QNB Finansbank Ek Hesap İptali Nasıl Yapılır?

Map Anasayfa Genel Rehber QNB Finansbank Ek Hesap İptali Nasıl Yapılır?
QNB Finansbank Ek Hesap İptali Nasıl Yapılır?

Ek hesap, Finansbank tarafından banka müşterilerinin ana hesaplarına tanımlanabilen ve Finansbank’ın belirlemiş olduğu bir üst sınır üzerinden kullanım imkanı sağlayan bir hesap türüdür. Ek hesap kullanımına başladıktan sonra, hiç kullanmamanız ya da aktif bir kullanıcı olmanız fark etmiyor. Limit üzerinden herhangi bir işlem yapmıyorsanız, hesabınızı aynı şekilde kapatabiliyorsunuz. Hesabınızı kapatabilmeniz için iki temel seçenek bulunuyor. İlk olarak doğrudan QNB Finansbank şubelerinden herhangi birine giderek kapatılmasını talep edebilirsiniz. Ya da 7/ 24 aktif olarak hizmet veren telefon bankacılığını da kullanabilirsiniz. Bunun için 0850 222 0 900 numarasını kullanmanız gerekiyor. Ayrıca en önemli nokta ise, hesap kapatma talebinizin gerçekleşebilmesi için hesabınızda herhangi bir borç, eksilmiş bakiye ya da işleyen bir faiz olmamalıdır. Tamamen ödedikten sonra belirtilen yollarla hesabınızın kapatılmasını talep edebilirsiniz. Aynı şekilde, QNB Finansbank’ın resmi web sayfasında da ek hesap sekmesini kullanarak gerekli yanıtları alabilirsiniz.

QNB Finansbank Ek Hesap Özelliği Nedir?


Ek hesap, temel olarak QNB Finansbank’ın  kredili mevduat hesabı olarak bilinmektedir. Yanı sıra, belirtildiği gibi, bankanın belirlediği limit üzerinden vadesiz banka hesabınıza tanımlanmış bir hesap türü olmakla beraber, ana kartınızda bakiye olmasa dahi, harcama yapmanızı sağlar. Aynı şekilde nakit para çekme özelliği de bulunmaktadır. Elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu gibi faturalarınızın ödemelerini ek hesap üzerinden otomatik hale getirebilir; ya da sigorta primi, okul taksiti gibi ödeme türlerinizi de ek hesabınıza tanımlatabilirsiniz. Kartınız, ana kartınıza bağlı olmakla beraber aynı zamanda bağımsız da bir yapısı vardır. Ödemelerinizi kolaylıkla ayırmanızı ve hesap karışıklığı olmamasını sağlar. Zaten bu da en büyük avantajlarından biridir. Otomatik ödeme talimatları da için de ideal bir yöntemdir. Minimal nakit ihtiyaçlarınız için de alternatif bir seçenek olmaktadır. Ek hesap için, vadesiz mevduat hesabınızın hemen hemen her özelliğine sahip olduğunu ve bir kere tanımlatıp siz iptal edene kadar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğinizi de söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir:  Sicil Affı 2020 de Çıkacak mı? Kredi Sicil Affı Son Dakika BUYRUN!

QNB Finansbank Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?


Başvuru noktaları, hazır limitinizin olup olmamasına göre değişmektedir. Eğer hazır limitiniz bulunmuyorsa, başvurularınızı direkt Finansbank şubelerine yapmanız gerekiyor. Kart bilgileriniz ve T.C. kimlik belgeniz talebinizin alınması için yeterli olacaktır. Eğer maaşınızı Finansbank’ın  üzerinden alıyorsanız gelir durumunuz için ek bir belge istenmez. Aynı şekilde önceden teslim ettiğiniz durumlarda da istenmeyebilir fakat, iş/ maaş değişikliklerinde oranlar bunun üzerinden hesaplandığı için yeni durumunuzu bildirmeniz gerekmektedir. Hazır limitinizin bulunması durumunda ise, ATM’lerden, Finansbank telefon bankacılığından, internet sitesinden ya da mobil uygulamadan kolayca başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bireysel internet şubesini kullanmak için şifrenizi temin ederek kullanıma başlayabilirsiniz. Ek hesap için, ilk olarak ’hesap’ ve ardından ‘ek hesap aç’ sekmelerini kullanmanız gerekiyor. Mobil uygulamada ise ‘krediler ve ek hesap’ ve ‘ek hesap aç’ seçeneklerini kullanmalısınız. Onay geldiği andan itibaren istediğiniz şekilde ek hesabınızı kullanabilirsiniz.

QNB Finansbank Ek Hesap ile Hangi İşlemler Yapılabilir?


Ek hesap özelliğini kullanarak, belirtildiği gibi vadesiz mevduat hesabında yapılabilen çoğu işlemi başarı ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda ek hesabınıza ek talimatlar da tanımlatabilirsiniz.   Çek ödemelerinizi, nakit para isteklerinizi, EFT, havale ya da virman işlemlerinizi, fatura ödemelerinizi ek hesabınız üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.  Ayrıca, önemli özelliklerden biri de, peşin ya da taksitli alışverişlerinizde, limitiniz bunun için uygunsa ve hesabınız ana karta bağlı ise, ek hesabınızı da kullanabiliyorsunuz. Herhangi bir farklılık söz konusu olmuyor. Ek hesabınızı alışverişlerinizde de kullanabilmeniz en önemli avantajlarından biri. Bu şekilde hesaplarınızı ayırabilir ve hesaplarınızı daha ideal bir şekilde yapabilirsiniz. Ek hesap üzerinden nakit çekim de yapabildiğinizi belirtmiştik. Bu gibi durumlarda kartınızın kullanılabilir limitine göre değişmekle beraber, günlük maksimum 1. 500 TL çekim yapabiliyorsunuz. Tüm işlemlerinizi anlık olarak mobil uygulamadan ya da web sitesinden de takip edebilirsiniz. Ya da bankanın ekstre gönderim yöntemlerinden tercihinize göre de bilgi edinebilirsiniz. E- mail adresi, ev ya da ofis adresiniz veya SMS’le alma yöntemlerini kullanabiliyorsunuz. Genellikle e- mail ve SMS ile bilgilendirme daha çok kullanılıyor.

İlginizi çekebilir:  Esnafın Kredi Borcu 3 Ay Ertelendi (Esnaf Kefalet)

QNB Finansbank Ek Hesap Faiz ve Kart Ücretleri


Ek hesap için de hesap işletim ücreti ve birtakım hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir. Yaptığınız işleme göre tüm masraflar A’dan Z’ye Finansbank sitesinin, ‘faiz ve ücretler’ sekmesinde listelenmiştir. Bununla beraber, ek kartınızın için ödemeniz gereken yıllık hesap tutarı, kullanmış olduğunuz banka kartı türünün yıllık ücretinin yarısı kadar olmaktadır. Ücret 6 ayda bir olmak üzere 2 seferde hesabınızdan temin edilmektedir. Hesap işletim ücreti ise azami tutar olarak 38.25 TL olarak belirtilmiştir. Verilen bilgilere göre, BSMW  dahil olmak üzere her 3 ayda bir tahsil edilmektedir. Para aktarma işlemleri için ise EFT, havale ve Swift olarak farklı alt ve üst limitler belirlenmiştir. Buna göre farklı hesaplara yapacağınız EFT’lerde minimum 55 TL transfer etmeniz gerekiyor. Gönderim ücreti için ise hesaptan 4.9 TL, geç EFT’lerde ise 7, 75 TL olmaktadır. Mobil uygulamadan yapılan transferlerde ise hesaptan gönderimler 4.5 TL, geç EFT ise 7 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca, geç EFT’den kasıt mesai saatleri dışında gönderim talebinde bulunmaktadır. Geçmiş dönem ekstreleri için azami 5 TL, artı paket tanımlatma durumlarında da 5 TL tahsil edilmek durumundadır. Aynı şekilde, kredi kartına bağlı ek hesaplardan  eft/ havale taleplerinde 5 TL asgari tutarda ücret alınabiliyor, kart yenileme ücretleri ise kullanım durumuna göre değişmekle beraber ortalama, 7.5 TL’dir. Harcama öteleme işlemleri için 5 TL ve ek paket kullanımlarında da aynı ücret alınmaktadır. Faiz oranı ise %1,84 olarak TL bazında sabitlenmiştir.

QNB Finansbank Ek Hesap Kullanmanın Avantajları Nelerdir?


Daha önce de belirtildiği üzere, ek hesap aslında ana kartınızdan ayrı bir harcama alanı oluşturduğu için daha kolay bir şekilde, hesaplamalarınızı sağlamanızı ve harcamalarınızı ayarlamanızı sağlar. Ek ihtiyaçlarınız için, kısa sürede pratik bir çözüm de olmaktadır. Bakiyesi ana kartınızdan ayrı olduğu için, kolaylıkla nakit avans kullanabiliyorsunuz. Esas kartınızda olduğunuz gibi birçok özellik ek hesapta da geçerli. Bu nedenle taksitlendirme, puan biriktirme gibi avantajlara da sahipsiniz. Ek ödeme talimatı vererek, aylık düzenli olarak gerçekleştirdiğiniz fatura ya da okul taksiti gibi tüm ödemelerinizi düzene sokabilirsiniz. Ek hesaplar için Finansbank’ın uygun faiz ve geri ödeme imkanları bulunmaktadır. Bunlardan yararlanarak, uzun vadede bir geri ödeme planı oluşturabilir, sonradan taksitlendirme özelliği ile ödeme imkanlarınızı kolaylaştırabilirsiniz. Bu arada, taksit özelliğini kullanabilmeniz için ek hesabınızın ana hesabınızla bağlantısı olması gerekiyor. Aksi durumda, bahsetmiş olduğumuz taksitlendirme özelliğinden yararlanamıyorsunuz. Aynı zamanda, başvuru yöntemleri de kolay olduğu için kısa sürede kartınızı teslim alabiliyorsunuz. Kart konusundaki sorularınızı ve merak ettiklerinizi öğrenmek için Finansbank’ın resmi web sitesini ziyaret edebilir. Burada yer alan ‘krediler’ sekmesinden ‘ek hesap’ ı seçebilirsiniz. Ek özellikleri, avantajları ve işlem ücretlerini de buradan inceleyebilirsiniz. Ek hesap ödeme dönemlerini ana kartınızdan bağımsız seçebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

QNB Finansbank Ek Hesap İptali Nasıl Yapılır? Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *