TEB Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 (Gerekli Şartlar ve Belgeler)

Map Anasayfa Konut Projeleri TEB Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 (Gerekli Şartlar ve Belgeler)
TEB Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 (Gerekli Şartlar ve Belgeler)

TEB Konut Kredisi Faiz Oranları, Ev almak isteyip de alamayan veya kira derdinden kurtulmak isteyenler için TEB bankası çeşitli avantajlar ile 120 aya kadar vadeli kredi imkanı sunuyor. Çeşitli kredi seçenekleri ile sizlere konut kredisini kolay ödeyebilmeniz için çeşitli imkanlar sağlıyor. İndirimli, ara ödemeli, kademeli artan ve azalan, ertelemeli gibi çeşitli kredi imkanları ile TEB’den konut kredisini rahat bir şekilde çekerek hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda TEB konut kredisi faiz oranlarını ve konut kredisi ile ilgili detayları 2019 yılı için sizlerle paylaşacağız.

TEB Konut Kredisi Faiz Oranları

TEB ev kredisi ile vatandaşlar için bir çok ayrıcalık sunuyor. 9 çeşit konut kredisi ile TEB, ev almak isteyenlerin rahatlıkla kredi çekebilmeleri için kolaylıklar sağlıyor. TEB’den 120 ay vadeye kadar konut kredisi çekerek, ödemeyi ister 36 ay sonra, ister 2-3 ayda bir yada ara ödemeli olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 10 yıl vade ile konut kredisi çekebileceğiniz TEB’in faiz oranı ise %2,58’dir.

TEB’den %2,58 ile 250 bin TL’lik 120 ay vadeli kredi çektiğinizde toplam ödemeniz gereken tutar 812.206,53 TL olacaktır. Aylık ödemeniz gereken tutar ise 6.768,39 TL. Unutmamakta fayda var ki bu ödeyeceğiniz mi miktar faiz oranı %2,58’de iken bu şekilde. Faiz oranı değiştiğinde sizin bankaya ödeyeceğiniz tutar orana göre düşebilir de, aratabilir de. TEB konut kredisi hesaplama örnek verileri bu şekilde. İsterseniz teb.com.tr adresine giderek hesaplama aracı ile kendi tutarınızı, belirleyeceğiniz vadede hesaplayabilirsiniz.

Ayrıca TEB’in konut kredisi faiz oranları size cazip gelmediyse sizler için özenle araştırıp hazırladığımız en uygun konut kredisi faiz oranları başlıklı yazımıza tıklayarak tüm bankaların faiz oranlarına ulaşabilir ve böylece en düşük faiz oranında kredi çekmek için gerekli bankaya başvuruda bulunabilirsiniz. Böylece ödeyeceğiniz miktardan kar etmiş olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Garanti Bankası Peşinatsız Konut Kredisi Hesaplama

TEB Konut Kredisi Çekmek için Şartlar ve Gerekli Belgeler

TEB konut kredisi için güzel avantajlar sağlıyor ancak bu kredi imkanını herkese vermiyor. Konut kredisini çekebilmeniz için sizden bazı şartlar ve belgeler istiyor. Ancak bu şartları yerine getirebilirseniz banka size krediyi veriyor. Bu şartlar, ilk olarak kredi notunuzun yüksek olması, 18 yaşınızı doldurmanız ve maaşınız krediyi ödeyebilecek düzeyde olması gerekiyor. Bu temel üç şartı yerine getiriyorsanız büyük ihtimalle krediyi kolaylıkla çekebilirsiniz. Ancak şunu da hatırlatmak gerekirse, konut kredisi çekerken, evin değerinin tamamının kredisini çekemiyorsunuz. Satın almak istediğiniz konut banka tarafından ekspertiz edilerek, evin değeri biçilir ve bu değerin %80’i ni size öder.

Konut kredisini çekmek için bankaya gittiğinizde sizden istenilecek olan belgeler ise;

  • Nüfus cüzdanınız yada sürücü belgenizin fotokopisi
    Gelir Belgeniz / Maaş Bordrosu
  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için, son 3 yıllık “bilanço” , “vergi levhası” ve “ticaret sicil gazetesi”
  • Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu

Eğer şartlara uyuyorsanız bu yukarıdaki üç belge ile giderek konut kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu süreci hızlandırmak içinse TEB konut kredisi online başvuru bağlantısına tıklayarak da ön başvuruda bulunabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

TEB Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 (Gerekli Şartlar ve Belgeler) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *