Vakıfbank Esnaf Kredisi Başvuru Şartları 2018

Map Anasayfa Destekleme Vakıfbank Esnaf Kredisi Başvuru Şartları 2018
Vakıfbank Esnaf Kredisi Başvuru Şartları 2018

Vakıfbank esnaf kredisi ile 2018 yılındaki bütün işyeri giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Bir çok esnaf destek kredisi vermektedir. Düşük faizli ve sektörel farklılıklara göre kredi imkanı sunmaktadır. Birazdan yazımızda da göreceğiniz gibi %0,99 faiz oranlarında kredi veriyor. Bütün esnaf kredisi çeşitlerini ve şartlarını yazımızın devamında başlıklar halinde okuyabilirsiniz. Diğer bankalara ait esnaf kredilerine de yazımızda zaman zaman yer vereceğiz. Bu sayede karşılaştırma imkanı bulmuş olursunuz. Başvuru için sahıs ve firmalardan istenen belgelere yazımızın en sonundan ulaşabilirsiniz.

Bilgilendirme! Yazımızın içinde ve en sonunda diğer bankalara ait esnaf kredilerinden de bahsettik. Karşılaştırma yapmak için okumanızda fayda var. Zira bazı bankalar faizsiz destek sağlıyor.

Vakıfbank Esnaf Kredisi Şartları ve Başvuru 2018 – KOBİ

Bir çok esnafımızın bilmediği bir kampanyadan söz etmek istiyoruz. “Esnafa Halden Anlayan Kredi Kampanyası” ile gerçek manada bütün yüklerinizi bir anda hafifletecek kediye sahip olabilirsiniz. Esnaflara özel olarak hazırlanmış bir kredidir. Kredinin azami vadesi 36 ay ile sınırlı tutulmuştur. Krediye 50.000 TL ye kadar başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat bilmeniz gereken iki önemli husus bulunuyor. Bu krediyi kullanmak için Businesscard ve Kredili Bankomat ürünlerinden kullanıyor olmanız gerekiyor. Kullanmıyorsanız kredi başvurunuzda yapılması için size teklif edilecektir. Bir diğer husus ise kredinin vadesi ve faiz oranı piyasadaki değişimlerden etkilenmektedir. Yani bu olumlu yönde de olabilir olumsuz yönde de.

Vakıfbank esnaf kredisi başvuru şartları
Vakıfbank esnaf kredisi başvuru şartları – ödeme yöntemi

Vakıfbank halden anlayan esnaf kredisi başvurusunu buradan veya şubeye gidip tamamladıktan sonra. Taksitlerinizi belirlemeniz gerekiyor. Kredi taksitlerinizi 3 farklı ödeme kolaylığından faydalanarak yapabilirsiniz.

 • Sabit taksitler şeklinde, aylık eşit ve sabit.
 • Değişken taksitlerde ödeme
 • Taksit ertelemeli kredi olarak da kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Esnafa Nefes Kredisi 2018 ( %0,99 FAİZ)

Ülkemizdeki iş gücü ve istihdam artırımı için verilen kredi türüdür. KOBİ’leri desteklemek ve onların üretimlerini artırarak ekonomimize destek vermelerini sağlamak açısından düşük faizli esnaf kredisi vermektedir. Kredinizi 18 ay vade de çekebilirsiniz. Başlıkta belirttiğimiz gibi kredi %0,99 Faiz ile verilmektedir. TOBB ve Vakıfbank anlaşması ile verilen kredinin üst limiti 200.000 TL’dir. TOBB Vakıfbank nefes kredisi başvurusu neticesinde bahsedilen tutarlarda kredi alamayabilirsiniz. Kredinizi aldıktan sonra ilk 6 ay sadece faiz ödemesi yaparsınız. Yani anapara ödemesiz olarak.

İlginizi çekebilir:  İşçilere Kredi Veren Bankalar

Vakıfbank KOBİdost Esnaf Kredisi Paketi

Vakıfbank esnaf kredisi düşük faiz oranlarından ve bütün kampanyalarından yararlanmanız için esnaf ve sanatkar olmanız yeterlidir. Özellikleri aşağıdaki görselde belirtilmiştir.

Vakıfbank Kobidost Sektör Paketi Özellikleri, vakıfbank emekli kredisi şartları 2018, 2019, 2020
Vakıfbank Kobidost Sektör Paketi Özellikleri

Bir kaç kredi çeşidinin özelliklerinden bahsetmekte fayda var. Kredilerin faiz oranları kişiye göre değişiklik gösterdiği için herhangi bir faiz oranı veremiyoruz. Faiz oranınızı kredi siciliniz yani kredi notunuz belirlemektedir. Kredi notunuzu hala öğrenmediyseniz Kredi Notu Öğrenme yazımıza girebilirsiniz. Gelelim kredi çeşitlerine…

Taksitli Ticari Esnaf Kredi

İşletme giderleriniz için alabilirsiniz. Kredinin ödeme kolaylıkları sezonluk iş yapan veya sezonluk yüksek geliri olan esnaflarımız için ilaç gibi. Krediyi 12 aylık periyotlar içerisinde, 4 ay ödemesiz dönemli veya 3 aylık dönemlerde, eşit taksit ödemeli olarak çekebilirsiniz. Sezon öncesinde yapacağınız giderlerinizi bu kredi ile sayesinde karşılayabilir sezon sonunda ödeme yaparsınız.

İşyeri Edindirme Kredileri

Kira derdi olmadan kendi dükkanını veya iş yerinizi açmak isteyen vatandaşlar için verilmektedir. Kredi vadesi ve faiz oranları hakkındaki bilgi için şube gidebilirsiniz. Ayrıca Halkbank Esnaf Kredisi ile esnaflarımız faizsiz destek kredisi alabilir. Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplaması haberimizi okuyarak, aylık %0,41 faiz oranından 200.000 TL ye kadar faydalanabilirsiniz.

Ticari araç kredileri ile iş yerinizin çeşitli faaliyetlerinde kullanabileceğiniz kredidir. 0 kam ve 2. el taşıtlar için kullanabilirsiniz.

 • Turizm sektörü destek kredisi
 • İmalat sektörü destek kredisi
 • Otomotiv yan sanayi destek kredisi
 • Lojistik destek kredisi
 • İhracat sektörü destek kredisi
 • Mobilyacı sektörü destek kredisi
 • Beyazeşya sektörü destek kredisi
 • Kırtasiyeci sektörü destek kredileri de yine Vakıfbank esnaf kredisi destekleri kapsamına girmektedir.
 • Binek araç kredileri için Vakıfbank Taşıt Kredisi haberimizi okuyabilirsiniz.

Yukarıda saymış olduğumuz her destek paketinin sezonluk ödeme kolaylıkları ve kişiye özel faiz oranları bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir:  Denizbank Eft iptal Etme - Nasıl Yapılır? 2 Ayrı Yol

Dosya Masrafsız Organik Kredi (Çiftçilerimiz İçin)

Vakıfbank esnaf kredisi kampanyalarında çiftçilerimizi asla unutmuyor. Onlar için organik kredi kampanyasını sunuyor. Üstelik dosya masrafsız kredi desteği olarak vatandaşlarımıza veriliyor.

Dosya masrafsız vakıfbank esnaf kredisi
Dosya masrafsız vakıfbank esnaf kredisi

Vakıfbank organik kredi Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı çiftçilerimiz için verilmektedir. Organik Tarım Sertifikasına sahip olunması ikinci koşuldur. Çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre kredinin limiti 50.000 TL’ye kadar çıkabilir. Kredinin taksitlerini hasat dönemlerinde ödeyebilirsiniz. Kredi vadeleri en fazla 12 ay olabilir. Banka üzerinden hesap işletim ücreti alınmayacaktır. Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi yazımızda da 12 kredi desteğinden ve şartlarından bahsettik.

Makine Alım için Esnaf Kredisi

İmalat işletmeleri için verilen kredinin faiz oranları oldukça caziptir. İş yerinizde imalatı artırmak ve büyümek için makine alımlarına 84 ay vade ile kredi verilmektedir. Orta ve büyük ölçekli KOBİ’ler için verilen bu kredinin üst limiti 5 MİLYON dolardır. Alınan bu kredi 1 yıl geri ödemesiz olarak kullanılmaktadır. Detaylar için Vakıfbank şubelerine gidebilirsiniz.

Vakıfbank Esnaf Kredisi Gerekli Belgeler

Gerekli belgeler ikiye ayrılmaktadır. Şahıs firmaları ve tüzel firmalar… Öncelikle şahıs firmalarından istenen belgeleri sıralayalım:

 • Unvan, kuruluş, ortaklık ve son sermaye yapısını gösterir ticaret sicil gazetesi
 • Ticaret sicil tastiknamesi
 • Oda sicil kayıt belgesi
 • Vergi levhası ve ana sözleşme
 • Noter onaylı imza beyannamesi
 • Kimlik fotokopileri
 • Kişilere ait ikametgah belgeleri
 • SGK hizmet dökümü
 • Mal varlığını gösterir belgeler (gelir belgesi, tapu, iş yeri, arsa, tarla, araç vs)
 • İşletme defterine tabi firmalar için; son 3 yıllık onaylı işletme hesabı özeti. Bilanço esasına tabi firmalar için; son 3 yıla ve ara döneme ait bilanço ve gelir tablosu talep edilmektedir.
 • Cari yıl ve son tam yıl detay mizan
 • Cari yıl geçici vergi beyannameleri

Diğer bankaların esnaf kredisi teklifleri için faizsiz esnaf kredisi yazımızı okuyabilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Vakıfbank Esnaf Kredisi Başvuru Şartları 2018 Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Vakıfbank Esnaf Kredisi Başvuru Şartları 2018 Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. yavuz

  Hocam teşekkür ederim. Bilgilendirmeniz ışığında başvuru yapacağım.

  • access_time 12 Haz 2018, 21:37
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Biz teşekkür ederiz Yavuz Bey. 🙂

   • access_time 13 Haz 2018, 1:11
   • Cevapla
 2. Sibel

  Acil 15000 bine ihtiyacım var litfen yardımcı olun dönüş sağlarsanız sevinirm

  • access_time 18 Ara 2018, 16:01
  • Cevapla
 3. altın

  iş yeri açmak için kredi istiyorum

  • access_time 12 Ara 2020, 17:41
  • Cevapla