Yapı Kredi Play Kredi Kartı (Tüm Öğrencilere)

Map Anasayfa Kredi Kartları Yapı Kredi Play Kredi Kartı (Tüm Öğrencilere)
Yapı Kredi Play Kredi Kartı (Tüm Öğrencilere)

Kredi kartı dendiğinde; avantajlarıyla her zaman ilk akla gelen bankalardan biri olan Yapı Kredi Bankası, öğrenciler için sunduğu hizmetlerle de adından söz ettiriyor. Özellikle de öğrenci kredi kartı için ilk başvurulan yerlerden birisi olan Yapı Kredi Bankası’nın Play kart hizmetiyle bir çok öğrenciyi kredi kartı sahibi yaptığını söyleyebiliriz. Bu yazımızda Yapı Kredi Play Kredi Kartı nedir ? Yapı Kredi Play Kart başvuru, şartlar, limit ve özellikleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Play Kredi Kartı Nedir ?

Gençler ve genç kalanlar için hizmete sunulan Yapı Kredi Play Kredi Kartı’yla alışverişten seyahate, gündelik hayatta pek çok kolaylık sağlanıyor. Öğrencilerin yıllık üyelik ücreti ödemeden sahip olabileceği Play Kredi Kartı bir çok fırsatı da beraberinde sunuyor. Dilerseniz önce bu kartın avantajlarına bir göz atalım.

Play Kredi Kartı Avantajları ve Sunduğu Fırsatlar

 • Başvuru için öğrenci belgesi yeterlidir.
 • Yıllık üyelik ücreti ödenmemektedir.
 • Play Harçlık ile 2 güne kadar faiz ve ücret ödemeden nakit çekilebilir.
 • Anlaşmalı World Üye İş yerlerinden yapılan alışverişlerde puan kazanılır.
 • Limit, borç, ekstre vb.. bilgiler mobil uygulama ile erişilebilmektedir.

Başvuru Nasıl Yapılır ?

Başvurular için üniversitelerin kampüsleri bünyesinde bir çok saha elemanı görevlendirilmişti. Koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana üniversitelerin eğitim-öğretimi uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirmelerinden dolayı saha elemanları görev yapmıyorlar. Dolayısıyla başvurular sadece Yapı Kredi şubeleri aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Kefilsiz Öğrenci Başvuru Şartları

Açıköğretimde okuyan veya uzaktan eğitim veren üniversitelerde (salgın dönemi hariç) okuyan 18 yaşını doldurmuş bütün 2 yıllık, 4 yıllık lisans ve yüksek lisans öğrencileri Play karta kefilsiz olarak başvuru yapabilmektedirler. Kefilsiz Play kart için istenen belgeler şunlardır:

 • Play Başvuru Formu (Eksiksiz doldurulmalı)
 • Kredi kartı üyelik sözleşmesi imzalanmalı
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi
 • Son eğitim-öğretim yılına ait öğrenci belgesi
İlginizi çekebilir:  Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar ve Limiti

Kefilli Öğrenci Başvuru Şartları

Yukarıda saymış olduğumuz belgelere ek olarak kefil tarafından;

 • Kefalet formu eksiksiz doldurulmalı
 • Kefalet sözleşmesi imzalanmalı
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportun fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu
 • Serbest meslek sahipleri için son yıla ait tasdikli vergi levhasının fotokopisi (tüzel kişilik ise ortaklığı gösteren Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi) ibraz edilmelidir.

Yapı Kredi Play Öğrenci Kredi Kartı Limiti Ne Kadar ?

Play karta başvuru yapacak üniversite öğrencileri için değerlendirme kriterlerine göre tahsis edilebilecek maksimum limit tutarı 1.300 TL‘dir. Bu tutar ilk senenin ardından; BDDK’nın belirlemiş olduğu limitler doğrultusunda her sene güncellenecek şekilde yükseltilebilir.

Bu yazımızda Yapı Kredi Play Kredi Kartı nedir ? Yapı Kredi Play Kart başvuru, şartlar, limit ve özellikleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Yapı Kredi Play Kredi Kartı (Tüm Öğrencilere) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *