Yapı Kredi Sim Kartı Bloke Kaldırma

Map Anasayfa Genel Rehber Yapı Kredi Sim Kartı Bloke Kaldırma
Yapı Kredi Sim Kartı Bloke Kaldırma

Yapı Kredi sim karı bloke kaldırma, Teknolojinin gelişmesi ile 4.5G hayatımız girdi. Eski sim kartlarının bazıları 4.5G desteklemediği için çoğu kişi 4.5G kullanabilmek adına sim kartlarını değiştirerek, Yapı Kredi’den tek kullanımlık şifre alamamaya başladı. Nedeni ise sim kartınızın blokelenmesi. Bankalar her hangi bir sim kartı değişikliğinde hesabınıza her hangi bir kişinin girmesini engellemek amaçlı sim kartınıza bloke koyuyor. Böylece de hesabınız ve paranız tamamen güvende olarak başka birinin sizin hesabınızdan işlem yapmasını engelliyor. Eğer sizin de sim kartınıza bloke koyulduysa endişelenmenize hiç gerek yok. Bir kaç yol ile kolayca Yapı Kredi sim kartı bloke kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamını okuyarak nasıl sim kartı blokesini kaldıracağınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yapı Kredi Sim Karı Bloke Kaldırma

Sim kartınızın blokelenmesiyle bankanızın internet yada mobil bankacılığını kullanamamaya başlıyor ve internet alışverişlerinizde 3D secure tek kullanımlık şifre almamaya ve internetten alışveriş yapamamaya başlıyorsunuz. Lakin bu yoldan kurtulmak da oldukça basit. Aşağıdaki adımları uygulayarak sim kartınıza konulan blokeyi kaldırabilir ve tekrardan internet yada mobil bankacılığını kullanabilir, internetten alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz. Bu yollar

  1. İnternet bankacılığını kullanarak kaldırma
  2. Müşteri Hizmetlerini arayarak kaldırma
  3. ATM’leri kullanarak sim kart blokesini kaldırma

Bu 3 yol ile şubeye gidip zaman kaybetmeden sim kart blokesini kaldırabilirsiniz.

İnternet Bankacılığını Kullanarak Sim Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

İlk olarak internet bankacılığına giriş yapmayı deneyin. Eğer sim kartınızda bloke varsa size blokeli olduğuna dair mesaj gelecek ve kaldırmanız için sizi gerekli sayfaya yönlendirecektir.

Daha sonra ise çıkan güvenlik bilgilerini doğru bir şekilde doldurduktan sonra tekrardan blokeniz aktif hale gelecek ve internet bankacılığını kullanmaya başlayabileceksiniz.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır?

444 0 444 / 0850 222 0 444 numarayı çevirerek Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayabilir ve sesli menüden “İnternet Bankacılığı ve Mobil Kanallar Destek Hattı”nı seçerek ardından “SIM Blokenizi Kaldırmak’’ menüsünden blokenizi kaldırabilir ve işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  2022 Yılında Yapılacak Devlet Yardımları Nelerdir ? Nasıl Alınır ?

Yapı Kredi müşteri hizmetlerine bağlandığınızda sesli menü içinde kaybolmadan ve zaman kaybetmeden direk müşteri temsilcisine bağlanmak için uygunkonutkredisi.org/yapi-kredi-musteri-hizmetlerine-direk-baglanma/ adresine gidebilirsiniz.

ATM’den Sim Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Eğer yol üstünde var yukarıdaki yollar ile hiç uğraşmayım, geçerken ATM’ye uğrarım diyorsanız, ATM’ye gidip kullandığınız kart ile giriş yaparak, “Kullanıcı Başvuru İşlemleri > Kullanıcı İşlemleri > SIM Kart Bloke Kaldırma Akıllı SMS Numarası Onay > SIM Kart Bloke Kaldırma” adımlarını izleyerek blokenizi kaldırabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Yapı Kredi Sim Kartı Bloke Kaldırma Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *