Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Map Anasayfa Taşıt Kredileri Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar
Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Uygun taşıt kredisi veren bankalar ile alakalı detaylı araştırmalar yaptık. Sıfır KM ve 2. el taşıt sahibi olmak isteyenler için eksiksiz bir liste oluşturduk. Ayrıca liste içerisinde BANKALARI KARILAŞTIRMA yaparak kendinize en uygun bankayı bulabilirsiniz. Yazımızın sonunda bütün bankaların taşıt kredisi faiz oranlarına ulaşabilirsiniz.

Bilgilendirme! Yazımızın sonunda araba sahibi olmak isteyen ziyaretçilerimiz için bir takım önerilerimiz yer alacaktır. Bu önerileri göz önünde bulundurarak araba kredisi çekmek için başvuru yapmanız daha faydalı olur. Bütün bankalar örnek faiz hesaplamaları ile birlikte verilecektir.

# Ayrıca, Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar yazımızda da belirttiğimiz gibi maaş müsterisi olduğunuz bankalar ile çalışmanız daha faydalı olabilir.

# Aşağıdaki listelediğimiz kredileri; Chery, Citroen, BMW, Dacia, Honda, Ford, Fiat, Hyundai, Kia, Jeep, Mazda, Mercedes-Benz, Opel, Peugeot, Renault, Volkswagen ve Toyota marka arabalar için kullanabilirsiniz.

Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar Faiz Oranları

Aşağıda sıralayacağımız bankaların hem sıfır KM hem ikinci el taşıt kredileri hakkında bilgi verilecektir. Ki zaten bu şekilde 0 km mi yoksa 2. el taşıt kredisi mi almak istediğinize daha iyi karar verisiniz. İşte bankaların kişilere özel teklifleri ile taşıt kredileri veren bankalar.

QNB FinansBank Taşıt Kredisi Faiz Oranı ve Hesaplaması:

Finansbank, banka müşterilerine diyor ki 0 km veya 5 yaşına kadar olan arabalar için 48 ay vade uygulamaktadır. Peki 5 yaşından büyük araçlar için ne yapmalıyız? Bunun vade süresini arabanın yaşı belirlemektedir. 6 ile 8 yaş arasındaki araçlar da aracın yaşı ile vade toplamı 10 yılın üstünde olmamalı. Şöyle bir örnekle açıklayalım, mesela almak istediğiniz araba 7 yaşında. Finansbank bu araca en fazla(10-7=3) 3 yıl yani 36 ay vade imkanı sunabilir.

%1,45 faiz oranı ve 60 ay vade ile ister 0 km ister 2. el 8 yaşına kadar olan araçları finansbank kredisi ile alabilirsiniz. Bankaya teminat olarak aldığınız arabanızı gösterebilirsiniz. Taşıt kredisi için aldığınız kredinin masraflarını da aynı vade süresine bölerek taksitli olarak ödeyebilrisiniz.

FinansBank Örnek Hesaplama (50.000 TL): Parantez içerisinde belirttiğimiz tutarı araba almak için Finansbank üzerinden çektiğinizi düşünürsek. Aylık 1.545 TL taksitlerle beraber toplamda geri ödemeniz 74.162 TL olmaktadır.

Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranı ve Hesaplama:

Akbank’ın taşıt kredilerinde diğer bankalardan ayıran bir özelliği ile başlayalım. Zorunlu rehin bırakma ve tasko işlemleri banka tarafından kaldırıldı. Hem 0 km hem 2.  el arabalar için uygulanan faiz oranları aynıdır. Aynı zamanda her vadeye aynı sabit faiz oranı ile sahip olabilrisiniz. Bizim önerimiz ise düşük faizli yani az vadeli şekilde almanızdır. (Bunun nedenini yazımızın sonunda detaylı olarak açıklayacağız.) AUDİ, Chevrolet, Cıtroen, Dacia araç markaları için çekebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Taşıt Kredisi Hesaplama (BANKALARI KARŞILAŞTIR KAZAN!)

Akbank taşıt kredisi faiz oranı %1,08 ile finansbank’tan daha avantajlıdır. 18 yaşın üzerinde ve kredi sicilinizin olumlu olması taktirin de belgesiz, evraksız, anında ve onaylı krediye akbank internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Alacağınız taşıt kredisinin aylık taksit ödemesi hane halkının aylık gelirinin yarısını geçmemelidir. (Hane halkının belgelenebilir geliri aylık 5.000 TL ise ödeyeceğiniz taksit tutarı en fazla 2.500 TL olur.)

Akbank Örnek Hesaplama (50.000 TL): 60 ay vade de alacağınız bu tutardaki araba kredisi için 1.204,03 TL aylık ödeme olur.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı ve Hesaplaması:

Uygun taşıt kredisi veren bankalar içerisinde en avantajlısı ve seçeneği bol olan banka ziraat’tir. Ziraat bankasının bir çok taşıt kredisi moceli vardır. Masrafsız taşıt kredisi (kaskosuz %1,04) ve Masraflı taşıt kredisi (kaskolu %1,02) gibi birden fazla seçenek sizlere sunulmaktadır. Tabi bu seçeneklerin de faiz oranları kendi içlerinde değişim göstermektedir.

Ziraat standart taşıt kredisi faiz oranı diğer bankalara oranla bir hayli düşük ve %1,02‘dir. Ama ziraat bankasının finansbank’a oranla dezavantajlı olduğu konu ise en fazla 5 yaşına kadar olan binek araçlara kredi verdiğidir. Araç rehini yanında bankanın isteyeceği ek teminatlar da olabilir. Standart taşıt kredisi ürününde hayat sigortası ve KASKO zorunludur.

Ziraat Bankası Örnek Hesaplama (50.000 TL): Ziraat standart taşıt kredisi(%1,02)  aldığınızı düşünürsek. Aylık taksitleriniz 1.383,64 TL olacaktır.

Hızlıca Diğer Bankalar ve Örnek Faiz Hesaplamaları

ING BANK Taşıt Kredisi Faiz Oranı ve Hesaplaması: ING BANK araba kredilerinde 0 km araçlar için %1,14 faiz oranı, 2. el(8 yaşına kadar) binek araçlarda ise %1,14 faiz oranu uygulamaktadır. Online başvuru yaparken en fazla 50.000 TL başvuru yapabilirsiniz.
İNG Bank Örnek Hesaplama (50.000 TL – 60 Ay): ING Bankt taşıt kredisi aldığınız zaman 1.227 TL aylık taksit ödersiniz.

İlginizi çekebilir:  Senetle Araba Veren Yerler 2020 (Firmalar, Şirketler Galeriler)

 

VakıfBank Araba Kredisi Faiz Oranı ve Hesaplaması: Vakıfbank ile hayalinizdeki arabaya sahip olmak için öncelikle % 1.12 faiz oranını kabul etmelisiniz. Kredi taksitlerinizi aylık veya 3 aylık eşit periyotlar şeklinde ödemeniz mümkündür. İkinci el araçlar da yaş sınırı 8, faiz oranı ise %1,12 olur. Nihai fatura değeri 50.000.TL’yi aşan otomobillerde, bedelin 50.000.-TL kadar olan kısmı için %70, 50.000.-TL’nin üstünde olan kısım için %50’sine kadar kredi kullandırımı yapılır.

VakıfBank Örnek Hesaplama (50.000 TL – 60 Ay): VakıfBank üzerinden dilediğiniz markda da araba için alabileceğiniz krediye aylık 1.219 TL taksit ödersiniz. Ödeme toplamı ise 73.158 TL olur.

İş Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı ve Hesaplaması: İş Bankası da en uygun taşıt kredisi veren bankalar arasındadır. Sıfır km ve 2. el araba kredisi faiz oranı %1.35‘dir. İş bankası en hızlı taşıt kredisi veren bankalardan biridir. Anında taşıt kredisi sahibi olursunuz.

İş Bankası Örnek Hesaplama (50.000 TL – 60 Ay): Bu vade ve bu tutardaki araba kredisi için aylık 1.506 TL ödersiniz. Akabinde toplam ödediğiniz miktar 72.318,77 TL oluyor.

Halk Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı: Devlet bankası olması münasebeti ile çok düşük faizlerle vatandaşa taşıt sahibi olma imkanı veren nadide bir bankadır. Sıfır taşıtlar için %1,02 düşük faiz belirlenmiştir. İkinci el araçlar için %1,04 gibi fazla bir fark olmayan oran uygulanmış.

Halk Bank Faiz Hesaplaması (50.000 TL): Kredi taksitleri eşit ve her ay 1.382 TL tutmaktadır. Bankaları karşılaştırarak size en uygun taşıt kredisi veren bankayı bulmak için Taşıt Kredisi Hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Araç kredisi alırken dikkat edilmesi gereken hususlar, araba kredisi için nelere dikkat edilmeli, tavsiyler, düşük faiz li taşıt kredisi
En uygun taşıt kredisi veren bankalar tavsiyeler

Sıfır KM veye ikinci el araç alımlarınızda bir takım dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsedeceğiz. Yazacağımız bu kısa tavsiyeler ile taşıt kredinizi daha uygun koşullarda alabilir ve alacağınız taşıt ile ilgili sorun çıkmasının önüne geçebilirsiniz.

Uygun taşıt kredisi veren bankalar arayışınızda ilk olarak hangi bankadan hangi faiz oranı ile ve en önemlisi hangi vade de kredi almalıyım? Sorusunu iyi araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Bunu sizlere bir öenrk ile açıklamak daha mantıklı olacaktır. Diyelim ki X Bankasından %1,20 faiz karşılığında taşıt kredisi almak istiyorsunuz. Bankanın size sunduğu en uzun vade ise 48 ay olsun. 50.000 TL için bu krediyi 36 ay vade ile aldığımızı düşünürsek; 1.789 TL aylık taksit ödersiniz. Ama buradaki karımız toplam ödemede olacak. Toplam ödememiz ise 64.426,01 TL oluyor. Şimdi bu krediyi aynı faiz oranı ile ama bu kez 48 ay vade ile çekelim. Burada aylık ödememiz gereken taksit miktarımız düşüyor ve 1.450 TL oluyor. Ama bankaya toplam ödediğimiz miktar 69.600 TL ciravında bir meblağ oluyor. Yani 48 ay vadede bu krediyi kullanırsak 5.000 TL’den fazla bir zarar etmiş olacağız. Eğer aylık geliriniz yüksekse kısa vadede çekmenizi öneriyoruz.

İlginizi çekebilir:  Gelir Belgesiz Araç Kredisi Almak

İkinci El Araç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Bu nedenle araç sahibine aklınızdan geçen herşeyi sormaktan asla çekinmeyin.
  • Aracın bütün köşelerinden aracı sağlam bir şekilde sallayın. Eğer aracın yaylanması 3-4 kere sonra duruyorsa süspansiyonu sağlam bir araç demektir.
  • Süspansiyon ile ilgili diğer bir sıkıntı da araca karşıdan bakıldığında anlaşılır. Araçta yamukluklar var ise süspansiyon sıkıntısı vardır.
  • Aracı deneme sürüşü yapmadan alınmaması gerektiğini bilmelisiniz.
  • Aracı çalıştırırken bütün dikkatinizi motordan gelen seslere verin. Zira motor ağır çalışıyor ve garip sesler çıkarıyorsa araçta pahalı bir motor arızası olması muhtemeldir.
  • Egzozdan çıkan duman rengi koyu veya mavimsi ise araçta bir takım sıkıntılar olabilir.
  • Aracı deneme sürüşü esnasında bir duvara yakın giderek camları açın, aracın dışarıdan olağan dışı çıkardığı sesleri duymanıza yardımcı olur.
  • Uygun bir yerde hız yapın, direksiyonun ve aracın sallanıp sallanmadığına dikkat edin. Sallanıyorsa lastiklerin balans ayarlarında bozulma vardır.

0 KM ve 2. El Taşıt Kredisi Faiz Oranları Tablosu

Bankalar
Faiz Oranları
FinansBank (0 km ve 2 el) %1,45
Akbank (0 km ve 2 el) %1,08
Ziraat Bankası (0 km ve 2 el) %1,02
ING BANK (0 KM) %1,14
ING BANK (2. El) %1,14
VakıfBank (0 KM) % 1.12
VakıfBank (2. El) % 1.12
İş Bankası (0 km ve 2 el) %1.35
Halk Bankası (0 KM) %1,02
Halk Bankası (2. El) %1.04

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *