Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi (Hesaplama ve Başvuru)

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi (Hesaplama ve Başvuru)
Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi (Hesaplama ve Başvuru)

Kredi çekmenin zorlaştığı bugünlerde; özel bankalar arasında en kolay kredi veren bankalardan biri olan Yapı Kredi’nin ihtiyaç kredisi detaylarıyla karşınızdayız. Bu yazımızda sizler için Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi hesaplama, faiz oranları, başvurusu, dosya masrafı, şartlar ve gereken evraklar ile ilgili detaylı bir inceleme yapacağız. Öncelikle başvuru şartları ile başlayalım.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları ve Gereken Evraklar Nelerdir ?

Bankacılık sektörünün olmazsa olmaz ilk kuralı bir gelir beyan edebilmektir. Yapı Kredi bankası da kredi kullandıracağı müşterisinden gelir belgesi talep etmektedir. Bu belge hem emekliler hem de çalışanlar için maaş bordrosudur.

Kredi başvurusu kişisel olarak yapılmalı, şirket veya üçüncü şahıslar adına başvurular kabul edilmemektedir.

Yapı Kredi Bankası kredi başvurusunda bulunan müşterilerinden bazıları için zorunlu çapraz ürünlerden bazılarının kullanılmasını şart koşmaktadır. Bu çapraz ürünler şunlardır :

  • Yapı Kredi Banka Kartı
  • Bireysel İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık Üyeliği
  • Kredi Kartı
  • 2 Adet Otomatik Fatura Ödeme Talimatı
  • Esnek Hesap

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurabilirim ?

Yapı Kredi müşterisi değilseniz, kredi başvurusu için bir Yapı Kredi şubesine başvurmanız gerekmektedir. Yapı Kredi müşterisi iseniz;

  • Yapı Kredi şubesine başvurarak
  • Yapı Kredi internet bankacılığı üzerinden
  • Yapı Kredi mobil bankacılık uygulamasından başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi ile ilgili bilinmesi gereken detaylar nelerdir ?

Yapı Kredi İhtiyaç kredisi kullanmak isterseniz, bankanın size sunduğu 1-36 ay arası vade seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Yapı Kredi müşterisi olmayan bireylerin yaptığı başvurularda uyguladığı fâiz oranını sabit tutarken, Yapı Kredi müşterisi olan bireylerin yaptığı başvurularda müşterinin skorunu göz önünde bulundurmaktadır. Ayrıca müşterinin kullanmak için başvurduğu kredi için talep ettiği vade sayısına göre de fâiz oranında değişiklik yapmaktadır. Çekilen krediden kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası ücreti kesilmektedir.

İlginizi çekebilir:  Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sorgulama

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Faiz ve Geri Ödeme Hesaplama

Yapı Kredi Bankası, kredi talebinde bulunan kişinin banka müşterisi olup olmamasına göre ve vade sayısına göre farklı fâiz oranları uygulamaktadır. Aşağıdaki tabloda sizlere örnek miktar olan 50.000 TL üzerinden ve Yapı Kredi müşterisi olmayan başvurulara uygulanan faiz üzerinden hesaplama yaptık.

Kredi MiktarıTaksit SayısıFaiz OranıAylık ÖdemeToplam Geri Ödeme
50.000 TL12%3,045.219,37 TL62.632,44 TL
50.000 TL24%2,993.142,49 TL75.419,76 TL
50.000 TL36%2,842.431,72 TL87.541,92 TL

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi’nde Dosya Masrafı ve Başka Kesintiler Var mı ?

Bilinmesi gereken detaylar başlığında belirttiğimiz gibi Yapı Kredi kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası ücreti kesintisi yapmaktadır. Peki bu miktarlar ne kadar ? Tabloda gösterdiğimiz örnek miktar olan 50.000 TL üzerinden açıklayalım.

Yapı Kredi Kredi Tahsis Ücreti : %0.5 yani 250 liradır.
Hayat Sigortası Ücreti : Kredi talebinde bulunan müşterinin kredi notuna, yaşına ve gelir durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Yani kişiye özeldir.

Bu yazımızda sizleri Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi hesaplama, faiz oranları, başvurusu, dosya masrafı, şartlar ve gereken evraklar ile ilgili bilgilendirdik. Konu ile alâkalı sorularınızı yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi (Hesaplama ve Başvuru) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *