Taşıt Kredisi Faiz Oranları Son Dakika

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Taşıt Kredisi Faiz Oranları Son Dakika
Taşıt Kredisi Faiz Oranları Son Dakika

Döviz ve altın kurlarının yükselmesiyle birlikte kredi faiz oranlarıyla ilgili son dakika haberleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Koronavirüs salgınından kaynaklanan ekonomik olumsuzluklar, vatandaşın banka kredilerine yönlenmesine sebep oldu. Bu durumdan dolayı araç ve ev satışlarında yaşanan patlamalar ekonomiyi biraz olsun hareketlendirmiş olsa da, normalleşmeye geçiş süreciyle birlikte faiz oranlarının yükselmesi vatandaşın kaçırdığı uygun faizli fırsatlara üzülmesine neden oldu. Bu yazımızda sizlere Kamu Bankaları (Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası) taşıt kredisi başvurusu, faiz oranları ve hesaplama tablosuyla ilgili detayları vereceğiz.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Türkiye’de faaliyet gösteren özel bankalara göre bütün hizmetlerde daha uygun şartlarda faaliyet gösteren kamu bankaları, kredi kullanmak isteyen vatandaşın ilk göz attığı kurumlar olarak öne çıkmaktadırlar. Her ne kadar faiz oranları özel bankalara göre uygun gözükse de, döviz ve altın kurundaki yükselişle birlikte; kamu bankaları da faiz oranlarını yükseltti. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası Taşıt Kredisi faiz oranları 1,15 seviyelerinde kullandırılmaktadır. Bu faiz oranı müşterinin Findeks kredi notuna, kredi kullanılacak taşıtın yıl ve modeline, ayrıca kredi miktarına ve vade sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ? Şartları Neler ?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Taşıt Kredisi kullandıracağı müşteriye bir takım şartlar sunmaktadır. Bu şartları şöyle sıralayabiliriz;

 • Müşterinin T.C. vatandaşı olması
 • Müşterinin belgelenebilir gelirinin olması
 • Alınacak taşıtın krediye uygun olması
 • Başvuruların bireysel veya şirket adına yapılması
 • Müşterinin Findeks kredi notunun krediye uygun olması
 • Müşterinin talep ettiği kredi taksitinin müşterinin gelirine uygun olması

Yukarıda saydığımız şartları sağlayan müşteriler; taşıt kredisi kullanmak için Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın şubesine giderek;

0 Km Taşıt Kredisi İçin

 • T.C. Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Belgesi
 • Gerekli Görülen Durumlarda Kefil
İlginizi çekebilir:  Bayilik Almak İçin Kredi Veren Bankalar (Devlet Destekli)

2. El Taşıt Kredisi İçin

 • T.C. Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Belgesi
 • Alınacak Taşıtın Ruhsatı
 • Gerekli Görülen Durumlarda Kefil

ile taşıt kredisi başvurusu yapabilirler.

Taşıt Kredisi Hesaplama ve Ödeme Tablosu

Yukarıda da belirttiğimiz gibi; kamu bankaları taşıt kredisi faiz oranları Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank için aynı seviyededir. Biz aşağıdaki hesaplama tablosunda örnek miktar olarak 50.000 lirayı baz aldık ve 3 (üç) yıla kadar vade seçeneğini seçtik.

Banka AdıKredi TutarıKredi VadesiFaiz OranıAylık Taksit TutarıToplam Geri Ödeme
(Masraflar Hariç)
Ziraat Bankası
Vakıfbank
Halkbank
50.000 Lira12 Ay%1,154.549,80 Lira54.597,64 Lira
Ziraat Bankası
Vakıfbank
Halkbank
50.000 Lira24 Ay%1,152.461,56 Lira59.077,33 Lira
Ziraat Bankası
Vakıfbank
Halkbank
50.000 Lira36 Ay%1,151.771,71 Lira63.781,44 Lira

Bu yazımızda sizlere Kamu Bankaları (Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası) taşıt kredisi başvurusu, faiz oranları ve hesaplama tablosuyla ilgili detayları verdik. Merak ettiklerinizi uzmanlarımızın yanıtlaması için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Taşıt Kredisi Faiz Oranları Son Dakika Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *