Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları 2018

Map Anasayfa Sigortalar Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları 2018
Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları 2018

Seyahat sağlık sigortası fiyatları 2018 yılı içerisinde belirlenen tarifelere göre değişkenlik göstermektedir. Seyahat sigortası için fiks bir fiyat ile karşılaşacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yurt dışına çıkış için konsoloslukların talep ettiği ve vize için gerekli olan bu sigorta türünde bulunması gereken bilgiler;

 • Sigortalı adı soyadı,
 • Sigorta ettiren adı soyadı,
 • Poliçe başlangıç ve bitiş tarihleri,
 • Hangi ülkeye seyahat gerçekleştirileceği,
 • Teminatlar 0larak yer almaktadır.
 • Bu bilgilerden birinin eksik olması halinde sigortacınız ile irtibat kurmanız yararınıza olacaktır.

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar?

Seyahat sağlık sigortası fiyatları yılında da yeni tarifeler ile belirlenmiştir. Fiyat belirlemelerinin yapılması esnasında sigorta şirketlerinin fiyat politikaları, seyahat gerçekleştirecek olan sigortalının yurt dışında kalacağı süre, seyahat gerçekleştirilecek olan ülke dikkate alınmaktadır. Bu bilgiler poliçe tanzim esnasında sigortacınız tarafından sizlerden talep edilecek olup, doğru beyanlar vermeniz yararınıza olacaktır. Aksi takdirde herhangi bir rahatsızlık veya ölüm halinde hiçbir hak talebinde bulunulamayacağını da dip not olarak belirtmeyi uygun görmekteyiz.

Benzer Konu: Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Tüm Şirketlerde Aynı Mı?

Seyahat sağlık sigortası fiyatları bütün sigorta şirketlerinde aynı değildir. Her sigorta şirketi fiyat tarifelerini farklı olarak hazırlamaktadır. Bunun için yurt dışına çıkacağınız zaman gerek vize işlemleri için gerekse kendi özel talebiniz olarak bir seyahat sağlık sigorta poliçesi satın alacağınız zaman fiyat araştırması yapmanız gerekmektedir. Sonuç itibari ile aynı teminatları daha uygun fiyatlar ile satın alabileceğiniz sigorta şirketleri var iken fazla bir ödeme yapmak kimsenin tercih ettiği bir durum olmamaktadır.  Generali Sigorta gibi seyahat sağlık sigorta poliçesini yaptıran kişilere yönelik bir takım kampanyalar düzenleyen sigorta şirketleri de bulunmaktadır. Generali sigorta sigortalının seyahat sağlık poliçesi satın alması durumunda 30 gün süre ile geçerli olan Turkcell hatlara özel 30 dakika konuşma süresi hediye etmektedir. Sigorta poliçesinin satın alınması ile birlikte 30 dakika poliçe satın alırken belirttiğiniz herhangi bir Turkcell numarasına aktarılmaktadır.

İlginizi çekebilir:  Araç Kasko Değeri Yüksek Araçlar 2020 (KASKO DEĞER LİSTESİ)

Generali Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Generali Sigorta seyahat sağlık sigortası fiyatları 2018 yılı için belirlenen ve 30.000 Euro teminat standardına sahip bir poliçe yapılması halinde uygulanacak olan prim bilgisini aşağıdaki şekilde bilgilerinize sunmuş olacağız.

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları 2018 (TÜM DÜNYA ÜLKELERİ) fiyat listesi ve hesaplama 2018 ve 2019
Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları 2018 – Tüm dünya ülkeleri

Schengen Ülke Fiyatları

 • 8 güne kadar 9 Euro
 • 9 ila 15 gün aralığı 10 Euro
 • 16 ila 31 gün aralığı 16 Euro
 • 32 ila 62 gün aralığı 23 Euro
 • 63 ila 92 gün aralığı 30 Euro
 • 93 ila 181 gün aralığı 40 Euro
 • 182 ila 365 gün aralığı 60 Euro

Tüm Dünya Ülkeleri Fiyatları

 • 8 güne kadar 10 Euro
 • 9 ila 15 gün aralığı 15 Euro
 • 16 ila 31 gün aralığı 22 Euro
 • 32 ila 62 gün aralığı 30 Euro
 • 63 ila 92 gün aralığı 40 Euro
 • 93 ila 181 gün aralığı 50 Euro
 • 182 ila 365 gün aralığı 70 Euro

Benzer Konu: En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı

Seyahat sağlık sigortası kapsamı devlet tarafından belirlenen bilgilerden oluşmaktadır. Poliçenizin kapsamı, poliçe başlangıç ve bitiş tarihleri arasında yurt dışında başınıza gelebilecek olan hastalık ve kaza gibi talihsiz olaylar neticesinde katlanmak durumunda kalacağınız sağlık giderlerini kapsamaktadır. Pek tabii ki kapsam bu kadar dar olmayıp, bu tip olumsuzluklar neticesinde sigortalının nakli, ölen sigortalının nakledilmesi, tarifeli olan uçuşlar esnasında kaybolan bagajların bulunması ve sigortalıya ulaştırılmasını da kapsamaktadır.

Seyahat Sağlık Sigortası En Fazla Kaç Günlük Yapılır?

Seyahat sağlık sigortalarının fiyatları belirlenirken konaklanacak olan süreler de baz alınmaktadır. Vize için talep edilen seyahat sağlık sigortalarında özellikle önerilen bir husus üzerinde durmayı uygun bulmaktayız. Örneğin seyahate 16 Temmuz 2018 tarihinde çıkacağınızı varsayalım. Seyahat tarihinizin de 29 Temmuz 2018 tarihinde son bulacağınızı varsayalım. Bu tarihler aralığında seyahat sağlık poliçesi yaptırmanız halinde olası riskler ile karşılaşabileceğinizi de aklınızdan çıkarmamalısınız. Vize alırken karşınıza çıkabilecek olumsuzluklar veya dönüşünüzde karşılaşabileceğiniz olumsuzluklar sebebi ile poliçe başlangıç tarihlerinin 16 Temmuz yerine 15 Temmuzda, poliçe bitiş tarihinin ise 29 Temmuz yerine 30 Temmuzda olması yararınıza olacaktır. Bir seyahat sağlık sigorta poliçesi en az 3, en fazla ise 365 gün süre ile yapılabilmektedir.

İlginizi çekebilir:  Ev Sigortası Fiyatları 2020 (Teklifler, Teminatlar, Başvuru vs)

Benzer Konu: Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları

Seyahat Sağlık Poliçeleri Her Türlü Sağlık Harcamasını Karşılar Mı?

Seyahat sağlık poliçesi satın almanız durumunda yurt dışında başınıza gelebilecek olası bir kaza veya hastalık durumunda tedavi ve nakil masraflarınızı karşılamaktadır. Ancak burada özellikle belirtmeyi uygun gördüğümüz bir husus bulunmaktadır. Sigortalı olmadan, yani seyahat sağlık sigorta poliçesini satın almadan önce var olan bir hastalık ile ilgili bir tazminat elde etme hakkınız bulunmamaktadır. Sigortalılık süresi öncesindeki tüm hastalıklar teminat harici tutulmaktadır. Tüm dünya ülkeleri seyahat sağlık sigortası fiyatları 2018 ve 2019 fiyatları konusunda bilgilendirmeler sunduk. İyi seyahatler dileriz…

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları 2018 Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *