QNB Finansbank Ek Hesap Faizi, Nasıl Açılır ve Başvuru

Map Anasayfa Genel Rehber QNB Finansbank Ek Hesap Faizi, Nasıl Açılır ve Başvuru
QNB Finansbank Ek Hesap Faizi, Nasıl Açılır ve Başvuru

Ek hesap, vadesiz mevduat hesabının tüm özelliklerine sahip olan sürekli bir kredidir. Bir kere tanımlandığında, limitiniz dahilinde dilediğiniz her an kullanabilirsiniz.

Sizlere Ek Hesap Nedir ? QNB Finansbank Ek Hesap faizi, nasıl açılır ? Başvuru nasıl yapılır ? Ek hesapla yapılabilecek işlemler, limit arttırma, hesaplama tablosu ve ek hesap kapatma ile ilgili tüm detayları vereceğimiz yazımıza başlıyoruz.

Ek Hesap Nedir ?

Bankanın belirlediği bir limit dahilinde vadesiz mevduat hesabına tanımlanan ve hesabınızda yeterli bakiye olmadığında bile hesaptan para çekebilmenizi, alışveriş yapabilmenizi sağlayan kredi ürünün ek hesap denir. QNB Finansbank’ta “Ek Hesap” adıyla sunulan bu hizmet diğer bankalarda “Avans Hesap”,”Artı Hesap”,”Nakit Avans”,”Kredili Mevduat Hesabı”,”Eksi Hesap” isimleriyle de hizmete sunulmaktadır.

Ek Hesap, QNB Finansbank’ın kredili mevduat hesabının adıdır.

QNB Finansbank Ek Hesap Limiti

Müşterilerin ek hesap limitleri QNB Finansbank’ın kredi politikaları çerçevesinde oluşturulan krediler doğrultusunda belirlenmektedir. Finansbank Ek Hesap limitini müşteriye göre serbestçe belirleme hakkına sahiptir.

Finansbank Ek Hesap Faizi Nasıl Hesaplanıyor ?

Ek Hesapta faiz hesabı günlük bazda gerçekleştirilir. Tanımlanmış olan limit kullanılarak para çekildikten sonra ödeme yapılan güne kadar faiz işletilir. KKDF ve BSMV faiz üzerinden hesaplanarak ayrıca tahsil edilmektedir. Limitinizin aynı gün içerisinde kullanılıp kapatılması durumunda, 1 günlük faiz uygulanır. Tatil günü kullanıp, aynı gün içinde hesabınıza para yatırmanız halinde ise sonraki iş gününe kadar faiz ödersiniz. Ek Hesabınıza paranız bir iş günü valörlü şekilde yatar.

İlginizi çekebilir:  QNB Finansbank Hemen Onaylı İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Başvurular Finansbank şubelerinden gerçekleştirilebilir. QNB Finansbank hazır limiti olan müşteriler içinse ATM, Çağrı Merkezi, İnternet Bankacılığı ve Cep Şube (Mobil Bankacılık Uygulaması) üzerinden kolaylıkla başvuruda bulunma hakkı tanımıştır. Ek hesap başvuruları QNB Finansbank politikaları çerçevesinde değerlendirilmekte olup, başvurunun olumlu olması durumunda şubeye gerek kalmadan, belgeleri sanal ortam üzerinden onaylayarak size tanımlanan limiti vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz.

 • İnternet Bankacılığı üzerinden Hesap > Ek Hesap Aç seçeneğindeki
 • Cep Şube (Mobil Bankacılık Uygulaması) üzerinden Krediler ve Ek Hesap > Ek Hesap Aç seçeneğindeki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Ek Hesap Borcu Ne Zaman Kapatılmalı ?

Ek hesap kullanan müşterilerin en çok sorduğu sorulardan biri de “Ek Hesap borcumu en son hangi güne kadar kapatabilirim ?” oluyor.

Banka tarafından size posta, e-mail ya da SMS olarak gönderilen ek hesap özetinizde görülen ödenmesi gereken asgari tutarı, yine o hesap özetinizde yer alan son ödeme tarihine kadar ödemeniz gerekmektedir.

QNB Finansbank Ek Hesap İle Hangi Bankacılık İşlemleri Yapılabilir ?

Ek hesap; vadesiz mevduat hesabının özelliklerine sahip olduğundan, ek hesap üzerinden bütün bankacılık işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Örnek vermemiz gerekirse; fatura ödeme, otomatik ödeme talimatı, düzenli ödemeler, çek işlemleri, nakit para çekimi, havale, EFT işlemlerini Finansbank Ek hesap aracılığıyla yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Ek Hesap İşletim Ücreti veya Yıllık Hizmet Bedeli (Aidat) Var mı ?

Finansbank Ek Hesap kullanan müşterilerinden bu hizmet karşılığında herhangi bir hesap işletim ücreti veya hizmet bedeli tahsil etmemektedir.

QNB Finansbank Ek Hesap Limit Arttırma Nasıl Yapılır ?

Ek hesap açtırırken müşterinin başvuru sırasında otomatik limit arttırma talebi verdiği durumlarda; müşterinin skoruna; kredi notuna, ödeme düzenine, gelir artışına ve azalan borcuna dayanarak ek hesap limiti otomatik arttırılır.

İlginizi çekebilir:  Şekerbank Emekli Kredisi

Otomatik limit arttırma talebi vermeyen müşterilerin ise; QNB Finansbank şubeleri, Finansbank ATM’leri, İnternet Bankacılığı, Çağrı Merkezi ve Mobil Uygulama aracılığıyla Limit Arttırma talebinde bulunmaları gerekmektedir.

QNB Finansbank Ek Hesap Faiz Oranları ve Hesaplama Tablosu

Ek hesabınızı kullanmadan önce yapılacak olan geri ödemenin hesaplanması çok önemlidir. Ek hesabınızdan kullanmak isteyeceğiniz limitinizi belirleyip ödeyebileceğiniz taksit tutarına göre uygun vadeyi seçmelisiniz. QNB Finansbank Ek Hesap üzerinden kullanılan nakit için uyguladığı faiz oranını %1,98 olarak belirlemiştir. Aşağıdaki tabloda örnek miktar olarak ek hesaptan kullanılan 1.000 lirayı seçtik.

Kullanılan Ek
Hesap Limiti
Aylık Faiz OranıGeri Ödeme SüresiToplam Ödenecek FaizVergilerToplam Geri Ödeme
1.000 TL%1,981 (bir) gün0,66 TL0,13 TL1.000,79 TL
1.000 TL%1,983 (üç) gün1,98 TL0,40 TL1.002,38 TL
1.000 TL%1,987 (yedi) gün4,62 TL0,92 TL1.005,54 TL
1.000 TL%1,9810 (on) gün6,60 TL1,32 TL1.007,92 TL
1.000 TL%1,9815 (onbeş) gün9,90 TL1,98 TL1.011,88 TL
1.000 TL%1,9828 (yirmisekiz) gün18,48 TL3,70 TL1.022,18 TL
1.000 TL%1,9830 (otuz) gün19,80 TL3,96 TL1.023,76 TL

Yukarıdaki tablodan da görüleceği üzere QNB Finansbank Ek Hesap’tan kullanılacak 1.000 liranın günlük 72 kuruş faizli bir şekilde geri ödemesi mevcuttur.

QNB Finansbank Ek Hesap Kapatma Nasıl Yapılır ?

Öncelikle hesabınızı kapatma talebinde bulunabilmek için varsa mevcut borcunuzu ve işleyen faizinizi ödemeniz gerekmektedir. Eğer herhangi bir ödeme yapmanız gerekmiyorsa QNB Finansbank şubeleri ve QNB Finansbank’ın 7/24 Telefon Bankacılığı (0850 222 0 900) aracılığıyla ek hesap kapatma talebinizi iletebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Ek Hesap Nedir ? QNB Finansbank Ek Hesap faizi, nasıl açılır ? Başvuru nasıl yapılır ? Ek hesapla yapılabilecek işlemler, limit arttırma, hesaplama tablosu ve ek hesap kapatma ile ilgili tüm detayları verdik. Merak ettiklerinizi uzmanlarımızın cevaplaması için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

QNB Finansbank Ek Hesap Faizi, Nasıl Açılır ve Başvuru Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

QNB Finansbank Ek Hesap Faizi, Nasıl Açılır ve Başvuru Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. BRAVL OYUNCUSU

  Bana inşallah 500 lira gelir

  • access_time 15 Tem 2020, 20:33
  • Cevapla
 2. BRAVL OYUNCUSU

  Bravl starsa

  • access_time 15 Tem 2020, 20:34
  • Cevapla