Ziraat Bankası İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Sorgulama

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Ziraat Bankası İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Sorgulama
Ziraat Bankası İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Sorgulama

Bilindiği üzere Ziraat Bankası 10.000 liraya kadar 6 ay ertelemeli, 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitli ve %0.49 faiz oranlı bir ihtiyaç destek kredisi sunmuştu. Peki bu destek kredisine başvuranların sonucu ne oldu ? Destek kredisi başvuru sorgulama nasıl yapılır ? Destek İhtiyaç Kredisi Ne Kadar ? Ziraat Bankası ne kadar kredi veriyor ? Bu yazımızda sizlere ayrıntısı ile bu konuyu anlatacağız.

Ziraat Bankası İhtiyaç Destek Kredisi Sonucu

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, Ziraat Bankası pandemiyle mücadeleye destek amacıyla müşterilerine sunduğu krediyi beş ayrı sonuçla cevaplamaktadır. Başvuru yaparken almak istediğiniz miktara göre değil, sizin başvuru sırasında girdiğiniz bilgilere dayanarak sizin için uygun bulduğu krediyi vermektedir.

İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Sonuçları

10.000 liraya kadar talepte bulunabilinen bu kredinin sonucunda müşterilere uygun görülürse 10.000 lira, 7.500 lira, 5.000 lira ve 3.000 lira şeklinde kredi verilmektedir. Hiç bir şekilde kredi alması uygun görülmeyen müşteriler içinse SMS sistemi ile olumsuz dönüş yapılmaktadır.

İhtiyaç Destek Kredisine Başvurdum Ancak SMS Gelmedi

Ziraat Bankası İhtiyaç Destek Kredisi’ne başvuran ancak sonucunu SMS ile alamayan müşterilerin başvurusunu sorgulamak için Ziraat Bankası’nın internet sitesinde bir sorgulama ekranı bulunmaktadır. Bu ekranda ise sizden istenen bilgiler T.C. kimlik numarasıyla birlikte cep telefonu numaranızdır. Aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak Ziraat Bankası Pandemi Destek Kredisi’ne başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Sorgulamak için buraya tıklayın.

Ziraat İhtiyaç Destek Kredimi Nasıl Kullanabilirim ?

Ziraat Bankası’na İhtiyaç Destek Kredisi için yapmış olduğunuz başvuru olumlu sonuçlandıysa kredinizi kullanmak için üç yöntem mevcuttur. Bu yöntemleri sizlere şöyle açıklayabiliriz.

1- Şubeye giderek kullanım.

İhtiyaç Destek Kredisi ön başvurusu olumlu sonuçlanan müşteriler, herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek krediyi kullanmak istediğini belirterek müşteri temsilcisiyle bire bir yapacağı görüşmeden sonra kredisini ister nakit olarak alabilir, ister banka hesabına aktarılmasını isteyebilirler. Şubeye yapılan başvurularda, başvuru yaparken bildirdiğiniz bilgilerin doğru olduğunu gösteren belgelerinizi ve T.C. kimlik kartınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

İlginizi çekebilir:  Denizbank Kobi Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

2- İnternet Şubesi’nden kullanım

Tarafınıza gelen SMS ile bildirilen, sizin için uygun görülen kredi miktarını kullanmak için şubeye gitmenize gerek kalmayan yöntemlerden biri de Ziraat Bankası İnternet Şubesi’ni kullanmaktır. Ziraat Bankası müşterisi iseniz hesap açmanıza gerek kalmadan, İnternet Şubesi’ne giriş yaptıktan sonra gösterilen adımları takip ederek kredinizi hesabınıza aktarabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterisi değilseniz, kredinizi kullanmak için önce bir vadesiz hesap açmanız gerekmektedir. Bu hesabı açabilmek için, internet şubesinin sizi yönlendirmesiyle gereken bilgileri girmeniz yeterlidir. Vadesiz hesap açtıktan sonra kredi ön başvurunuzun olumlu olduğunu gösteren ekrandan adımları takip ederek kredinizi kullanabilirsiniz.

3- Mobil Bankacılık ile kullanım

Ziraat Bankası müşterisi iseniz, cihazınızda yüklü olan Ziraat Mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra Başvurularım seçeneğinden size gösterilen adımları takip ederek sizin için uygun görülen kredi miktarını hesabınıza aktarabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterisi değilseniz, kredinizi kullanmak için önce Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken, Ziraat Bankası İnternet Sitesi aracılığıyla vadesiz bir hesap açmak olacaktır. Vadesiz hesap açtıktan sonra size verilen İnternet Şubesi kullanıcı adı ve şifresi ile Ziraat Mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra Başvurularım seçeneğinden size gösterilen adımları takip ederek kredinizi kullanabilirsiniz.

İhtiyaç Destek Kredisi Başvurunuz Olumsuz mu Sonuçlandı ?

Ziraat Bankası müşteri skoruna, kredi puanına, aylık gelir ve ödeme durumuna göre başvuruları olumsuz yanıtlama hakkına sahiptir. Eğer başvurunuz olumsuz sonuçlandıysa üzülmeyin, bu size hiç bir zaman kredi verilmeyeceğini göstermez. Bütün bankalarla aranızda olan ödeme yükümlülüklerinizi düzenli olarak yerine getirdikçe kredi notunuz yükselecektir.

Bu yazımızda size Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu ile ilgili sonuç öğrenme, kredi miktarı, ne kadar verildiği, kredi başvuru sorgulama ve kredi kullanımı ile ilgili bilgiler verdik. Sizlere kredi başvurusu ve sonuç sorgulama ile ilgili yardımcı olmamızı istediğiniz başka bir konu varsa aşağıdaki yorumlar kısmından sorularınızı iletebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Ziraat Bankası İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Sorgulama Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Ziraat Bankası İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Sorgulama Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. YAHYA

  NEZAMAN ALABİLİRİM

  • access_time 28 Haz 2020, 17:49
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Başvuruda bulunduysanız eğer size olumlu ya da olumsuz dönüş yapılacaktır. Başvuruda bulunup ön onay aldıysanız, yazımızda belirttiğimiz yöntemlerden birini kullanarak Ziraat Bankası İhtiyaç Destek Kredinizi kullanabilirsiniz.

   • access_time 28 Haz 2020, 21:36
   • Cevapla
 2. Enise

  Ne kadar alabilirim

  • access_time 20 Tem 2020, 15:03
  • Cevapla
 3. Tarkan

  ihtiyacım olduğundan dolayı bu krediyi kullanmak istiyorum saygılarımı arz ederi

  • access_time 5 Ağu 2020, 12:39
  • Cevapla