Yurt Dışında Yaşayanlara Kredi Veren Bankalar 2018 (Gurbetçi Kredi)

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Yurt Dışında Yaşayanlara Kredi Veren Bankalar 2018 (Gurbetçi Kredi)
Yurt Dışında Yaşayanlara Kredi Veren Bankalar 2018 (Gurbetçi Kredi)

Yurt dışında yaşayanlara kredi veren bankalar için yaptığımız detaylı araştırmamızı yayınlıyoruz. Gurbetçi vatandaşlarımız yurt dışında olsalar dahi Türkiye bankalarından kredi alabilirler. Lakin bu kredi başvurularının normal başvurulardan farklı olduğunu söylemekte fayda var. Vatandaşlarımız yurt dışında oldukları için istenen bir takım farklı belgelerde bulunmaktadır. Yurt dışında ikamet eden veya çalışan vatandaşlarımız Türkiye deki bütün bankalara; ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, iş yeri kredisi ve konut kredisi gibi bütün ihtiyaçları için başvuruda bulunabilirler. Gurbetçi vatandaşlarımız Türkiye üzerinden en çok “gurbetçi mortgage” kredisine başvuru yapıyorlar. Gurbetçiye kredi veren bankalar: Citibank, Ziraat Bankası, ING Bank, HalkBank, Denizbank, Vakıfbank, QNB Finans Bank, Akbank, Garanti Bankası, Fibabanka,  TEB, Alternatifbank, Şekerbank, HSBC Bank, Odea Bank, Türkiye İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası olmaktadır. Şimdi bankalara ve sundukları şartları/belgeleri sıralayalım.

Yurt Dışında Yaşayanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi. Gurbetçi kredi kampanyaları genellikle konutlar için tercih edilmektedir. Bu yüzden evvela konut kredilerini sıralayacağız. Akabinde verilen ihtiyaç veya taşıt kredisi kampanyalarına da değineceğiz. Almanya, Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Fransa, Hollanda, Yunanistan, Avusturya, Suudi Arabistan, İsviçre, İngiltere, Belçika, Danimarka, Rusya ve daha diğer ülkelerden yaşayan Türk vatandaşları, Türk bankalarından gurbetçi kredisi çekebilirler.

Gurbetçi Mortgage Garanti Bankası

Bildiğiniz gibi garanti mortgage ile 20 yıl vade ile kredi çekebilirsiniz. Türkiye de en uzun vadeli konut kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Kredinin bütün vadelerinde faiz oranı stabildir. Krediye ait faiz oranı %1,55 olmakla beraber yıllık maliyet oranı %15,68 olmaktadır. Krediyi yurt dışında veya yurt içinde alacağınız ev için çekebilirsiniz. Lakin krediyi sadece TL olarak alabilirsiniz. Döviz olarak ev kredisi vermemektedir. Bankanın istediği belgeler şu şekildedir.

 • Türkiye Cumhuriyeti Nüfus cüzdanı.
 • Yurt içinde veya yurt dışında almak istediğiniz konuta ait tapu.
 • Evli olan kişilerden eş muvafakatnamesi.
 • Maaş hesabınızdaki son 3 aya ait hesap ekstresi ve kredi kartı ekstre bilgileri.
 • Yurtdışında çalıştığınız yere ait belgelenen gelir tablonuz.
 • Yurt dışında yaşadığına dair bir belge. (Evinize ait herhangi bir fatura iş görür.)
 • Garanti mortgage ile almak istediğiniz konusun en fazla %65’i için kredi verilir.

ING Bank Gurbetçi Mortgage

ING bankta yurt dışında yaşayan vatandaşlara kredi veren bankalardan birisidir. Bankanın faiz oranları vadelere göre değişiklik göstermektedir. Kredide 60 aya kadar olan vadelerde % 1,56 faiz oranı uygulanırken, 60 ile 84 ay vade aralığı için % 1,52 faiz uygulanmaktadır. 120 ay vade için %1,45 faiz işlenmekte. Kredi başvurusunu şubeler üzerinden veya randevu alma sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlara Faizsiz Gurbetçi Kredisi

Yurt Dışında Yaşayanlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar, gurbetçi kredisi 2018 ve 2019 kampanyası, gurbetçiyim kredi alabilir miyim?
Yurt Dışında Yaşayanlara Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Türkiye Finans, yurt dışında ikamet edip ve çalışan ama Türkiye’de bir eve sahip olmak isteyen vatandaşlarımız için dini olarak faizsiz konut kredisi imkanı sunulmaktadır. Kredi başvurunuzu ihtiyaç veya taşıt kredileri içinde yapmanız mümkündür. Lakin biz yine mortgage kredisinden bahsedeceğiz. Bankanın istediği belgeler yukarıda sıraladığımız belgelerle aynıdır. Lakin ihtiyaç kredisi için yaptığınız başvurularda sadece gelir belgeniz, TC nüfus cüzdan fotokopisi ve ikametgah belgenizin olması yeterlidir. Krediye ait kar oranı 120 ay vade için %1,49‘iken 60 aya kadar olan vadelerde %1,44 kar oranı işlemektedir. Dini olarak caiz oran bu krediyi hac veya umre gibi harcamalarınız içinde kullanmanız mümkündür.

Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi 2018

Yurt dışında iş yeri veya ev almak isteyen vatandaşlarımız için verilmektedir. Bildiğiniz gibi Ziraat Bankası bir devlet bankasıdır. Bu nedenle kredi faizi oldukça düşük olabilmektedir. Almak istediğiniz ev veya iş yeri yurt dışında olabilir. Kredi sadece gerçek kişilere kullandırılmaktadır. Kredi çekmek istediğiniz gayrimenkul veya iş yerinin en fazla %50‘sine kadar kredi verilmektedir. Kredi taksitleri bitinceye kadar alınan gayrimenkule ipotek tahsis edilir. Kredinizi yalnızca TL olarak almanız mümkündür.

Gurbetçi Kredisi İçin Bilmeniz Gereken Önemli Detaylar!

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına kredi veren bankalar ve faiz oranları yukarıdaki gibidir. Krediye başvuru yapmak için Türkiye’de olmanıza gerek yoktur. Kredi alma vekaletinizi bir kişiye göndererek sizin yerinize kredi başvurusunda bulunabilir. Kredi başvurunuz esnasında sizden istenen kefilde bazı özellikler mutlaka aranmaktadır. Kefilin geliri iyi olmalı ve kredi notu yüksek olmalıdır. Türkiye de ikamet etmesi ve gelirinin belgelenebilir olması gerekiyor. Yurt dışında yaşayanlara kredi veren bankalar 2018 kampanyaları bu şekildedir. 2019 yılı için yapılacak kampanyalara da sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Gurbetçi kredisi ile alakalı sormak istediklerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

3 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 53 votes, average: 5,00 out of 5 (3 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...
Güncelleme:

Yurt Dışında Yaşayanlara Kredi Veren Bankalar 2018 (Gurbetçi Kredi) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yurt Dışında Yaşayanlara Kredi Veren Bankalar 2018 (Gurbetçi Kredi) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. ali

  bana acil kredi lazim

  • access_time 14 Eyl 2018, 19:24
  • Cevapla