Yapı Kredi Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır ? – 2 Farklı Yol

Map Anasayfa Genel Rehber Yapı Kredi Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır ? – 2 Farklı Yol
Yapı Kredi Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır ? – 2 Farklı Yol

Yapı Kredi Eft iptal etme, Teknolojinin son zamanlarda daha da hızlı gelişmesi ile beraber bankacılık da dijitalleşti. Artık nerede olursak olalım, eğer internet bağlantımız var ise bankacılık işlemlerimizi bulunduğumuz konumdan halledebiliyoruz. Özellikle de istediğimiz zaman birine bir kaç tık ile para gönderme işlemi yapabiliyoruz. Başka bankadan bir başka bankaya para gönderdiğimiz de ise mesai saatleri içerisindeysek karşı hesaba 10 ile 15 dakika arasında para ulaşmaktadır. Bazen eft işlemi yaparken yanlışlıklar yapabiliyor ve parayı a kişisine göndereceğimiz yerine b kişisine gönderebiliyoruz. Bu durumda ise hızlı davranıp, para henüz bankanın havuzunda iken eft işlemini iptal etmemiz gerekiyor. Eğer ki para bankanın havuzundan çıkıp karşı kişiye ulaşır ise parayı geri almamız oldukça zorlaşacaktır. Bu yüzden bu işlemi yaparken hızlı davranmalıyız. Peki, Yapı Kredi Eft iptal etme işlemi nasıl yapılır? bu sorunun cevabına ise yazımızı okumaya devam ederek ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi Eft iptal Etme

Eft işlemi ilk olarak bankanın havuzuna aktarılır. Daha sonra gönderdiğiniz diğer bankanın havuzuna aktarılır ve son olarak da karşı hesaba geçer. Eft yaptığınız da para hala bankaların havuzunda geziyorsa parayı iptal edebilirsiniz. Eğer ki para karşı hesaba ulaşırsa eft iptali sizi oldukça uğraştırır. Sizlere aşağıdaki yollardan Yapı Kredi Eft iptal etme işleminin nasıl yapıldığını 2 farklı yoldan bahsettim. Yazımızı okumaya devam ederek nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

1 – Müşteri Hizmetleri Arayarak Eft iptal Etme

0850 222 0444 nolu numara ile müşteri hizmetlerini arayarak eft işleminizin iptali için müşteri temsilcisine talepte bulunabilirsiniz. Eğer ki para hala bankanın havuzunda ise işleminizi gerçekleştirerek, ücreti tekrar hesabınıza yatıracaklardır.

Müşteri temsilcisine bağlanmak bazen oldukça zaman alabiliyor. Eft işlemi iptali için hızlı davranmanız gerekiyor. Bu yüzden müşteri temsilsine hızlı bağlanabilmeniz için Yapı Kredi müşteri hizmetlerine direk bağlanma başlıklı makalemizi sizler için paylaştık. Bağlantıya tıklayarak nasıl hızlı bağlanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Emeklilere Yıl Sonu Müjdesi: 5.000 TL Ek Ödeme Detayları

2 – İnternet yada Mobil Bankacılık ile Eft iptal Etme

Eft işlemi genelde internet yada mobil bankacılığı kullanarak yapılmaktadır. Bu yüzden de yanlış gönderme bu işlemde oldukça fazla olabiliyor. Lakin internet yada mobil bankacılığına giriş yapıp, para transferleri bölümüne girerek eft işleminizi iptal edebilirsiniz. Bazı durumlarda orada iptal etme seçeneği görünmüyor. Bu durum da ise müşteri hizmetlerini aramanız gerekebilir.

İnternet yada mobil bankacılığı kullanmak için şifre almanız gerekmektedir. Eğer ki şifrenin nasıl alınacağını bilmiyorsanız, Yapı Kredi internet bankacılığı şifre alma bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemler ile eft işleminizi para karşı hesaba geçmeden iptal edebilirsiniz. Eğer ki para hesaba geçerse yine müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Oradan banka, paranın ulaştığı hesabın sahibine ulaşarak paranın iadesi için onay isteyecektir. Eğer ki kişi iyi niyetli olup onaylarsa para tekrar hesabınıza geçecektir, lakin iyi niyetli değilse, banka size almanız konusunda yol gösterecektir ve hukuki süreç başlayacaktır.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Yapı Kredi Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır ? – 2 Farklı Yol Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *