Sigortasız Çalışanlara İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Sigortasız Çalışanlara İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
Sigortasız Çalışanlara İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kredi notunun hayatımıza girmesiyle birlikte; bankalardan kredi kullanmak kimisi için kolaylaşırken, kimisi için de zorlaştı. Hele hele sigortasız çalışanlara kredi veren banka sayısı oldukça azaldı. Sigortasız çalışan, maaş bordrosu olmayan, aylık gelirini belgeleyebilen veya emekli olup da sigorta primine ihtiyaç duymayan vatandaşlarımız bankadan kredi almakta zorlanıyorlar. Biz de bu yazımızda Sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar, sigortasız çalışanlara kredi verilir mi ? Sigortasız çalışan kredi çekebilir mi ? ve sigortasız çalışanlar için kredi çekme yolları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Gelirini Belgeleyebilenlere Kredi

Hangi meslek ile uğraşırsa uğraşsın; sigortasız olsa bile, gelirini belgeleyebilen vatandaşlarımız bankaların kredi imkanlarından faydalanabilirler. Bu duruma en çok serbest meslekle uğraşan insanların maruz kaldığını söyleyebiliriz. Çünkü Sosyal Güvenlik Kurumu veya Bağ-kur aracılığıyla yapılan sigortalar isteğe bağlıdır. Kişi bugünü ve geleceğini düşünerek, maddi ve ekonomik durumuna göre isterse sigortasını yatırabilir. Kişiye bağlı olarak, sigortasını erteleyebilir. Bu gibi durumlarda olanlara ise kredi imkanı sunan banka sayısı sınırlıdır. Dilerseniz bu bankalara ve detaylara göz atalım.

Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Sigortasız çalışan ama gelirini belgeleyebilen vatandaşların; ihtiyaç, taşıt, konut ve ticari kredilere başvuru yapabilecekleri bir kaç banka mevcuttur.

Odeabank

Odeabank tarafından sigortasız çalışan ama gelirini belgeleyebilen vatandaşlara Odeabank Nakit Kredi adı altında kredi hizmeti verilmektedir. Başvuru için Odeabank şubelerine kimlik ve gelir belgesiyle gidilmesi yeterlidir.

ING Bank

ING Bank sigortasız çalışan ama gelirini belgeleyebilen vatandaşlara ING Mini Kredi hizmeti sunmaktadır. Bu kredinin üst limiti 15.000 TL‘dir.

İlginizi çekebilir:  Odeabank İhtiyaç Kredisi Başvuru ve Hesaplama

Akbank

Akbank Şubeye Gitmeden Acil Kredi adı altında 10.000 TL’ye kadar; gelirini belgeleyebilen vatandaşlara kredi sağlamaktadır. Bu krediye başvurular internet üzerinden yapılmakta olup, Akbank müşterisi olma zorunluluğu vardır.

Denizbank

Denizbank ile ilk defa çalışacak vatandaşlara Denizbank Hoşgeldin Kredisi sunulmaktadır. Bu krediye başvurmak için sigortalı çalışmak şart değildir ancak kredi notunun düşük olmaması gerekmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

Türkiye Ekonomi Bankası, dijital şubesi olan CEPTETEB aracılığıyla sigortasız çalışan ama gelirini belgeleyebilen vatandaşlara kredi hizmeti vermektedir. Başvurular CEPTETEB mobil uygulamasından yapılmaktadır.

Alternatif Bank

Alternatif Bank da sigortasız çalışanlara ihtiyaç kredisi hizmeti sunmaktadır. Ancak faiz oranlarının diğer bankalara göre yüksek olduğunu belirtmemizde fayda var.

Garanti Bankası

Garanti Bankası da 40.000 TL’ye kadar Garanti Bankası Limitli İhtiyaç Kredisi hizmeti vermektedir. Bu krediye başvuru yapmak isteyen vatandaşların kendilerine en yakın Garanti Bankası şubelerine gitmeleri gerekmektedir.

QNB Finansbank

QNB Finansbank da sigortasız çalışan ama gelirini belgeleyebilen vatandaşlara Hazır Kredi adıyla kredi imkanı sunmaktadır. Türkiye’nin ilk kredi uygulaması olan KrediGO uygulamasından başvuru yapılabileceği gibi, QNB Finansbank şubeleri üzerinden de başvuru yapılabilmektedir.

Enpara Sigortasız Çalışanlara Kredi Kartı Veriyor!

QNB Finansbank’ın dijital bankacılık hizmeti olan enpara.com üzerinden yeni müşterilere kredi kartı teklifi yapılıyor. Bankalardan kredi çekemeyen sigortasız çalışanlar için alternatif olabilecek bu hizmetten yararlanabilmek için enpara.com müşterisi olmak gerekiyor.

Enpara.com müşterisi olmak için BURAYA TIKLAYINIZ.

Gelirini Belgeleyemeyenler için Kredi Çekme Yöntemleri

Çalışsın ya da çalışmasın, gelirini belgeleyemeyen vatandaşlar için de kredi çekme yöntemleri mevcuttur. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

  • İpotek göstererek kredi kullanma
  • Mevduat hesabındaki yatırımı göstererek kredi kullanma
  • Kefil göstererek kredi kullanma

Bu yazımızda Sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar, sigortasız çalışanlara kredi verilir mi ? Sigortasız çalışan kredi çekebilir mi ? ve sigortasız çalışanlar için kredi çekme yolları hakkında detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Sigortasız Çalışanlara İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *