Ziraat Bankası Kredi Borcu Olanlara Müjde : Erteleme Geliyor!

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Ziraat Bankası Kredi Borcu Olanlara Müjde : Erteleme Geliyor!
Ziraat Bankası Kredi Borcu Olanlara Müjde : Erteleme Geliyor!

Ziraat Bankası; çiftçiden esnafa, memurdan özel sektör çalışanlarına, ev hanımlarından öğrencilere kadar her kesime hitap eden bir banka olma özelliği taşıyor. Bunun da en büyük örneğini, koronavirüs salgınıyla ekonomik mücadele kapsamında verdiği düşük faizli ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerinde göstermişti. Salgının ekonomik etkileri devam ederken, Ziraat Bankası ile ilgili müjdeli haber geldi. Ziraat Bankası’na kredi borcu olanların borçları erteleniyor. Peki nasıl ? Bu yazımızda Ziraat Bankası kredi borcu erteleme nasıl yapılır, kimler yapabilir ve şartlar neler gibi merak edilenleri yanıtlayacağız.

Ziraat Bankası Müjdeyi Verdi

Ziraat Bankası kredi borcu olanlara son dakika müjdesi geldi. Ziraat Bankası’ndan kredi çeken herkese güzel bir haber olarak erteleme müjdesi verildi. Ziraat Bankası’na kredi borcu olan vatandaşlar borçlarını erteleyebilecek. Peki nasıl yapılacak ? Kimler yapabilecek ? Bütün detaylarıyla yazımızın devamında..

Ziraat Bankası Kredi Borcu Erteleme Nasıl Yapılır ?

Ziraat Bankası’ndan çekilen konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisinin yanı sıra esnaf kredisi ve çiftçi kredileri de erteleme kapsamına alındı. Ziraat Bankası kredi borcu erteleme başvurusu için;

ERTELE” yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak “T.C. Kimlik Numarası” yazılarak 4757‘ye mesaj gönderilmelidir.

Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini en aza indirmek amacıyla Ziraat Bankası’nda bulunan tüm bireysel kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçları başvuru üzerine 3 aya kadar ödemesiz dönemli seçeneğiyle birlikte ertelenebilmektedir.

Kimler Ziraat Bankası Kredi Borcunu Erteleyebilir ?

Ziraat Bankası’na yapılacak olan kredi borcu erteleme başvuruları sadece 31 Aralık 2020 tarihine kadar kullanılmış olan krediler için onaylanacaktır. Ne yazık ki 2021 yılı içerisinde kullanılmış kredi ürünlerinin ertelenmesi söz konusu değildir. Ayrıca kredi kartı borcu için başvuru yapanların da günlük işleyen faizleri durdurulacaktır. Kredi kartı borcu için erteleme isteyenlerin de, sadece 31 Aralık 2020’ye kadar olan borçları için başvuru yapabilmeleri mümkündür.

İlginizi çekebilir:  Vakıfbank Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi (Şartlar, Başvuru ve Hesaplama)

Bilinmesi Gereken Diğer Detaylar

Ziraat Bankası tarafından başlatılan borç erteleme kampanyası, Türkiye’nin 81 ilinde geçerli olacaktır. Ayrıca Ziraat Bankası üzerinden çeşitli geri ödemeli hizmetlerden faydalanmış olan esnaflarımız da erteleme kapsamına alınacak gibi gözüküyor. Bu konuyla ilgili detaylı bilgi için esnaflarımız kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilir veya Ziraat Bankası Çağrı Merkezi üzerinden telefon yoluyla merak ettiklerini öğrenebilirler. Ziraat Bankası’na yapılacak bütün erteleme başvurularının bireysel olarak yapılması zorunluluğu vardır. Yakın bir zaman içerisinde de diğer kamu bankalarından Halkbank ve Vakıfbank‘ın da bu kampanyaya eşlik etmesi yüksek ihtimal görünüyor.

Bu yazımızda Ziraat Bankası kredi borcu erteleme nasıl yapılır, kimler yapabilir ve şartlar neler gibi merak edilenleri yanıtladık. Sorularınız varsa, aşağıdaki yorum bölümünden uzmanlarımızın yanıtlaması için bize gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Ziraat Bankası Kredi Borcu Olanlara Müjde : Erteleme Geliyor! Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *