Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Map Anasayfa Genel Rehber Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma
Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Ziraat Bankası müşterisiyseniz, bankacılık işlemlerinizi hızlı ve pratik bir şekilde tamamlamanız mümkün. Bunun için mobil uygulama ya da web sitesi gibi internet olanaklarından yararlanabilirsiniz. Eğer daha önce online işlem yapmadıysanız ve sisteme girişiniz yoksa, şifre almanız gerekebilir. Şifre işlemleri için farklı seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Yanı sıra normal şifre kullanımının haricinde, mobil imza ile de sisteme giriş yapabiliyorsunuz. Sorgulama ekranında giriş için sizden istenen bir diğer bilgi ise T.C. kimlik numarası veya müşteri numarasıdır. Güvenliğiniz için sistem son derece hassas ve Comodo Secure tarafından da korunmaktadır. Ayrıca, internet bankacılığında birçok işlemi 7/ 24 gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu nedenle de avantajlı olduğunu söylemek mümkün. Şifrenizi alırken herhangi bir ücret ödemek durumunda da değilsiniz. Girişiniz onaylandıktan sonra uygulamaya ya da siteye erişim sağlayabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Online Şifre Talebi


Şifrenizi alabilmeniz için web sitesini ya da mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. Mobil uygulama hem Anroid hem de iOS cihazlara uygundur. Giriş ekranına geldikten sonra karşınıza bilgi alanı çıkacaktır. Eğer ilk kez kullanıyorsanız, doğrudan sizden giriş yapabilmeniz için bir formu doldurmanız istenecektir. Bilgilerinizi tamamladıktan sonra, bankaya kayıtlı olan telefon numaranız üzerinden bir SMS alırsınız. SMS içerisinde yer alan şifre sizin ilk şifreniz olacaktır. Referans numarası da diyebiliriz. Sonrasında güvenliğiniz açısından kendiniz bir şifre belirlemelisiniz. 6 karakterden oluşan bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Güçlü bir şifre oluşturmanız güvenliğiniz açısından önemlidir. Bu nedenle bankanın önerilerine dikkat ederek şifre belirleyebilirsiniz. Ayrıca, şifrenizi giriş ekranına yazdıktan sonra bir sms onay ekranı gelecek. Burada telefonunuza gelen mesajda iletilen kodu yazmanız gerekiyor. Eğer uygulamayı kullanıyorsanız, telefonunuza gelen kodu direkt tanımlatabilirsiniz. Bu şekilde herhangi bir şifre girmeden kodunu doğru kabul edilecektir.

İlginizi çekebilir:  Kredi Çekemiyorum Ne Yapabilirim ?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Yeniden Şifre Alma


Şifrenizi unutmanız ya da bloke olması gibi durumlarda yeniden şifre almanız gerekecektir. Bunun için aynı giriş ekranını kullanabilirsiniz. Burada yer alan şifremi unuttum sekmesini kullanarak, yeni bir şifre talebi gönderebilirsiniz. Bu şekilde e- mail adresinize ya da telefon numaranıza bir şifre sıfırlama bağlantısı gelecektir. Bağlantıyı kullandıktan sonra açılan ekranda yeni şifrenizi belirleyebiliyorsunuz.  Şifremi unuttum seçeneğini, bu gibi durumlarda kullanma hakkınız var. Yalnızca bir sefere özel bir durum değil. Gerekli durumlarda kullanabilirsiniz. Yanı sıra, şifrenizin başka kişiler tarafından kullanılmaya çalışılması ya da hesabınızda bankanın misyonuna aykırı bir durum olması gibi durumlarda ise, güvenliğiniz için şifrenizin geçerliliği sona erdirilmiş, bloke edilmiş olabilir. Bu gibi durumlar, doğrudan banka ile iletişime geçip detaylı bilgi edinebilirsiniz. Güvenliğiniz için dönem dönem banka hesap şifrenizi yenilemenizi isteyebilir. Şifre yerine mobil imza tanımlatarak bunu da kullanabilirsiniz. Böylece daha hızlı bir şekilde sisteme dahil olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Online Bankacılık Sistemi Güvenilir mi?


Şifreleriniz, hesaplarınız ve tüm verileriniz Ziraat Bankası tarafından koruma altına alınmaktadır. Aynı şekilde hesabınıza sizin isteğiniz olmadan, başka bir kişinin girmesi de oldukça zor. Ziraat Bankasının mobil sisteminde çift aşamalı giriş sistemi bulunmaktadır. İlk aşamada kimlik numaranız/ müşteri numaranız ile şifre/ mobil imza bilgileri istenmektedir. Ardından SMS onay aşamasını tamamlamanız gerekiyor.
Bunun için banka hesap sahibinin telefon numarasına gerekli bilgiler iletiliyor. Bu nedenle şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı bilen biri dahi bu aşamayı tamamlayamadan hesaba giriş yapamaz. Yanı sıra, sistemden çıkış yapmasanız dahi 5 dakikayı aştığı sürece, yeniden giriş formunu doldurmanız gerekecektir. Ya da kendiniz de oturumdaki işleminizi sonlandırabilirsiniz. Sizler de kişisel olarak önlem alarak güvenliğinize katkıda bulunabilirsiniz. Ortak kullanım alanları içerisinde banka mobil hesabınıza giriş yapmamanız önemli. Bununla beraber, şifrenizi banka görevlisi dahi istese paylaşmamanız gerekmektedir. Banka tarafından saklı tutulan ve gerekli durumlarda sizden yanıtlanması beklenen doğum yılı, anne kızlık soyadı, doğum yeri gibi bilgileri saklamalı ve kimseyle paylaşmamalısınız. Bankacılık işlemleriniz sırasında e- posta yoluyla sizden herhangi bir kişisel belge talep edilmez. Bu nedenle herhangi bir belge gönderimi yapmamanız gerekiyor. Yanı sıra telefon yoluyla da böyle bir bilgi paylaşımında bulunmamalısınız. Şifrenizi oluştururken giriş alanında zayıf, orta, güçlü gibi şifrenin zorluğu hakkında bilgi veren bir alan bulunmaktadır.  Burada, şifrenizin güçlü seviyesinde olması da güvenliğiniz açısından önemli. Eğer hesabınızda sizin yapmadığınız bir işlem varsa ya da şüphelendiğiniz bir durum söz konusu ise, şifrenizi değiştirip bankanızla görüşmelisiniz. Bu şekilde olası bir kötü durumun önüne geçilmiş olacaktır.

İlginizi çekebilir:  Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma (Nasıl Alınır? - 4 Adımda Hemen Al)

Ziraat Onay Aşaması Nedir?


Ziraat Onay, online bankacılık sistemini kullananların bilmesi gereken bir aşamadır. Güvenliğiniz açısından son derece önemlidir. İnternet sistemine giriş yaptığınız zaman, şifre ve müşteri numarası aşamasından sonra onay aşamasına gelinmektedir. Ziraat Onay aşaması için ayarlarınızı değiştirmek isterseniz, hesabınıza giriş yaptıktan sonra ‘Güvenlik Ayarları’ kısmından bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Eğer onay aşamasını başka bir mobil cihaz üzerinden tamamlayacaksanız, yeniden şifre giriş işlemlerini en başından yapmalısınız. Yurt içi ya da yurt dışı fark etmeksizin onay aşamasını kullanabilirsiniz. Ziraat Onay bildirimini alabilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyor. Bu şekilde onay bildirimlerini anlık olarak alabilirsiniz. Ayarlar Uygulamalar kısmından da , herhangi bir bağlantı problemi olursa cihazınızın durumunu kontrol edebilirsiniz.  Eğer işlem yapmadığınız halde, telefonunuza ya da e- mail adresinize bir bilgilendirme mesajı geldiyse, direkt olarak 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini aramanız lazım. Onay sisteminde, cihazınız üzerinden bilgileriniz kayıt olduğu için cihaz farklılıklarına dikkat etmeniz şart.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Hangi İşlemleri Yapabilirim?


  Ziraat Bankası’nın online sistemi üzerinden bireysel ya da ticari hesabınıza ait neredeyse tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Yalnızca EFT gibi belli işlemlerin belli zaman aralıkları oluyor; bunun dışında tüm işlemler için 7/ 24 online işlem yapabiliyorsunuz. Genellikle, para gönderme, EFT gibi işlemlerin dışında herhangi bir hesap işlem ücreti de alınmıyor. Peki, online sistem üzerinden neler yapabilirim derseniz; bir şube ya da ATM’de var olan hemen her işlemi bulabiliyorsunuz.

Hesaplar, para transferleri, kartlar, krediler, faturalar, Cebe TL yükleme, SGK/ Vergi, OGS, bağış, yatırım, diğer ödemeler, üye iş yeri işlemleri, yatırım, emeklilik, fon talimatları, çek senet işlemleri, fiyat ve oranlar, eğitim gibi ana başlıklara internet sitesinden ya da Ziraat mobil uygulamasından erişebilirsiniz. Böylece şubeye gitmeye gerek kalmadan işlemlerinizi anında tamamlayabiliyorsunuz. Detaylı olarak işlem imkanlarına bakıldığı zaman, kredi kartı borcu sorgulama, banka hesap kartları, döviz işlemleri, harçlık avans, sanal kart ekleme, limit artırma, hesabı açma/ kapatma, hesaplar arası  havale ya da farklı hesaba havale, EFT, Emekli Sandığı yapılandırma gibi birçok alt başlık da bulunuyor. İşlemler arasında değişmek genel itibariyle haftanın her günü ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Bireysel internet şubesi ya da mobil uygulama üzerinden bütün işlemlere erişebilirsiniz. Tek yapmanız gereken belirtildiği gibi şifre almak ve giriş yapmak. Sonrasında güvenliğinizi korumak adına, işlem sonrası oturumunuzu sonlandırmayı da unutmamalısınız. Herhangi bir durum ya da soru için telefon ya da şube bankacılığından destek alabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

4 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 54 votes, average: 5,00 out of 5 (4 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. AYŞEGÜL OĞUZ

  internet bankacılığı için şifre almak istiyorum.ŞİFREMİ UNUTTUM.

  • access_time 16 Ağu 2018, 11:28
  • Cevapla
 2. AYŞEGÜL OĞUZ

  şifre alma.
  tc:29269953XXXX

  • access_time 16 Ağu 2018, 11:38
  • Cevapla
 3. Yılmaz

  Bankanızdan kırdı almak istiyorum

  • access_time 4 Oca 2021, 13:50
  • Cevapla