 5000 adet damızlık hindi alımı,
  • 1000 adet damızlık kaz, ördek veya bıldırcın alımı,
 • 000 adet damızlık etlik piliç ve yumurta tavuğu alımı,
 • 100 adet damızlık deve kuşu alımı,
 • Hangi türde bir hayvan alımı yapılacak ise hayvanların alım faturaları ve sağlık sertifikaları bulunmalıdır,
 • Devlet canlı hayvan alımları için değil, işletme giderlerinin karşılanması için kredi sağlamaktadır.
 • Ayrıca, Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi bölümümüzde çiftçiye verilen bütün destekleri bir bir aktardık.

Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisi için sormak istediklerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Editörlerimiz en kısa süre içerisinde sizlere dönüş sağlayacaktır.

Tavuk Çiftliği Kredisi 2018 (Hibe, Teşvik Şartları, Başvuru ve Gerekli Belgeler)

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Ziraat Bankası Tavukçuluk Kredisi (Tavuk Çiftliği Hibe 2018) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Ziraat Bankası Tavukçuluk Kredisi (Tavuk Çiftliği Hibe 2018) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Şaban

  Yeni bir çiftlik kurmak istiyorum elimde yeterince nakit yok 3 yil şartı herkes icin geçerli mi

  • access_time 17 Kas 2018, 10:47
  • Cevapla
 2. Seyfettin

  Ben sıfırdan çiftlik kurmak istiyorum ve faizsiz kredi almak istiyorum.ama burda enaz 3 senelik bilançodan bahsediliyor o zaman devletin bu imkanlarından yararlanamıyorum

  • access_time 10 Nis 2019, 14:33
  • Cevapla
 3. Ali savaş

  20 yıldır istanbulda yaşıyorum işten ayrışdım köyüme dönüp küçük bir tavuk çiftliği kurmak istiyorum kafamdan geçirdiğim projelerimi uygulaya bilirsem sağlıklı nesiller yetiştimek istiyorum bunların başında küçük bir tavuk çiftliği bunun yanında organik kuru gıda yetiştiriciliği gibi bir hayalim var devletim bana ve eşime nasıl yardımcı olabilir şimdiden teşekkür ederim.

  • access_time 15 Nis 2019, 0:17
  • Cevapla