Seyahat Sigortası Nedir? (2018 Fiyatları ve BÜTÜN DETAYLAR)

Map Anasayfa Sigortalar Seyahat Sigortası Nedir? (2018 Fiyatları ve BÜTÜN DETAYLAR)
Seyahat Sigortası Nedir? (2018 Fiyatları ve BÜTÜN DETAYLAR)

Seyahat sigortası nedir? Bir diğer adı ile vize sigortası olarak bilinen, yurt dışında başınıza gelebilecek olası riskler, hastalık, kaza gibi durumların teminat altına alındığı bir sigorta türüdür. Seyahat sigortası zorunlu mu? Diye merak edenler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda tarafınıza aktaracağımız tüm bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Seyahat sigortaları devlet tarafından vize alınabilmesi için zorunlu tutulan poliçe türlerinden biridir. Ancak bu poliçeyi zorunlu olduğu için boşuna yaptırıyormuş hissine kapılmamalısınız. Yurt dışında başınıza gelebilecek olan yaralanma veya hastalık sebebi ile tıbbi yardım almanızı, bu sebepler ile daimi ikametgâhınız olan ülkeye dönüşünüzü, refakatçilerin ulaşımını, tedavinin sonlanmasından sonra ülkenize dönüşünüzü, vefat durumunda vefat eden kişinin naklini gerçekleştirmesi hususu ile yaptırılması faydalı olan bir poliçedir.

Seyahat Sigortası Genel Şartları 2018

Seyahat sigortası şartları 2018 ve 2019
Seyahat sigortası şartları 2018

Seyahat sağlık sigortası genel şartları içerisinde yer alan bilgiler hakkında bilinçli olmanızda yarar bulunmaktadır. Bilinçli olmanız halinde başınıza gelebilecek riskleri hangi koşullarda temin edebileceğiniz hususunda bilgi sahibi olursunuz. Seyahat sigortası genel şartlarında;

 • Sigortanın kapsamı,
 • Süresi,
 • Asistan kişi/şirket,
 • Poliçe iptali,
 • Asgari teminatlar,
 • Ani rahatsızlık ve hastalıklara karşı tedavi teminatları,
 • Sigortalının sağlık kuruluşuna nakli,
 • Taburcu işleminden sonra sigortalının nakli,
 • Vefat halinde sigortalının nakli,
 • Ek teminatlar,
 • Prim ödeme yeri ve şekli,
 • Prim ödenmemesinin sonuçları,
 • İstisnalar,
 • Özel şartlar gibi önemli hususlar yer almaktadır.

Tavsiye konu: En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2018 güncel araştırma ve listeleme.

3 Adımda Seyahat Sigortası Satın Alma

Seyahat sigortası fiyatları hesaplanırken gerekli bilgiler nelerdir? Yurt dışı seyahat sigortası için pratik hesaplama yöntemleri ile Allianz, Euroka, Axa başta olmak üzere büyük çaplı sigorta şirketlerinden kolaylıkla sigorta priminizi hesaplama şansınız bulunmaktadır. Web ortamında hesaplama yapabilmek için sigortalı TC kimlik numarası, gidilecek ülke seçimi, sigortanın başlangıç ve bitiş tarihleri, seyahati gerçekleştirecek kişi sayısı ve iletişim bilgilerinizi hesaplama ekranına girmeniz yeterli olmaktadır. İlk adım bu alanlardan oluşmakta olup, ikinci adımda sigorta primi ve kredi kartı bilgilerinizin girileceği ekranlar karşınıza çıkmaktadır. Buradaki bilgileri de eksiksiz doldurmanız halinde son ekranda ödemesini gerçekleştirdiğiniz sigorta poliçesine sahip olmuş olursunuz.

İlginizi çekebilir:  Ev Hanımlarına Emeklilik Son Dakika Şartları 2020 (GÜNCEL GELİŞMELER)

Seyahat Sigortası Gerekli Evraklar Nelerdir?

Seyahat Sigortası Gerekli Belgeler
Seyahat Sigortası Gerekli Belgeler

Seyahat sigortası gerekli belgeler ile sigorta şirketlerinden poliçe satın almak istediğinizde yanınızda bulundurmanız gereken evraklar hakkında bilgi aktaracağız. Yurt dışına çıkarken ve özellikle de vize alımlarında zorunlu olar yurt dışı seyahat sigortası poliçeleri satın almak için;

 • TC kimlik numaranızın yer aldığı nüfus cüzdanı, ehliyet gibi kimlik belgesi,
 • Pasaport,
 • Kredi kartı bilgileriniz.

Bu belgeler ile herhangi bir sigorta şirketine başvurmanız halinde kolaylıkla seyahat sigortanızı yaptırıp, vize işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Tavsiye Konu: Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları fiyat analizleri ve bütün detayları okuyabilrisiniz.

En Ucuz Seyahat Sigortası Fiyatları 2018

Seyahat sigortası 2018 fiyatları her yıl sigorta şirketleri tarafından sürekli güncellenmektedir. Sigortalının yurt dışında kalacağı süreye göre şekillenen fiyatlar ile kolaylıkla sigorta poliçelerini satın almanız mümkün olmaktadır. “Benim sigorta şirketine gitmeye vaktim yok” diyorsanız. Bu tarz durumlarda da sigorta şirketlerinin web siteleri üzerinden online olarak seyahat sigortası yaptırma hakkınızın bulunduğunu da ayrıca belirtmek isteriz. 2018 Yılı seyahat sigortası fiyatları içerisinde en ucuz seyahat sigortası 2018 fiyatını aşağıda sunacağımız bir örnek tabloda vermiş olacağız.

Sigortalı Yaşı 37
Sigortalı Kişi Sayısı 1
Sigortalı Cinsiyeti Kadın
Seyahat Süresi 15 Gün
Seyahat Yeri ABD/Kanada/Japonya Hariç Tüm Ülkeler
Ödeme Türü Kredi Kart/Peşin
Teminatlar Tedavi ve Hastane Hizmetleri 30.000 Euro’ya Kadar. Acil Tıbbi Nakil Limitsiz. Cenazenin Yurda Getirilmesi Limitsiz.
Ödenecek Brüt Prim 7,80 Euro

Yukarıdaki tabloda yer alan hesaplama AXA Sigorta şirketi tarafından en ucuz seyahat sigorta fiyatı olarak örnek olarak hazırlanmıştır. Ödenecek prim, seyahat edilecek ülke, seyahati gerçekleştirecek kişi sayısı ve seyahat süresine bağlı değişkenlik göstereceğinden dolayı en yakın Axa Sigorta acentesi ile irtibat kurmanızı tavsiye etmekteyiz.

İlginizi çekebilir:  Ev Sigortası Fiyatları 2020 (Teklifler, Teminatlar, Başvuru vs)

Tavsiye Konut: İş yeri Sigortası 2018

18 Yaş Altı Çocuklar İçin Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

2018 Seyahat sigortası fiyatları hakkında verdiğimiz tüm bilgilere ek olarak bilmeniz gerekli olan bir hususa da açıklık getirmiş olalım. 18 Yaş altında olan ve ebeveynlerinin pasaportlarına kayıtlı olan küçüklerin seyahat sigorta poliçeleri de ayrı yapılamamaktadır. Bu sebeple seyahat poliçesi yaptırırken 18 yaş altında çocuğunuz ile yurt dışına çıkacaksanız bu durumu sigortacınıza bildirmelisiniz. Aksi takdirde vize işlemlerinde sorun yaşanabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. 18 yaş altı küçük çocukların seyahat sigortaları anne ya da babanın sigorta poliçesine ücretsiz olarak dâhil edilebilmektedir. Bu hesaplama sistemi sigorta şirketlerine göre değişkenlik göstermekte olup, konu hakkında detaylı bilgileri sigorta şirketlerinden öğrenmenizi tavsiye ederiz. Siyahat sigortası için söylenen genel yorumlar için https://eksisozluk.com/seyahat-sigortasi–953285 adresine girebilirsiniz. Yazımızda bütün detaylar anlatılmıştır. Sorularınızı yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Seyahat Sigortası Nedir? (2018 Fiyatları ve BÜTÜN DETAYLAR) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *