Sağlık Sigortası Fiyatları 2020 (Şartları ve Detayları)

Map Anasayfa Sigortalar Sağlık Sigortası Fiyatları 2020 (Şartları ve Detayları)
Sağlık Sigortası Fiyatları 2020 (Şartları ve Detayları)

Sağlık sigortası fiyatları 2020 yılında ne kadar? Konusu üzerine tarafınıza vereceğimiz bilgiler ışığında en ucuz sağlık sigortasını hangi sigorta şirketinden yapacağınıza karar vermeniz mümkün olacaktır. Her yıl sigorta şirketleri tarafından belirlenen tarifeler doğrultusunda fiyatlar meydana çıkmaktadır. Sağlık sigortalarının hesaplanmasında kullanılan yöntemlerin başında kişinin genel sağlık durumu göz önünde bulundurulmaktadır. Herhangi bir kalıtsal hastalığın bulunması durumunda kişinin sağlık sigortası yaptırması ya mümkün olmamakta, ya da bu hastalık teminat kapsamı dışında bırakılmaktadır.

Sağlık Sigortası Genel Şartları

Sağlık sigortası genel şartlarında ana hatları ile teminat dışında kalan durumlar, sigortanın coğrafi sınırı, sigorta başlangıç ve bitiş zamanları, sigorta ettirenin beyan yükümlülüğü, sigorta süresi içerisinde ihbar yükümlülüğü, prim ödenmesi, sigortacının sorumluluğu, rizikonun gerçekleşmesi ile sigortalının yükümlülükleri, tazminat gibi konular yer almaktadır. Genel şartların bilinmesi halinde herhangi bir rahatsızlığınızın olması durumunda teminata dâhil mi yoksa hariç mi tutuluyor bu konuya da hâkim olursunuz. Aksi takdirde hasar anında bilinçsizce bir sigorta poliçesi satın almanız halinde tazminat hakkınızın doğmadığını öğrenebilirsiniz. Bu hususların dışında genel şartlar ile grup sağlık sigortaları ve aile sağlık sigortaları konularına da değinilmektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası İle Özel Sağlık Sigortası Arasındaki Farklar

Seyahat sağlık sigortası ile özel sağlık sigortası arasında bir fark olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Aslına bakarsanız ilk bakışta ikinin de sağlık ile ilgili konular içerdiği bir gerçektir. Seyahat sağlık sigortalarının coğrafi kapsamı yurt dışı olurken, sağlık sigortalarında coğrafi sınır yurt içi olmaktadır. Yurt dışına çıkarken vize almak isteyenler sigorta şirketlerinin kapılarını “vize sigortası yapıyor musunuz? Diye çalmaktadır. Vize sigortası olarak beyan edilen bu sigorta aslında vize alabilmek için yapılan seyahat sağlık sigortasından başka bir şey değildir. Vize süresince yurt dışında kaldığınız süreler poliçede belirtilmek kaydı ile başınıza gelebilecek herhangi bir kaza ve hastalık sebebi ile teminat alınan bir tür sağlık sigortasıdır. Normalde geniş teminatlar ile aldığınız özel sağlık sigortasından en önemli farkı yurt dışında geçerli olmasıdır. Detaylar için Seyahat Sağlık Sigortası yazımızı okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Zorunlu Deprem Sigortası 2018 [FİYAT VE BÜTÜN DETAYLAR]

En Ucuz Sağlık Sigortası Fiyatları, DETAYLARI!

Sağlık sigortası fiyatlarını 2020 yılında en ucuz olarak hangi sigorta şirketinde bulabileceğinizi ancak sigorta şirketleri ile görüşme sağlayarak edinmeniz mümkün olacaktır. Bunun haricinde sadece sigorta branşı üzerine faaliyet gösteren Acıbadem sigorta akıllara gelmektedir. Sadece sağlık sigortası faaliyetleri ile uğraşmaları gereği bu şirkette çalışanların özellikle sağlık branşı üzerine eğitimli olduklarını bilmenizde yarar bulunmaktadır. En uygun sağlık sigortası fiyatlarına sigortam.net üzerinden ulaşmanız da mümkün olmaktadır. En ucuz sağlık özel sigortası fiyatları teminatları açısından sadece yatarak ya da sadece ayakta tedavi teminatlarının sunulduğu sigorta poliçelerinde bulmanız mümkündür. Ucuz sağlık sigortası yaptıracağım derken önemli teminatların çıkarılmadığına emin olun. Sağlık sigortası bilgilendirme formunu okumadan sigorta poliçesini kabul etmeyin.

En Ucuz Sağlık Sigortası Fiyatları ve detayları 2018 ve 2019 fiyat listesi
En Ucuz Sağlık Sigortası Fiyatları detayları

Kimler Sağlık Sigortası Satın Alabilir?

Sağlık sigortası fiyatları 2020 yılında ne kadar oldu diye merak edenlerin bir kısmı da kendilerinin sigorta kapsamında olup olmadığını da merak etmelidirler. Sağlık sigortası genel şartlarında da düzenlendiği gibi teminat dışında kalan hallere sahip olan kişiler sağlık poliçesi yaptıramayacaklardır. Sağlık sigortalarında yaş sınırı sigorta şirketlerinin uygulamalarına göre değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak 18 yaş ile 65 yaş aralığındadır. Son yıllarda sigortacılık alanında rekabetin artması ile ihtiyaçlar tekrar şekillendirilmiştir. Yeni doğan bebeklerin de sağlık poliçeleri yapılmaya başlanmıştır. Burada ön şart ise yeni doğan bebeğin anne ya da babasına ait bir özel sağlık sigorta poliçesinin bulunmasıdır.

Benzer yazımız: En ucuz zorunlu trafik sigortası

Sağlık Sigortasında Doğum Teminatı Almanın Faydaları

Özel sağlık sigortalarında özellikle talep edilen teminatların başında doğum teminatı gelmektedir. Bebek sahibi olmak isteyen bayanlar bu teminatı poliçelerinde almadı ise muhakkak ekletmektedirler. Doğum teminatı ile hamilelik sürecinde gerçekleştirilen tetkikler, doğum, hastane masrafları, refakatçi masrafları teminat altına alınmaktadır. Doğum teminatında yazılı olan teminat bedelinin yeterli düzeyde olması halinde özel hastanelere hiçbir ücret ödemeden taburcu olmanız mümkün olacaktır. Bu sebeple özel sağlık sigortanızı yaptıracağınız sigorta şirketinin anlaşmalı olan sağlık kuruluşlarını öğrenmelisiniz. Eğer doğum yapmak istediğiniz sağlık kuruluşu anlaşmalı kurumlar listesinde yer alıyor ise ve teminatınız da yeterli ise hastaneye tek kuruş dahi ödemeden ayrılmanız mümkün olacaktır. Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları yazımızda detaylara ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Ev Sigortası Fiyatları 2020 (Teklifler, Teminatlar, Başvuru vs)

Sağlık Sigortama Bebeğimi Dahil Edebilir Miyim?

Özel sağlık sigortalarında 2017 yılı sonlarına doğru başlayan bir uygulama ile “yeni doğan sağlık sigortası” gündeme taşınmıştır. Sağlık sigortası fiyatları 2020 yılında ne kadar oldu diye araştırırken, eğer yeni doğan bir bebeğiniz var ise bu konuyu da sigorta şirketleri ile görüşerek fiyat alma hakkınızı kullanabilirsiniz. Allianz, Acıbadem gibi sigorta şirketleri ise doğum teminatınızı genişletme seçeneği ile bebeğiniz için de teminat hakkı sunan şirketler arasındadır. Özel sağlık sigortalarının haricinde devlet tarafından desteklenen tamamlayıcı sağlık sigortaları ile de kendiniz için yaptırdığınız sigorta poliçelerine bebeğinizi dâhil edebilirsiniz. Burada özel olarak şunu belirtmeliyiz ki tamamlayıcı sağlık sigortası ile Sosyal Güvenlik Kurumuna tabi çalışan baba da sigorta poliçesine bebeğin dahil edilmesini isteme hakkına sahiptir. 2019 fiyatları sürekli güncel tutulacaktır.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Sağlık Sigortası Fiyatları 2020 (Şartları ve Detayları) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Sağlık Sigortası Fiyatları 2020 (Şartları ve Detayları) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
  1. neslihan dursun

    Sağlık sigortası fiyatları hakkında bilgi alabilirmiyim

    • access_time 7 Ara 2018, 15:55
    • Cevapla