Uygun 2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2018 (Nasıl Alınır ve Şartları)

Map Anasayfa Taşıt Kredileri Uygun 2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2018 (Nasıl Alınır ve Şartları)
Uygun 2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2018 (Nasıl Alınır ve Şartları)

En uygun 2. el taşıt kredisi veren bankalar ile hayalinizdeki araçlara ulaşabilirsiniz. Bütçenize en uygun gelen taşıt kredisi fırsatlarını sizlerle paylaşacağız. Yazımızda ikinci el araç alımlarında nelere dikkat etmeniz gerektiği hususunda da bilgiler yer alacaktır. Yaptığımız araştırmalar detaylı ve ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür.

15 yaşına kadar araçlar için kredi veren bankalar bulunmaktadır. Lakin bankalar ikinci el taşıt kredisi imkanlarında biraz çekimser davranabilmektedirler. Nihayetinde bu araçlar kullanılmış ve eski oldukları için bankalar titiz davranmak zorundadırlar. Bankaların yanında finansal şirketlerde taşıt kredilerinde olanak sunmaktadır.

2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Taşıt kredilerinin faiz oranları ve şartları genellikle 0 km araçlarla aynı olmaktadır. Tabi bu bankalar arasında değişiklik göstermektedir. Krediye uygun olan arabalarda yaş olarak bazı bankalarda 5 bazı bankalarda 7 olabilmektedir. Bankalara ait vadeler hemen hepsinde 48 aydır. Başvuru yolları İnternet üzerinden veya şubelerden yapılabilmektedir. Listeyi kontrol ettikten sonra taşıt kredisi hesaplama sistemimizi kullanarak bankaları karşılaştırabilirsiniz. İşte o bankalar.

Akbank 2 El Taşıt Kredisi

İkinci el taşıt kredisi uygulamasında kasko ve araç rehini mecburiyeti artık kaldırılmıştır. Buda kredinin onayının hızlı ve daha az masraflı olabilmesi demektir. Kredi notu düşük olmayan kişilere kullandırılır. Aylık gelirinizi belgeleyebilir olmalı ve hala çalışıyor olmalısınız. Ödeyeceğiniz kredi taksitleri hane içerisinde yaşayan kişilerin toplam gelirinin yarısında fazla olamaz. Yani; ev halkının tamamı aylık 5 BİN TL gelir elde ederken, ödeyeceğiniz kredi taksiti aylık en fazla 2.500 TL olur. Kredinin faiz oranı bütün vadeler(12, 24, 36, 48) için %1.34’tür. En fazla 5 yaşına kadar olan araçlar için ikinci el araç kredisi çekebilirsiniz. Son olarak, ferdi kaza sigortanız da banka tarafından yaptırılır. Audi, Chevrolet, Citroën, Volkswagen(vosvogen), Fiat, Renault, Ford, Hyundai, Dacia, Opel, Toyota, Peugeot, Mercedes-Benz, BMW ve Skoda gibi bir çok ikinci el araç için kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası Taşıt Kredisi (Hesaplama ve Başvuru)

Vakıfbank 8 Yaşa Kadar

Vakıfbank ile yüksek meblağlı ikinci el araba kredinizi çekebilirsiniz. Bankanın kredi şartları biraz farklı. Alacağınız aracın kasko değeri  100 BİN TL üstündeyse şartlar değişmektedir. Mesela, alacağınız ikinci el otomobil için kasko değeri 150 BİN TL olsun. Aracın 100 BİN TL’lik bölümü için %70, geriye kalan 50 BİN TL’lik kısmının %50’sine kredi verilir. Vakıfbank kredilerinin ortak özelliği olan 3 aylık taksitlerden yararlanarak ödemenizi yapabilirsiniz. Kasko sigortasına ek olarak hayat sigortası da yaptırılır. 3-36 ay arasındaki vadeler kredi alırsanız 8 yaşa kadar binek otomobil kredisi çekebilirsiniz. 37-48 ay arasındaki vadeler içinse azami 5 yaşında olan araçlar için başvuru kabul edilmektedir. Kredinizi kullanabilmeniz için araç rehini ve bankanın kişiye göre istediği farklı belgeler alınmaktadır. Kredinin faiz oranı 1,55%’tir. Detaylar aşağıdaki görselde yer almaktadır.

Vakıfbank ikinci el taşıt kredisi faiz oranları ve şartları 2018
Vakıfbank ikinci el taşıt kredisi faiz oranları ve şartları

Koçfinans 8 Yaş Araç Kredisi

Koçfinans’ın bankalardan ayrılan en önemli yönü ise İnternet üzerinden satışa sunulan arabalar için kolaylık sunmasıdır. Anlaşmalı Online araba satış siteleriyle yaptığı anlaşmalarla 8 yaşına kadar araç alabilirsiniz. Bununla birlikte bir çok galeri ve bayilerle de aktif anlaşmaları bulunmaktadır.

 • Bankalardaki gibi 48 ay vade imkanı sunar.
 • Binek ve hafif ticari araçlar için kullanabilirsiniz.
 • Evraksız, kefilsiz hızlı kullanım.
 • Kredi faiz oranı %1,74’tür.
 • 285 TL kredi işlem ücreti tahsil edilir.
 • Taksitlerinizi; eşit ödemeli, ertelemeli, ara ödemeli ve artan ödemeli olarak yapabilirsiniz.

Denizbank Taksit Ertelemeli Taşıt Kredisi

Denizbank, en hızlı kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Zira diğer bankalarda yavaş bir şekilde işleyen ikinci el taşıt kredisi başvuruları Denizbank’ta 1 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Faiz oranı da diğer bankalara oranla iyi sayılabilecek bir düzeyde, 1,56%’dır. Kredinin en büyük özelliği ise 3 ay ertelemeli olmasıdır. Buna mukabil olarak kredi ödemelerinizi 45 gün içerisinde belirleyebilirsiniz. Maaş günlerinize yakın olması sizin faydanıza olur.

İlginizi çekebilir:  Ağır Vasıta Kredisi Veren Bankalar 2020 (Tır, Kamyon, Otobüs, Minibüs)

Denizbank ve Diğer bankaların istediği başvuru belgeleri:

 • Kredi başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı
 • Ücretli çalışanlardan maaş bordrosu, serbest meslek icra eden kişilerden son 3 yıla ait vergi levhası.
 • Bankalar gerek gördükleri hallerde ek belgeler isterler.

Diğer Bankalara Ait 2. EL Taşıt Kredisi Şartları ve Fırsatları

İNG Bank: Evvela şunu bilmelisiniz. Kaskonuzu bankaya yatırırsanız tarafınıza düşük faiz uygulanır. Denizbank’ta olduğu gibi 8 yaşına kadar olan taşıtlar için kullanılabilir. 6 aya kadar vadeler için %0.99, 6 aydan sonraki vadeler için %1,44 faiz işlenir. Tavsiyemiz, alacağınız aracın fiyatı düşükse 6 aylık vadeyi seçmeniz faydanıza olur. Binlerce lira kar etmiş olursunuz. Yine 3 ay taksit erteleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi: Hem binek otomobiller için hemde ticari taşıtlar için kullanılabilir. 10 yaşına kadar olan araçlar faydalanabilir. Kredi; kefilsiz, belgesiz ve dosya masrafsız olarak sunulmaktadır.

 • 3-36 ay vadeler için %1,29
 • 36-48 ay vadeler için %1,34
 • Diğer bankaların ticari araç kredilerine ve faiz oranlarına ulaşmak için ticari araç kredisi yazımızı okuyunuz.

QNB Finansbank: 6 yaşından büyük araçlarda farklı bir vade yöntemi uygulanmaktadır. Alacağınız araç 6 yaşından büyükse vade ve aracın yaşının toplamı 10 yılı geçmemelidir. Kısaca, alacağınız araç 7 yaşındaysa en fazla 3 yıl vade de kullanabilirsiniz. Kredinin faiz oranı %1,52 olarak bildiriliyor.

Ziraat Bankası: 3 çeşit taşıt kredisi imkanı sunan devlet bankası, kendi müşterilerine özel indirimler uygulamaktadır. Devlet bankaları da dahil hiçbir banka faizsiz ikinci el taşıt kredisi vermez. 5 yaşına akdar olan araçlar için alabilirsiniz. Taşıt kredisi taksitlerinizi aylık veya 3 aylık seçeneklerle ödeyebilirsiniz.

 • Taşıt ürün paketi faizi %1,35
 • Kaskolu taşıt kredisi faizi %1,41
 • Kaskosuz 2. el taşıt kredisi faizi %1,43

Şekerbank: Türkiye’nin öncü bankası 15 yaşındaki araçlar için kredi vermektedir. Faiz oranı %1,75 ve teminat için satın alınacak araç gösterilebilir. Başvuru için Şekerbank şubesine gitmeniz yeterlidir.

İlginizi çekebilir:  Vakıfbank Kredi Faiz Oranları 2019 (İhtiyaç, Taşıt ve Konut)

Garanti Bankası: Alacağınız taşıtla kredi vadesinin toplamı en fazla 9 yıl olmalıdır. Kredi başvurunuzda kefil talep edilecektir. Kredinin faizi 1,55%’tir.

İkinci El Taşıt Alırken Dikkat Edilecek Şeyler

 • Bilmeniz gereken ilk şey aracınızı güvenmediğiniz kişilerden almamanızdır.
 • İkinci el araç alırken veya satarken kesinlikle kurumsal yerleri tercih ediniz.
 • Alacağınız aracın geçerli bir ekspertiz raporu olduğuna dikkat edilmeli.
 • Ekspertizi olamayan araçlarda ruhsattaki motor ve şase numaralarının birebir olup olmadığını kontrol edilmeli.
 • Aracı öncelikle gözünüzle detaylı olarak düzün. İçine binin ve test sürüşü yapın.
 • Test sürüşü esnasında yüksek bir duvara yakında geçerek camı açın, araçtan gelebilecek sesleri net olarak duyabilirsiniz.
 • Alacağınız aracı her köşesinden birer kere sallayın ve bırakın. Süspansiyon sağlamsa araç bir kaç sallanmadan sonra durur.

0 KM araçlarla ilgili kredi kampanyalarını incelemek için Uygun Taşıt Kredisi yazımızı okuyabilirsiniz. Yazımız içerisinde bütün bankalara ait 0 km taşıtların detaylarına ulaşabilmeniz mümkündür.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Uygun 2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2018 (Nasıl Alınır ve Şartları) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *