Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama ve Başvuru

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama ve Başvuru
Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama ve Başvuru

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde profesyonelleşme çabaları tüm hızıyla devam ederken; bedelli askerlik için belirlenen ücret de bu ay itibariyle değişti. Bedelli askerlik yapmayı düşünen vatandaşlar içinse Ziraat Bankası kredi imkânı sunmaya devam ediyor. Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi başvurusu, şartları, faiz oranı ve hesaplama tablosu ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Bedelli Askerlik Kredisi

20 yaşına gelen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yararlanabildiği bedelli askerlik için belirlenen ücret bu ay itibariyle 80.064,72 TL oldu. Tam da bu noktada devreye Ziraat Bankası giriyor. Bedelli askerlik ücretinin peşin talep edildiği düşünüldüğünde, kimi vatandaş için bu miktarı ödemek kolay olmayabilir. Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi, bedelli askerlik ücretini peşin ödeyemeyecek vatandaşlar için can suyu niteliğindedir. Şimdi gelin bu kredinin detaylarına bakalım.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu

Öncelikle şunun bilinmesi gerekmektedir ki, bedelli askerlik kredisini kullanabilmek için önce E-Devlet üzerinden bedelli askerlik başvurusunun yapılması gerekmektedir. Bedelli askerlik başvurusunu tamamladıktan sonra, E-Devlet üzerinden alacağınız başvuru çıktısıyla Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası bedelli askerlik için kullandıracağı kredi için bazı şartların sağlanmasını istemektedir. Bu şartları şöyle sıralayabiliriz :

  • Kredi çekmek isteyen kişinin sicilinin temiz olması
  • Kredi çekmek isteyen kişinin kredi notunun düşük olmaması
  • Hayat sigortası yapılması
  • Başvuru yapan kişinin 20 yaşını doldurmuş olması

Bedelli Askerlik Kredisi İçin Gereken Evraklar

  • E-Devlet üzerinden alınan bedelli askerlik başvuru formu
  • Kimlik fotokopisi
  • Gelir belgesi veya maaş bordrosu
  • Adres gösteren bir adet fatura

Bedelli Askerlik Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi 50.000 TL’ye kadar, 36 aya varan vadelerle kullanılabilmektedir. Uygulanan faiz oranı ise %1,89‘dur. Başvuruda bulunmanız durumunda talebiniz değerlendirilecek ve kredi notunuz ile siciliniz incelenerek size olumlu ya da olumsuz dönüş yapılacaktır. Findeks kredi notunuz 1300 ve üzeriyse başvurunuzun olumlu olma ihtimali yüksektir.

İlginizi çekebilir:  QNB Finansbank Bayram Kredisi (Şartlar, Başvuru ve Hesaplama)

E-Devlet yoluyla kredi notunuzu ücretsiz öğrenmek için buraya tıklayarak konumuzu okuyabilirsiniz.

Aşağıdaki hesaplama tablosunda 50.000 TL bedelli askerlik kredisi için 3 (üç) ayrı yılın ödeme tablosunu görebilirsiniz.

Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıAylık Taksit TutarıToplam Geri Ödeme (Masraflar Dahil)
50.000 TL12 Ay%1,894.806,14 TL57.673,68 TL
50.000 TL24 Ay%1,892.724,49 TL65.387,76 TL
50.000 TL36 Ay%1,892.047,06 TL73.694,16 TL

Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi başvurusu, şartları, faiz oranı ve hesaplama tablosu ile ilgili bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama ve Başvuru Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *