Vadeli Altın Hesabı Faiz Oranları (Getiri Hesaplama)

Map Anasayfa Altın Vadeli Altın Hesabı Faiz Oranları (Getiri Hesaplama)
Vadeli Altın Hesabı Faiz Oranları (Getiri Hesaplama)

Altın hesabı, fiziki altını koruyabilme endişesi taşıyan vatandaşlar için uygun bir çözüm olarak görülmektedir. Elinde bulunan altınları değerlendirmek isteyenler altına en yüksek faiz veren bankalar listesini inceleyebilir. Bu yazımızda sizlere altına en yüksek faiz veren bankalar, vadeli altın hesabı getirisi, vadeli altın faiz oranları ve vadeli altın hesabı faiz hesaplama ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Vadeli Altın Hesabı Nedir ?

Altın hesabı, bankalar tarafından vatandaşın hizmetine sunulmaktadır. Altının yastık altında saklanmasını önlemek ve piyasada hareketlilik oluşturmak amacıyla vadeli altın hesabı açılmaktadır. Biraz aşağıda göreceğiniz bankalar arasında karşılaştırma yaparak size en uygun vadeli altın hesabı için banka seçebilirsiniz. Siz de altın hesabı açarak hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır ?

Vadeli altın mevduat hesabı açmanın bir çok yöntemi vardır. Bilindiği üzere son zamanlarda en kârlı yatırım araçları arasında altın yer almaktadır. Altınınızın yastık altında durması; çalınması, eskimesi, zarar görmesi ve hatta tarihinin geçmesi gibi durumlarla karşı karşıya bırakabilir. Peki altın hesabı açmak için ne yapmak lâzım ? Gelin beraber inceleyelim.

Banka Şubesi Yoluyla Altın Hesabı Açmak

Banka şubesi yoluyla altın hesabı açmak için, bankaya giderek müşteri temsilcisiyle görüşme yapmanız gerekmektedir. Müşteri temsilcisiyle yapacağınız görüşmeden sonra ister bankadaki lira hesabınızdan, isterseniz banka şubesinde nakit yoluyla altın hesabınız üzerinden altın alabilirsiniz.

İnternet Şubesi Yoluyla Altın Hesabı Açmak

Bankanızın İnternet Şubesi’ne girerek “Hesap Açma” bölümünden “Vadeli Altın Mevduat Hesabı”nı seçerek faiz getirili altın hesabınızı açabilirsiniz. Vadeli altın hesabınızı açtıktan sonra altın almak için “Yatırım” bölümünden “Altın Al” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Cep Şube (Mobil Uygulama) Yoluyla Altın Hesabı Almak

Telefonunuzda yer alan banka mobil şubeye giriş yaptıktan sonra “Hesap Açma” bölümünden “Vadeli Altın Mevduat Hesabı”nı seçerek faiz getirili altın hesabınızı açabilirsiniz. Vadeli altın hesabınızı açtıktan sonra altın almak için “Yatırım” bölümünden “Altın Al” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

İlginizi çekebilir:  5 Dakikada Kredi Veren Bankalar (SMS ile Başvuru)

Altın Hesabına En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Vadeli altın hesabı açmadan önce, bankaların altın için verdikleri faiz oranlarını iyi araştırmak gerekiyor. İşte tam bu noktada devreye biz giriyoruz ve size örnek oluşturacağını düşündüğümüz tablomuzu incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Banka AdıVadeli Altın Hesabı Faiz OranıNot
Akbank%0,15181-365 gün aralığı için geçerlidir.
ING Bank%0,501 yıl boyunca Hoş Geldin faizi için geçerlidir. Hoş Geldin döneminden sonra %0,25 olarak uygulanmaktadır.
Denizbank%0,803 yıl vadeyle yatırılan altının ilk yılı için geçerli faiz oranıdır.
TEB%0,501 ay için geçerlidir.
Halkbank%0,0110 gram ve üzeri şartı vardır.
Ziraat Bankası%0,5032 gün ile 400 gün aralığı için geçerlidir.
İş Bankası%0,20Minimum 10 gram için ve 181 gün ile 365 gün aralığı için geçerlidir.
QNB FinansbankSadece şube aracılığıyla bilgi verilmektedir.1000 gram ve üzeri kabul edilmektedir.

Bu yazımızda sizlere altına en yüksek faiz veren bankalar, vadeli altın hesabı getirisi, vadeli altın faiz oranları ve vadeli altın hesabı faiz hesaplama ile ilgili bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi uzmanlarımızın yanıtlaması için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Vadeli Altın Hesabı Faiz Oranları (Getiri Hesaplama) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *