Tavuk Çiftliği Kredisi 2020 (Hibe, Teşvik Şartları, Başvuru ve Gerekli Belgeler)

Map Anasayfa Destekleme Tavuk Çiftliği Kredisi 2020 (Hibe, Teşvik Şartları, Başvuru ve Gerekli Belgeler)
Tavuk Çiftliği Kredisi 2020 (Hibe, Teşvik Şartları, Başvuru ve Gerekli Belgeler)

Tavuk çiftliği kredisi veren bankalar ve özellikle devlet desteleme hibeleri ile kendi tavuk çiftliğinizi kurabilirsiniz. Yazımızda tavuk çiftliği hibesi şartları ve başvuru aşamalarını anlaşılır ve sıralı bir şekilde aktaracağız. Güncel gelişmeleri bu yazımız üzerinden sürekli takip edebilirsiniz. Tavuk çiftliği teşvikleri ve gerekli belgeler sonrasında çiftliği kurmanız için gerekli olan tesis kurulumu hakkında da bilmeniz gereken önemli aşamaları da anlattık. Yapmanız gereken yazımızı detaylı bir şekilde okumak ve söylenen şartları ve belgeleri eksiksiz olarak yerine getirmektir.

Bilgilendirme! BÜTÜN DESTEKLEME VE HİBELER için başvuru yapacağınız bir çok resmi kurum (TKDK, Tarım Bakanlığı, tavuk çiftliği kredisi veren bankalar) bulunmaktadır. Bizler de hepsinden bahsedeceğiz. Öncelikle TKDK’nın verdiği kredi desteğinden bahsedelim.

Tavuk Çiftliği Kredi Desteği Başvuru Şartları (TKDK)

Tavuk Çiftliği Kredisi TKDK Desteği 2020
Tavuk Çiftliği Kredisi TKDK Desteği 2020
 • Bilindiği gibi TKDK tarafından tavuk çiftliği yatırımı için %70’e yakın hibe desteği sunmaktadır. Hibe desteğini yumurta tavukçuluğuna ve et tavukçuluğuna vermektedir.
 • Desteklemeler sadece gerçek ve tüzel kişilere kullandırılmaktadır.
 • Başvurular sadece çağrı ilanlarının yapıldığı tarihler arasında gerçekleştirilmelidir.
 • Başvuru yapan yapan vatandaşın yaşı en fazla 65 olabilir.
 • Başvuru yapan şahsın, başvuru yaptığı anda SGK prin borcu ve vergi borcu olmamalıdır.
 • Kurmak istediğiniz tavuk çiftliğini evvela kendi öz kaynaklarınızla kurmalısınız.
 • Her sektör için farklı destekleme alt ve üst limitleri bulunmaktadır. (Alt limit 5.000 EURO, Üst limit 3.000.000 EURO’dur.)

Destek Kapsamında:

 1. Yapılması planlanan tesisler
 2. Tesislerde kullanılacak olan ekipmanlar (araç-gereç)
 3. Danışmanlık hizmetleri
 4. Görünürlük hizmetleri verilmektedir.

Tavuk Çiftliği Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belgeler (TKDK İçin)

IPARD programı ile destek başvurusu yapmaya karar vermiş yatırımcılardan “Başvuru Paketi” hazırlamaları istenmektedir. Paket içeriği şu dosyalardan oluşmakta: Başvuru formu ve ekleri, İş planı (500 BİN TL altı yatırımlar için), İş planı (500 BİN TL üstü yatırımlar için), Teknik proje

İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası %0,99 Konut Kredisi Şartları ve Hesaplama

Eksiksiz olarak hazırlanan bu formlar ile ilgili kurumlara başvuruda bulunmalısınız. Ayrıca onlinebasvuru.tkdk.gov.tr adresinden online başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Yukarıda verdiğimiz belgeler doldurulduktan sonra dosya olarak hazırlamalısınız. Fakat hazırlanan başvuru paketinin orijinali ile birlikte toplam 3 adet hazırlanması gerekmektedir. Akabinde dosyalar ile il koordinatörlüklerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Tarım Bakanlığı Tavuk Çiftliği Hibesi (30 BİN TL Geri Ödemesiz)

Tavuk çiftliği hibe desteği 22020, geri ödemesiz serpe tavukçuluk hibesi, geri ödemesiz destek kredisi
Tavuk çiftliği hibe desteği 2020

Genç çiftçi hibe olarak da bilinen bu destekleme ile tavukçuluk hibesi alabilmeniz mümkündür. 2020 yıllarında başvuru yapabileceğiniz bu desteğin birincil şartı 18-40 yaş aralığında olmalısınız. Başvuru yapan kişinin hayvansal olarak mülkünün 15 büyükbaş 50 küçükbaş’tan fazla olmaması gerekiyor. Başvuru yapan kişinin okur-yazar olması zorunluluğu bulunmaktadır. Ayrıca herhangi bir kamu kurumunda veya özel bir sektörde çalışıyor olmaması gerekiyor. Önceden başvuru yapmış ve başvurusu olumsuz sonuçlanan kişiler başvuruda bulunamaz. Detaylar ve başvurular için Genç Çiftçi Hibesi yazımızı okuyunuz.

Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Bankalar 2020

Devlet desteklerinin yanı sıra bankalarında vatandaşlar için verdiği düşük faizli ve uzun vadeli hayvancılık kredisi destekleri bulunmaktadır. Her bankanın farklı avantajı ve özelliği bulunmaktadır. Şimdi o bankaları sıralayalım ve akabinde bir tavuk çiftliğinin nasıl kurulduğunu ve kurulması gerektiğini anlatalım.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi

Ziraat bankası çiftçi kredisi kapsamında verilen bu kredilerden uzun vadede faydalanabilmeniz mümkün. Tesis yapımı, ilaç alımı, tavuk alımı, hayvan sigortaları ve daha bir çok gider için kullanabilirsiniz. Uygun faiz oranlarından faydalanmak ve başvuru yapmak için Ziraat şubelerine gitmeniz yeterlidir.

Gerekli Belgeler:

 • Nüfus cüzdanı
 • Kişiye ait çiftçi ÇKS belgesi
 • Tarımsal işletmelerine ait; tabu kaydı, kira kontratı gibi belgeler
 • Teminat gösterdiği varlığa dair belgeler
 • Ayrıntılar için Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri yazımızı okuyarak 10 dan fazla kredi türünü inceleyeniz.
İlginizi çekebilir:  Aile Bakanlığı'ndan Faizsiz 15.000 Lira Kredi (Şartlar ve Başvuru)

Şekerbank Et ve Yumurta Tavukçuluk Kredisi

Tavukçuluk Kredisi Veren Bankalar - Şekerbank 2020, Faizsiz tavukçuluk kredisi veren bankalar, bütün destekleme ve hibeler, şartları, almak için ne gerekli
Tavukçuluk Kredisi Veren Bankalar – Şekerbank 2020

Tavukçuluk için kredi desteği veren diğer bir banka ise Şekerbank’tır. Fakat bankalarla ilgili bilmeniz gereken önemli bir hususta, faizsiz kredi vermedikleridir. Faizsiz tavukçuluk kredisi vermeseler dahi uygun ödeme imkanları ve düşük faizli kredi kampanyaları sunmaktadırlar.

Bu krediden faydalanmak için 10.000 adet et tavukçuluğu veya 5.000 adet yumurta tavukçuluğu kapasitesine sahip olan kişiler. Yada bankadan alacağı yatırım desteğiyle en az bu kapasitede bir tesis kuracak kişiler yararlanabilir. Kredi vadesi 60 ay olarak sunulmaktadır. Yaptığınız yatırımlardaki proforma fatura bedelinin %75‘ine kadar destek kredisi verilmektedir. Başvuru için Şekerbank şubesine gidebilirsiniz.

TEB Bankası Tavukçuluk Çiftliği Kredisi

Yumurta ve beyaz et üretimi yapan vatandaşlar için TEB bankası da uygun faizli kredi vermektedir. İşçi giderleriniz, yem giderleriniz ve tesis yapımı gibi giderleriniz de kullanabilirsiniz. Kredi vadesi en fazla 12 ay olmaktadır. Buda kredinin düşük tutarlarda çekilebileceğini gösteriyor. Krediye ait taksitleri 1 aylık, 3 aylık ve 6 aylık ödeme periyotları ile yapabilirsiniz. Yazımızda, alınabilecek destekler ve tavuk çiftliği kredisi veren bankalara ait bütün destekleme ve hibe detaylarına yer verdik. Sorularınız için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Tavuk Çiftliği Kredisi 2020 (Hibe, Teşvik Şartları, Başvuru ve Gerekli Belgeler) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Tavuk Çiftliği Kredisi 2020 (Hibe, Teşvik Şartları, Başvuru ve Gerekli Belgeler) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. yavuz

  Bu işi yapmak isteyenler için güzel bilgiler verilmiş. teşekkürler

  • access_time 26 May 2018, 3:49
  • Cevapla