Ziraat Bankası EFT İşlemi Nasıl İptal Edilir? Kesin Sonuç!

Map Anasayfa Genel Rehber Ziraat Bankası EFT İşlemi Nasıl İptal Edilir? Kesin Sonuç!
Ziraat Bankası EFT İşlemi Nasıl İptal Edilir? Kesin Sonuç!

Ziraat Bankası EFT işlemi nasıl iptal edilir? Bir hesaba para gönderdiğimizde çeşitli nedenlerden dolayı bazı zamanlarda bu işlemi iptal etmemiz gerekebilir. Küçük bir dalgınlık yada dikkatsizlik yanlış bir hesaba para gönderimine sebep olabilir yada bir iş için anlaştığınız kişiye para göndermiş olabilir ancak o kişi işi yerine getirmemiş olabilir. Bu gibi sebeplerden ötürü ise yaptığınız EFT işlemini iptal etmeniz gerekebilir. Bu gibi sorunlar ile karşılaştığınız da Ziraat Bankası EFT işlemi nasıl iptal edilir ? EFT işlemi iptal etme gibi araştırmalara başlayabilirsiniz. Bizde sizlere bunun cevabını yazımızın devamında paylaştık. Yazımızı okumaya devam ederek, eft işlemini nasıl iptal edeceğinizi öğrenebilirsiniz.

2020 Ziraat Bankası EFT İşlemi Nasıl İptal Edilir?

EFT işleminin iptali için 2 yol mevcut. Ancak EFT’yi iptal edebilmek için para karşı tarafa ulaşmamış olması gerekmekte. EFT işlemi yaptığınızda paranın karşı tarafa ulaşması bi 10 dakika kadar sürebiliyor. Bazen de daha fazla. Para henüz karşı hesaba ulaşmadıysa sizlere belirttiğim yollar ile EFT işlemini iptal edebilirsiniz.

  1. İlk yol 444 00 00 – 0850 220 00 00 numaralarını arayarak müşteri temsilcisine bağlanıp iptal ettirebilirsiniz.
  2. İnternet bankacılığını kullanarak, hesabınıza giriş yapıp, üst menüden ” işlem yap” butonuna ve daha sonra “Başka Bankaya (EFT)” butonuna tıklayarak karşınıza çıkan “Transfer Talimatlarım” sekmesinden işleminizi iptal edebilirsiniz.

Yukarıdan Ziraat Bankası EFT işlemi nasıl iptal edilir sorunu sizlere yanıtladık. Eğer ki para karşı bankadaki kişinin hesabına geçtiyse en yakın şubeye gitmeniz yada müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Bundan sonra ise banka sizi, karşı banka ile iletişim kurmanızı sağlayacak. Karşı banka ise hesaba geçen kişinin iade yapmasını isteyecektir. Eğer ki kişi iadeyi onaylarsa para hesabınıza gelecektir. Eğer ki onaylamaz ise hukuki yollara başvurmanız gerekecektir.

İlginizi çekebilir:  Halkbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma - İnternet Bankacılığı Açma

Sizin için yararlı olabileceğini düşündüğümüz linkler

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Ziraat Bankası EFT İşlemi Nasıl İptal Edilir? Kesin Sonuç! Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *