Peşinatsız Taşıt Kredisi (Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar) 2018

Map Anasayfa Taşıt Kredileri Peşinatsız Taşıt Kredisi (Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar) 2018
Peşinatsız Taşıt Kredisi (Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar) 2018

Yıllardır hayalini kurduğunuz arabayı cebinizde hiç paranız olmamasına rağmen eğer sabit bir geliriniz varsa arabanın tamamına kredi alabilirsiniz. Peşinatsız araba kredisi olarak geçen bu kredi türünde hiçbir ön ödeme gerçekleştirmeden sıfır peşinat yoluyla araba sahibi olabilirsiniz. Peşinatsız araba kredisi alabilmek için öncelikle bankalara ve çeşitli kredi veren kuruluşlara başvurmanız ve gelir bildiriminde bulunmanız gerekiyor. Sıfır araçlarda da ikinci el araçlarda da geçerli olacak peşinatsız araba kredisi imkanı ile sizde araba sahibi olabilirsiniz.Bazı otomobil firmaları dönem dönem yaptıkları kampanyalar sayesinde peşinatsız araba kredisi imkanı vermektedir. Diğer yandan finansal kuruluşlarda önemli miktarlarda kredi imkanı sağlayarak arabayı alabilmenizi sağlamaktadır. Ayrıca bankaların yaptığı faiz indirimleri ve çeşitli taşıt kredileri imkanları ile peşinatsız araba almanın yolunu açıyor. Toplam da 13 bankaya ait o km veya ikinci el taşıt kredisi faiz oranlarını hesaplayıp karşılaştırmak için Taşıt Kredisi Hesaplama sistemimize girebilirsiniz.

Taşıt kredisi almak istediğiniz zaman aracın yaşı ve motor ömrü gibi belirli kriterlere bakarak peşinatsız olarak kredi imkanı sağlıyor. Ancak bankalar genellikle aracın tümü üzerinden değil de aracın belirli bir oranı kadar kredi veriyor. Bu durum tüm bankalar için geçerli bir durum olup yayınlanan yönetmelikle de resmi bir şekilde düzenlenmiştir. Buna göre otomobil alımları için belirli oranlar karşılığında taşıt alımlarında kredi imkanı verilmesini öngörüyor. Senetle Araba Satan Galeriler yazısında senet karşılığında araba alabileceğiniz yerleri belirttik.

Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar Var mı?

Bankalardan peşinatsız taşıt almak için çekilecek kredi oranları aracın belirli kriterlerine göre ancak yasada sayılı olan oranlar üzerinden veriliyor. Eğer bir aracın fiyatı 50 bin liradan fazla ise çekilecek kredi oranı aracın yüzde 70’i göz önüne alınarak kredi hesaplaması yapılıyor. Eğer araç almak için çekilecek kredi oranı 50 bin lirayı geçiyorsa bu sefer oran yüzde 50 üzerinden hesaplanıyor. Buna göre bankalardan araç kredisi almak için öncelikle araç değerinin yüzde 30’u kadar bir miktarın peşin olarak verilmesi gerekiyor. Banka geri kalan kısım için kredi veriyor. Diğer yandan bankaların peşin ödemesi olmadan kredi verme imkanı bulunmuyor. Bu arada bütün bankaların yer aldığı 2. el taşıt kredisi yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası 0,49 Faiz Oranı ile 6 Ay Ödemesiz Taşıt Kredisi Verecek

Peşinatsız araba kredisi alabilmek için banka harici diğer finansal kuruluşlardan da kredi çekilebilir. Üstelik aracın bütün değeri için kredi alabilme imkanı vardır. Öncelikle sıfır araç alımlarında otomobil firmaları eski aracı getirdiğiniz zaman bir peşinat değeri olarak kabul ediyor. Eski araç ile karşılanmayan kısım için firmalar kredi verebiliyor. Firmaların peşinat saydığı eski binek otomobillerin hangi özellikleri içermesi gerektiği firmadan firmaya değişiyor. Ayrıca verilecek kredi oranı ve peşinat sayılması için eski araç bedelinin tutması gereken miktarda firmalar tarafından ayrı ayrı belirlenebiliyor.

Otomobil firmalarının sağladığı bu kampanyalar hakkında daha fazla bilgi almak için her otomobil firması ile ayrı ayrı görüşmeniz gerekiyor. Diğer yandan hem sıfır araç alımlarında hem de ikinci el araç alımlarında bu imkan sağlanabiliyor. Diğer yandan taşıt kredisine başvurmadan direkt olarak ihtiyaç kredisi alarak da sıfır peşinatsız araç sahibi olabilirsiniz. İhtiyaç krediler için en önemli koşul kredi notunun yüksek olması ve kredi sicilinin bozuk olmaması. Bu sayede teminat göstermeden ihtiyaç kredi alarak araç satın alabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinde kredi notundan sonra düzenli bir gelire sahip olunduğunun ve gelir bordrosunun getirilmesi gerektiğinin ayrıca bir önemi vardır.

Şirketlere Ve Kişilere Peşinatsız Araç Alımı

Şirket ve kişiler için peşinatsız araba kredisi alımı farklı yöntemlerle gerekleştirilir. Öncelikle şirkette araç alımı yapmak şirketin mal varlığı teminat olarak gösterilebileceği için daha kolaydır. Diğer yandan banka harici finansal kuruluşlardan kredi çekerek de peşinatsız araç alımı kişiler için daha kolay bir yöntemdir. Peşinatsız araç alımlarında bankaların uyguladıkları çeşitli teklifler şirketler ve gerçek kişiler için ayrı ayrı uygulanır. Banka şirketin mal varlığına güvenerek daha kolay kredi imkanı sağlar.

Bankaların kredi imkanlarını öğrenmek için ise vakit kaybetmenize ve tek tek bankaları dolaşmanıza gerek yok. Bankaların internet uygulamalarını indirerek veya web sayfalarını ziyaret ederek hem kredi imkanlarını öğrenebilir hem de krediler için uygulanacak faiz oranlarını vadeye bağlı olarak görebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

İkinci El Arabanın Tamamına Kredi

  • İkinci el arabanın tamamına kredi almak sıfır kilometre araçlara göre çok daha kolay olmaktadır.
  • Bu araçlar için verilecek kredi oranları sıfır araçlara göre daha düşük tutarda olur.
  • Bu nedenle hem ihtiyaç kredisi alarak hem de taşıt kredisine başvurarak araç alımı yapabilirsiniz.
  • Otomobil firmalarının peşinatsız araç alımı için uyguladığı imkanlar arasında ikinci el araçlar için özel bir imkan bulunur.

Hem ikinci el araçların takas edilmesinin sağlanması ve bu yolla eski aracın peşinat kabul edilmesi hem de ikinci el araçları diğer ikinci el araçlarla değiştirilmesi yönünde uyguladıkları bazı kredi imkanları bulunur. Peşinatsız araba kredisi için sizde otomobil firmalarıyla görüşebilirsiniz. Aracın tamamına kredi almak hakkındaki sorularınızı yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Peşinatsız Taşıt Kredisi (Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar) 2018 Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *