Şekerbank Emekli Kredisi

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Şekerbank Emekli Kredisi
Şekerbank Emekli Kredisi

Dünya şartlarıyla karşılaştırıldığında, ülkemizde emekli olan bir vatandaşın emekli olduktan sonra maddi imkanlarla yapabileceklerinin kısıtlı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Yıllarca hem ülke ekonomisi, hem ailesi, hem çevresi, hem de kendisi için çalıştıktan sonra rahat bir emeklilik sürmek isteyen vatandaşlarımızın en büyük arzusu ise maddi olarak rahata ermektir. Alınan emekli maaşının ve ikramiyenin yetmediği durumlarda ise emeklilerimiz ilk olarak banka kredilerine yönelmektedirler. Bu yazımızda sizlere Şekerbank Emekli Kredisi şartları, başvurusu, faiz oranı ve hesaplama tablosu ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Şekerbank’tan Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

“Mutlu Emeklilik” sloganıyla bir çok kamu ve özel banka tarafından emeklilere özel kredi kampanyaları başlatılmıştı. Koronavirüs salgını döneminde bu kampanyalarda hizmete sunulan faiz oranları ile bir çok vatandaş kampanyalardan yararlanmıştı. Normalleşmeye geçiş süreci ve döviz ile altın kurlarında yaşanan yükselişle birlikte faiz oranları da yükselişe geçti. İşte bu noktada her banka ayrı bir kampanya başlatırken, emekliler için en iyi kampanyayı ise Şekerbank yürütüyor. 50.000 TL’ye kadar, tahsis ücretsiz ve 36 aya varan vadelerle kullanılabilecek Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi detaylarına gelin birlikte göz atalım.

Şekerbank Emekli İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Şekerbank emekliler için kullandıracağı kredide uyguladığı faiz oranını %3,33 olarak belirlemiştir. Bu faiz oranı kullandırılan kredinin tutarına ve vade sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Krediyi kullanmadan önce müşterinin bilmesi gereken durumlar ve sağlaması gereken şartlar mevcuttur. Dilerseniz şimdi bunları inceleyelim.

Şekerbank Emekli Kredisi Şartları

Şekerbank Emekli Kredisi’nin en büyük avantajı kredi tahsis ücreti olmamasıdır. Emekliler için oldukça cazip görünen bu kredinin ise bir takım şartları mevcuttur. Bu şartları şöyle sıralayabiliriz;

  • Emekli maaşının Şekerbank’tan alınıyor olması gerekiyor.
  • Talep edilen kredi tutarına göre ödenecek taksit miktarının emekli maaşına uygun olması gerekiyor.
  • Hayat sigortası yapılması zorunluluğu vardır.
İlginizi çekebilir:  Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır? [Garanti Yol]

Şekerbank Emekli İhtiyaç Kredisi Hesaplama Tablosu

Şekerbank’ın emeklilere özel sunduğu ihtiyaç kredisinin ödeme tablosunu hazırlarken örnek miktar olarak 10.000 TL ve 3 (üç) ayrı yıl vade seçeneğini baz aldık.

Kredi TutarıKredi VadesiKredi Faiz OranıKredi Tahsis ÜcretiAylık Taksit TutarıToplam Geri Ödeme
10.000 TL12 Ay%3,330 TL1.075,59 TL12.907,11 TL
10.000 TL24 Ay%3,330 TL666,83 TL16.003,81 TL
10.000 TL36 Ay%3,330 TL540,83 TL19.469,91 TL

Siz de Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi kampanyasından yararlanmak istiyorsanız; Şekerbank şubelerine T.C. nüfus cüzdanınızla başvuru yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Şekerbank Emekli Kredisi şartları, başvurusu, faiz oranı ve hesaplama tablosu ile ilgili bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bize gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Şekerbank Emekli Kredisi Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *