Vakıfbank Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır – 3 Farklı Yol

Map Anasayfa Genel Rehber Vakıfbank Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır – 3 Farklı Yol
Vakıfbank Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır – 3 Farklı Yol

Vakıfbank Eft iptal etme, Teknolojinin gelişmesiyle bankacılık işlemleri de paralel olarak gelişerek hayatımızı kolaylaştırdı. Bankacılık işlemleri o kadar kolaylaştı ki oturduğumuz yerden istediğimiz kişiye bir kaç tık ile para gönderebiliyoruz. Üstelik başka bankadan başka bankaya. Bu kolaylıklar bazen yanlışlığa sürükleyebiliyor. Birine eft çektiğimizde girdiğimiz harf yada rakam yanlış olursa para istemediğimiz başka birine gidebiliyor. Yada gönderdiğimiz parayı iptal etmek isteyebiliyoruz. Bu durumda da eft iptal etme işlemi gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bu yazımızda da sizlere Vakıfbank eft iptal etme işleminin nasıl yapıldığını sizlere paylaştık. Yazımızı okumaya devam ederek nasıl yapıldığını öğrenebilir ve işleminizi iptal edebilirsiniz.

Vakıfbank Eft iptal Etme 2020

Vakıfbank müşterileri eft yaptığı zaman, ilk önce para Vakıfbank havuzunda daha sonra ise karşı bankanın havuzunda bekleyerek en son olarak da gönderdiğiniz kişiye ulaşıyor. Bu işlem ise ortalama 10 ila 15 dakika arasında gerçekleşiyor. Yanlış bir eft yaptığınız da eft işlemini hızlı bir şekilde iptal etmeniz gerekiyor. Para gönderdiğiniz kişinin hesabına geçmeden iptal etmelisiniz. Aksi taktir de para karşı hesaba ulaşırsa çok uğraşırsınız. Bu yüzden henüz bankanın havuzunda iken işleminizi hemen iptal etmeniz gerekmekte. Bu işlemi iptal etmek için ise 3 farklı yol mevcut.

1 – Müşteri Hizmetlerini Arayarak iptal Etme

Gönderdiğiniz eft yi iptal etmek için hızlı davranmalısınız. Bu yüzden müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 0850 222 07 24 ve 444 0 724 numarasını arayarak müşteri temsilcisine bağlanabilir ve eft işlemini iptal etmek için gerekli talimatı verebilirsiniz.

Bu işlem hızlı olması gerektiği için sesli menü bazen uğraştırabiliyor. Bu yüzden Vakıfbank müşteri hizmetlerine direk bağlanma bağlantısına tıklayarak sizin için paylaştığımız müşteri temsilcisine hızlı bağlanma yolunu öğrenebilirsiniz.

2 – Şubeye Giderek iptal Etme

Bu işlem ise biraz uzun olabilir. Çünkü şubeye gidince sıra beklemeniz gerekebilir ve bu sırayı beklerken de para karşı hesaba yatmış olabilir ancak en yakın vakıfbank şubesinden eğer ki para karşı hesaba ulaşmadıysa iptal edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Denizbank Kredi Kartı Borç Yapılandırma ve Taksitlendirme

3 – İnternet veya Mobil Bankacılık ile iptal Etme

En hızlı yöntemlerden birisidir. Zaten parayı eft yaparken genelde internet veya mobil bankacılık kullanılır. Eft işlemini iptal etmek için hızlı bir şekilde internet yada mobil bankacılığa giriş yaparak para transferleri bölümünden eft işlemini iptal edebilirsiniz. İnternet yada mobil bankacılığı kullanabilmek için ilk olarak şifre almış olamanız gerekmektedir. Eğer ki almadıysanız Vakıfbank İnternet Bankacılığı şifre alma başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yukarıdaki yollar ile Vakıfbank Eft iptal etme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki para karşı hesaba ulaştıysa, bu durumda da ilk olarak kendi bankanızın müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Oradan sizleri karşı bankaya yönlendireceklerdir ve parayı gönderdiğiniz kişiye ulaşarak kişinin iptal etme işlemini onaylayıp, onaylamadıklarını soracaklardır. Eğer ki hesaba gönderdiğiniz kişi işlemi onaylarsa, para tekrar hesabınıza geçecektir. Ancak onaylamazsa bu sizi oldukça uğraştıracaktır. Bu durumda da hukuki yollara başvurabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Vakıfbank Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır – 3 Farklı Yol Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *