TOKİ’den 550 TL Taksitle Konut Satışı

Map Anasayfa Destekleme TOKİ’den 550 TL Taksitle Konut Satışı
TOKİ’den 550 TL Taksitle Konut Satışı

Ev almanın giderek zorlaştığı bugünlerde sevindirici bir haber Toplu Konut İdaresi Başkanlığı‘ndan geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘na bağlı olarak faaliyet gösteren TOKİ, ev sahibi olmayanları ev sahibi yapmak için müjdeli bir haberle karşımıza çıktı. Bu yazımızda TOKİ’den 550 TL taksitle 2+1, 720 TL taksitle 3+1 konut satışı, TOKİ taksitle ev satışları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

TOKİ Ev Sahibi Yapmaya Devam Ediyor

Bugüne kadar 1 milyondan fazla aileyi ev sahibi yapan TOKİ, konut projeleri ile dar ve orta gelirli aileler için fırsatlar oluşturmaya devam ediyor. Özellikle son yıllarda bir çok vatandaş için ev sahibi olmak hayal olurken, TOKİ ucuz maliyetlerle inşa ettiği konutları satarak, toplumun bu kesimini ev sahibi yapmayı amaçlıyor. Dilerseniz TOKİ’nin son konut satış ilanları, fırsatları ve şartları hakkında detaylı bir inceleme yapalım.

Kimler Faydalanabilir ?

Türkiye’nin 81 ilinde konut projelerini hayata geçiren TOKİ’nin inşa ettiği konutlara sahip olabilmek için belirli şartları sağlamak gerekiyor. Peki nedir bu şartlar ?

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olmak veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olmak
  • Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması
  • Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı konut olmaması
  • Bir hane halkı adına -yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları- yalnızca bir adet başvuru yapılması gerekmektedir.
  • Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması

İstanbul ilinde gelir şartı 6.000 TL olarak uygulanmaktadır.

Fiyat ve Taksit Bilgileri

TOKİ tarafından genellikle %12 ile %20 arası peşinat talep edilmektedir. Ayrıca vatandaşlara 10 yıl (120 ay), 15 yıl (180 ay) ve 20 yıl (240 ay) gibi uzun vadeli ödeme seçenekleri de sunulmaktadır.

İlginizi çekebilir:  Kredi faiz oranları düşüşe geçti! Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, Akbank, Garanti ihtiyaç - taşıt - konut kredisi faiz oranları güncel listesi

Vade süresi uzadıkça taksit tutarının düştüğünü hatırlatmamızda fayda vardır.

Satışa çıkacak olan konutların fiyatlarının 2+1 olarak 144.778 liradan, 3+1 olarak da 220.418 liradan başlaması öngörülüyor. Peşinat ödemesini tamamlayan dar gelirli ailelerin, 2+1 evleri 550 TL taksitle, 3+1 evleri de 720 TL taksitle ev sahibi olmalarına imkan veriliyor.

Başvuru Nasıl Yapılır ?

Yapılacak olan konutların projeleri tamamlansa da, henüz başvurular başlamadı. Başvurular başladığı zaman hem bu konu üzerinden, hem de TOKİ’nin internet sitesi üzerinden detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Bundan dolayı sitemizi takip etmeye devam etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu yazımızda TOKİ’den 550 TL taksitle 2+1, 720 TL taksitle 3+1 konut satışı, TOKİ taksitle ev satışları hakkında detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

TOKİ’den 550 TL Taksitle Konut Satışı Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *