Yeni Evlenenlere Devlet Desteği

Map Anasayfa Destekleme Yeni Evlenenlere Devlet Desteği
Yeni Evlenenlere Devlet Desteği

Uzun zamandır gündemde olan çeyiz desteği ile ilgili somut gelişmeler yaşanıyor. Vatandaşlar tarafından merakla beklenen çeyiz desteğinin detayları belli oldu. Salgın sonrası yeni düzene alışmaya çalışan vatandaşlarımız, ekonomik olarak zor günler geçirseler de yaşamlarına devam etmeye çalışıyorlar. Bunun için bir çok vatandaşımız ekonomik olarak etkilenen yaşamlarını düzeltmeye çalışıyorlar. Devlet tarafından her konuda bir şekilde yardım yapılmaya çalışılsa da, evlenecek olan gençlerimiz için herhangi bir gelişme yaşanmamıştı. İşte bu noktada devreye çeyiz yardımları giriyor. Bu yazımızda sizlere Yeni Evlenenlere Devlet Desteği, Çeyiz Desteği, Yeni Evlenenlere Yardım, Yeni Evlenenlere Devlet Yardımı İçin Nereye Başvurulur ? Yeni Evlenenlere Devlet Desteği Şartları hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Devletten Evlenen Gençlere Hibe Desteği

Malumunuz, vatandaşlarımız koronavirüs salgınından çok fazla etkilendiler. Özellikle evlenmeyi düşünen gençlerimizin bir kısmı evliliklerini ertelerken, bir kısmı da kısıtlı imkanlar dahilinde evlenme kararı aldılar. Bu yüzden, vatandaşa yapılacak olan çeyiz destekleri önem arz etmektedir. Birikim yapmaya devam eden gençlerin çeyiz hesabı açmaları durumunda devlet de destek sağlıyor. Evlenecek vatandaşlarımızın paralarının birikmesine katkı sağlıyor. Bu katkı geri ödemesiz hibe şeklindedir. Şartları sağlayan bütün vatandaşlarımıza bu hibe hizmeti sunulmaktadır. Dilerseniz şartlara bir göz atalım.

 Çeyiz Desteği Şartları

 • T.C. vatandaşı olmak
 • İlk defa evleniyor olmak (İki taraf için de geçerli)
 • Evlenmeden önce çeyiz hesabına en az 3 yıl düzenli para yatırmak
 • 27 yaşından önce evleniyor olmak

Devletin Hesaba Katkısı Ne Kadar ?

 • Çeyiz hesabına 3 ile 4 yıl arasında düzenli olarak para yatıran çiftler için;

%20 Azami Katkı Tutarı ile birlikte 10.140,50 TL

 • Çeyiz hesabına 4 ile 5 yıl arasında düzenli olarak para yatıran çiftler için;

%22 Azami Katkı Tutarı ile birlikte 11.700,57 TL

 • Çeyiz hesabına 5 yıldan fazla düzenli para yatıran çiftler için;
İlginizi çekebilir:  Evi Olmayan Vatandaşlara 250 Bin Lira Kredi Müjdesi

%25 Azami Katkı Tutarı ile birlikte 14.040,69 TL katkı yapılmaktadır.

Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

Yukarıdaki şartları sağlayan gençlerimiz, banka aracılığıyla çeyiz hesabı açtırarak; evlenen çiftlere devlet hibesinden yararlanabilirler. Zaten birikim yapan vatandaşlarımız için, bu birikimlerini devletin desteklediği çeyiz hesabı aracılığıyla yapmak daha mantıklı olacaktır.

Bu yazımızda sizlere Yeni Evlenenlere Devlet Desteği, Çeyiz Desteği, Yeni Evlenenlere Yardım, Yeni Evlenenlere Devlet Yardımı İçin Nereye Başvurulur ? Yeni Evlenenlere Devlet Desteği Şartları hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalıştık. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Yeni Evlenenlere Devlet Desteği Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yeni Evlenenlere Devlet Desteği Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Halil

  Nasıl alırım yeni evlenecem

  • access_time 11 Kas 2020, 18:24
  • Cevapla