Yurt Dışında Yaşayanlara Kredi Veren Bankalar 2020 (Gurbetçi Kredi)

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Yurt Dışında Yaşayanlara Kredi Veren Bankalar 2020 (Gurbetçi Kredi)
Yurt Dışında Yaşayanlara Kredi Veren Bankalar 2020 (Gurbetçi Kredi)

Yurt dışında yaşayanlara kredi veren bankalar için yaptığımız detaylı araştırmamızı yayınlıyoruz. Gurbetçi vatandaşlarımız yurt dışında olsalar dahi Türkiye bankalarından kredi alabilirler. Lakin bu kredi başvurularının normal başvurulardan farklı olduğunu söylemekte fayda var. Vatandaşlarımız yurt dışında oldukları için istenen bir takım farklı belgelerde bulunmaktadır. Yurt dışında ikamet eden veya çalışan vatandaşlarımız Türkiye deki bütün bankalara; ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, iş yeri kredisi ve konut kredisi gibi bütün ihtiyaçları için başvuruda bulunabilirler. Gurbetçi vatandaşlarımız Türkiye üzerinden en çok “gurbetçi mortgage” kredisine başvuru yapıyorlar. Gurbetçiye kredi veren bankalar: Citibank, Ziraat Bankası, ING Bank, HalkBank, Denizbank, Vakıfbank, QNB Finans Bank, Akbank, Garanti Bankası, Fibabanka,  TEB, Alternatifbank, Şekerbank, HSBC Bank, Odea Bank, Türkiye İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası olmaktadır. Şimdi bankalara ve sundukları şartları/belgeleri sıralayalım.

Yurt Dışında Yaşayanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi. Gurbetçi kredi kampanyaları genellikle konutlar için tercih edilmektedir. Bu yüzden evvela konut kredilerini sıralayacağız. Akabinde verilen ihtiyaç veya taşıt kredisi kampanyalarına da değineceğiz. Almanya, Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Fransa, Hollanda, Yunanistan, Avusturya, Suudi Arabistan, İsviçre, İngiltere, Belçika, Danimarka, Rusya ve daha diğer ülkelerden yaşayan Türk vatandaşları, Türk bankalarından gurbetçi kredisi çekebilirler.

Gurbetçi Mortgage Garanti Bankası

Bildiğiniz gibi garanti mortgage ile 20 yıl vade ile kredi çekebilirsiniz. Türkiye de en uzun vadeli konut kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Kredinin bütün vadelerinde faiz oranı stabildir. Krediye ait faiz oranı %1,05 olarak bilinmektedir. Krediyi yurt dışında veya yurt içinde alacağınız ev için çekebilirsiniz. Lakin krediyi sadece TL olarak alabilirsiniz. Döviz olarak ev kredisi vermemektedir. Bankanın istediği belgeler şu şekildedir.

 • Türkiye Cumhuriyeti Nüfus cüzdanı.
 • Yurt içinde veya yurt dışında almak istediğiniz konuta ait tapu.
 • Evli olan kişilerden eş muvafakatnamesi.
 • Maaş hesabınızdaki son 3 aya ait hesap ekstresi ve kredi kartı ekstre bilgileri.
 • Yurtdışında çalıştığınız yere ait belgelenen gelir tablonuz.
 • Yurt dışında yaşadığına dair bir belge. (Evinize ait herhangi bir fatura iş görür.)
 • Garanti mortgage ile almak istediğiniz konusun en fazla %65’i için kredi verilir.
İlginizi çekebilir:  Konut Kredisi Faiz Oranları Düştü

ING Bank Gurbetçi Mortgage

ING bankta yurt dışında yaşayan vatandaşlara kredi veren bankalardan birisidir. Bankanın faiz oranları vadelere göre değişiklik göstermektedir. Kredide 60 aya kadar olan vadelerde % 1,14 faiz oranı uygulanırken, 60 ile 84 ay vade aralığı için % 1,16 faiz uygulanmaktadır. 120 ay vade için %1,20 faiz işlenmekte. Kredi başvurusunu şubeler üzerinden veya randevu alma sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlara Faizsiz Gurbetçi Kredisi

Yurt Dışında Yaşayanlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar, gurbetçi kredisi 2018 ve 2019 kampanyası, gurbetçiyim kredi alabilir miyim?
Yurt Dışında Yaşayanlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Türkiye Finans, yurt dışında ikamet edip ve çalışan ama Türkiye’de bir eve sahip olmak isteyen vatandaşlarımız için dini olarak faizsiz konut kredisi imkanı sunulmaktadır. Kredi başvurunuzu ihtiyaç veya taşıt kredileri içinde yapmanız mümkündür. Lakin biz yine mortgage kredisinden bahsedeceğiz. Bankanın istediği belgeler yukarıda sıraladığımız belgelerle aynıdır. Lakin ihtiyaç kredisi için yaptığınız başvurularda sadece gelir belgeniz, TC nüfus cüzdan fotokopisi ve ikametgah belgenizin olması yeterlidir. Krediye ait kar oranı 120 ay vade için %1,19‘iken 60 aya kadar olan vadelerde %1,14 kar oranı işlemektedir. Dini olarak caiz oran bu krediyi hac veya umre gibi harcamalarınız içinde kullanmanız mümkündür.

Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi 2020

Yurt dışında iş yeri veya ev almak isteyen vatandaşlarımız için verilmektedir. Bildiğiniz gibi Ziraat Bankası bir devlet bankasıdır. Bu nedenle kredi faizi oldukça düşük olabilmektedir. Almak istediğiniz ev veya iş yeri yurt dışında olabilir. Kredi sadece gerçek kişilere kullandırılmaktadır. Kredi çekmek istediğiniz gayrimenkul veya iş yerinin en fazla %50‘sine kadar kredi verilmektedir. Kredi taksitleri bitinceye kadar alınan gayrimenkule ipotek tahsis edilir. Kredinizi yalnızca TL olarak almanız mümkündür.

Gurbetçi Kredisi İçin Bilmeniz Gereken Önemli Detaylar!

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına kredi veren bankalar ve faiz oranları yukarıdaki gibidir. Krediye başvuru yapmak için Türkiye’de olmanıza gerek yoktur. Kredi alma vekaletinizi bir kişiye göndererek sizin yerinize kredi başvurusunda bulunabilir. Kredi başvurunuz esnasında sizden istenen kefilde bazı özellikler mutlaka aranmaktadır. Kefilin geliri iyi olmalı ve kredi notu yüksek olmalıdır. Türkiye de ikamet etmesi ve gelirinin belgelenebilir olması gerekiyor. Yurt dışında yaşayanlara kredi veren bankalar 2020 kampanyaları bu şekildedir. 2019 yılı için yapılacak kampanyalara da sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Gurbetçi kredisi ile alakalı sormak istediklerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

3 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 5 (3 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Yurt Dışında Yaşayanlara Kredi Veren Bankalar 2020 (Gurbetçi Kredi) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yurt Dışında Yaşayanlara Kredi Veren Bankalar 2020 (Gurbetçi Kredi) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. ali

  bana acil kredi lazim

  • access_time 14 Eyl 2018, 19:24
  • Cevapla
 2. Erol turan

  Merhaba Iyi aksamlar kendim Yuri disinda yasiyorum türkiyede bi ev Almak istiyorum 300000 ytl 60 ay vade

  • access_time 19 Ara 2018, 21:53
  • Cevapla
 3. cengiz

  turkiyeden emekli olmak istiyorum bunun icin 100000 tl ye ihtiyacim var halen yurt disinda calisiyorum hollandadan aldigimmaas gostergesiyle turkiyeden kredi cekebilirmiyim sayet cekebilirsem geri odeme nasil olacak her hangi bir turk bankasi benim yurt disindaki banka hesabimdan otomatik olarak para cekebilirmi diger sorum krediyi muracat ettikten nekadar sonra alabilirim yani kredi islemleri na kadar surer saygilarimla cengiz ozcan

  • access_time 13 Oca 2019, 18:53
  • Cevapla
 4. Nuri

  Merhaba yurtdışında olanlar Türkiye’den kefil mi bulmak zorunda yoksa muhattap mi .. ipotek gosterilip kredi kullabiliminda kefil zarar görür mü yoksa ev satiliga mi çıkar

  • access_time 18 Oca 2019, 15:46
  • Cevapla
 5. Gökhan

  Almanyada yasiyorum ve Türkiyeden ev almak istiyorum 160 000ytl mümkün mü?

  • access_time 28 Şub 2019, 17:42
  • Cevapla
 6. Süleyman

  Merhaba ben arabistanda çalışıyorum. Türkiyedeki evimi ipotek edip kredi çekebilir miyim. Şartları nelerdir.

  • access_time 28 Tem 2019, 1:58
  • Cevapla
 7. Nejdet

  Ya haber yalan ya bankalar daha dün 5 tane bankaya sordum hiçbiri bir kuruş hangi kradi olursa olsun vermiyor alacağım kredinin 4 katı ev tapusu verdiğim haldeb

  • access_time 15 Eyl 2020, 18:10
  • Cevapla