Şekerbank Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır? Hızlı Yol

Map Anasayfa Genel Rehber Şekerbank Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır? Hızlı Yol
Şekerbank Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır? Hızlı Yol

Şekerbank Eft iptal etme, Eft işlemi bir bankadan başka bir bankaya para gönderme işlemidir. Bu işleme kısa eft denmektedir. Eft, yaptığınızda diğer bankaya para güvenlik açısından ortalama 15 dakika da gitmektedir. İlk olarak bankaların havuzuna gittiği için para hemen karşıdaki kişiye ulaşmamaktadır. Parayı gönderirken yapacağımız küçük bir hata göndermek istediğimiz kişi dışında başka birine gidebilir. Çok olmasa da bazen bu hatalar olabilmekte. Bu gibi durumlarda ise hemen eft işlemini iptal etmemiz gerek. Eft işlemini iptal edebilmemiz için paranın karşı hesaba ulaşmaması gerek. Yani para bankaların havuzunda beklerken iptal işlemini yapmamız lazım. Eğer ki para karşı hesaba ulaştıktan sonra eft işlemini iptal etmeyi denerseniz oldukça uğraşırsınız. Sizlere yazımızın devamından Şekerbank eft iptal etme işlemini nasıl yapacağınızı anlattım. Yazımızı okumaya devam ederek eft işleminin nasıl iptal edileceğini öğrenebilirsiniz.

Şekerbank Eft iptal Etme

Eft iptal işlemi için oldukça hızlı olmalısınız. Eft yi gönderdikten hemen sonra iptal işlemi için harekete geçmelisiniz. Yani para karşı hesaba ulaşmadan henüz banka havuzunda iken iptal işlemini yapmalısınız. Eft işleminizi iptal etmeniz için müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. 0850 222 7878 nolu numarayı arayarak müşteri hizmetlerini arayabilir ve müşteri temsilcisine bağlanarak, yapmak istediğiniz işlemi belirtebilirsiniz. Müşteri temsilcisi ise size soracağı bir kaç sorudan sonra işleminizi onaylayarak eftinizi iptal edecektir.

Eğer ki para karşı hesaba ulaştıysa bu sefer de yine müşteri hizmetlerini aramanız gerekmekte. Müşteri hizmetlerine durumu izah ettikten sonra sizi karşı bankaya yönlendirecektir. Karşı bankaya da aynı şekilde durumu belirttikten sonra karşı banka paranın gönderildiği hesap sahibi ile iletişime geçecektir. Eğer ki karşı taraf iyi niyet göstergesi yapıp onay verirse para hesabınıza geçer, ancak onay vermezse bu sefer dilekçe verip, hukuki işlemleri başlatmanız gerekir.

İlginizi çekebilir:  Finansbank Eft iptal Etme - Nasıl Yapılır?

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Şekerbank Eft iptal Etme – Nasıl Yapılır? Hızlı Yol Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *