Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar ve Hesaplama

Map Anasayfa Kampanyalar Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar ve Hesaplama
Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar ve Hesaplama

Kira öder gibi taksit ödeyerek ev sahibi olmak herkesin hayalidir. Tabi burada tamamını peşin ödeyerek ev sahibi olabilecekleri kastetmiyoruz. Konut almak isteyen ancak birikmişi olmayan, kredi sicili temiz vatandaşlardan bile bir miktar peşinat isteniyor. Biz de bu yazımızda Peşinatsız konut kredisi nedir ? Peşinatsız konut kredisi veren bankalar, şartları nelerdir ? Peşinatsız konut kredisi çekme yöntemleri ve evin tamamına kredi veren bankalar gibi merak edilenleri yanıtlayacağız.

Peşinatı Olmayan Ev Kredisi Alabilir mi ?

Evin tamamına kredi veren bankalar var mı ? Sorusuna cevap arıyorsanız, cevap evet. Hiç bir peşinat ödemeden bazı bankalardan evin tamamına kredi alabilmeniz mümkündür. Bu yazımızda detaylı olarak bu bankaları inceleyip, hangi koşullarda kullanmanız gerektiği konusunda bir takım tüyolar vereceğiz. Bir çok banka peşinatsız olarak konut kredisi vermektedir lakin faiz oranları yüksek olabiliyor. Örnek vermek gerekirse sizler maaşınızı aldığınız bankadan konut kredisi almak isterseniz bu sizin daha kârınıza olacaktır. Konutun ekspertiz değerini yüksek göstererek hem evin yüzde yüzüne kredi almış olacaksınız hem de maaş müşterisi olduğunuz için düşük faizden yararlanacaksınız. Bu konu hakkındaki detaylara yazımızın devamında ulaşacaksınız. İşte, evin hepsine kredi veren bankalar

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Garanti Bankası Mortgage

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar listesinde ilk sıraya Garanti Bankası’nı aldık. Garanti Bankası Mortgage ile dilediğiniz ve hayalini kurduğunuz evinizi 240 ay (20 yıl) vade ile hemen alabilirsiniz. Aldığınız kredinizin taksitlerini sabit veya esnek şekillerde ödeyebilirsiniz. Kredisini çekmek istediğiniz konutun ekspertiz değerinin yüzde yüzüne kredi talep edebilirsiniz. Bu işlem neticesinde konutun ekspertiz ücreti 1.500 TL ile 6.000 TL arasında bir değişim göstermektedir. Taşınmazlar için rehin ücreti 300 TL‘dir. Garanti Bankası peşinatsız konut kredisi faiz oranı ise %2,46‘dır. Garanti bankasına ait 240 ay vadeli konut kredisi ve diğer kredi çeşitleri için Garanti Ev Kredisi yazımızı okumanız faydalı olabilir.

İlginizi çekebilir:  Konut Kredisi Yapılandırma Var mı ? Nasıl Yapılır ?

DenizBank Peşinatsız Konut Kredisi

DenizBank peşinatsız konut kredisi özelliklerini sıralamadan önce değişken faiz oranlarından bahsetmek istiyoruz. Vade süresine göre faiz oranı uygulanmaktadır. Faiz oranları şu şekildedir:

 • 0-60 Ay yani 0 ile 5 yıl arasındaki vadeler için %2,28 faiz oranı,
 • 61-120 Ay yani 5 ile 10 yıl arasındaki vadeler için %2,40 faiz oranı uygulanmaktadır.

Peşinatsız kredi şartlarının başında alacağınız eve ek olarak üzerine veya bir yakınınıza ait olan evi ipotek göstermelisiniz. Teminat için istenen konut ile alacağınız ev için ayrı ayrı ekspertiz raporu istenmektedir. DenizBank peşinatsız ev kredisinin faiz oranları vade sürelerine göre düşüş gösterebilmektedir. Lakin Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar yazımızda da belirttiğimiz gibi kredi başvurularınız da ana kriter olarak faiz oranının düşüklüğünü ele almayın. Çünkü vade artar ise toplam ödeyeceğiniz kredi tutarının faizi de artmaktadır. Bahsi geçen yazımızın başında bu konuyu bir örnek ile gayet açıklayıcı olarak anlattık.

Akbank Evin Tamamına Konut Kredisi

Peşinatsız konut kredisi veren banka listemizde en düşük faizi Akbank sunmaktadır. Akbank ile yeni evlenenler kira ödemek yerine ev sahibi olabilirler. Kredinin istediğiniz vadesinde aynı faiz oranı ile ödeme yaparsınız. Akbank peşinatsız konut kredisi faiz oranı %2,02‘dir. DenizBank’ta olduğu gibi hem alacağınız evi hem de size veya bir yakınınıza ait evi ipotek olarak göstermelisiniz. Her 10.000 TL için 50 TL kredi tahsis ücreti talep edilmektedir. (100.000 TL için 500 TL) Ayrıca 1.000 TL ekspertiz, 148 TL taşınmaz rehin ücreti tahsil edilmektedir. Akbank’a ait 9 farklı konut kredisi kampanyası için Akbank Konut Kredisi yazımızı yayınladık. Okuyabilirsiniz.

QNB Finansbank Peşinatsız Konut Kredisi

 • Finansbank kredisini 180 ay vade ile TL cinsinden almanız mümkündür.
 • Faiz oranı kredi vadesi boyunca sabit kalır.
 • Kredi ödemenizin toplam tutarını bu şekilde öngörebilirsiniz.
 • Banka tarafından alacağınız eve eksper atanır ve evin değerinin %100’üne kadar kredi verilir.
 • Tek şart; alacağınız ev ve şuanda ikamet ettiğiniz her iki evi de teminat olarak bankaya göstermelisiniz.
 • Kredinin faiz oranı %2,42‘dir.
 • Finansbank’a ait diğer Finansbank konut kredisi kampanyalarına da göz atabilirsiniz. (Kişiye özel ödemeler ve adım adım başvuru süreçleri)
Peşinatsız Konut Kredisi 2018: QNB Finansbank Gerekli Belgeler
Peşinatsız Konut Kredisi 2018: QNB Finansbank Gerekli Belgeler

Ekspertiz Değeri Yüksek Gösterilerek Peşinatsız Konut Kredisi!

Peşinatsız konut kredisi veren bankalar listesinden ayrı olarak bir de önerimiz olacak. Bankanın ekspertiz değerinizin tamamına kredi verebilmesi için görevlendirilen eksper uzmanının konutunuzun değerini yüksek göstermesinden geçmektedir. Bankalar genellikle evin tamamına kredi vermek yerine %80’ine kredi sunmaktadır. Pandemi sonrası alınan BDDK kararı ile birlikte bu oran bankaların insiyatifinde olacak şekilde %90’a çıkarıldı. Yani sizin için görevlendirilen bir eksper almak istediğiniz evinizin değerini 100.000 lira olarak belirlediyse, banka size 90.000 liraya kadar kredi vermekte ve kalan 10.000 lirayı peşinat olarak almaktadır. Ama bankalar da konut kredisi vermek amacı ile çalışmalar yaptıkları için sahibi olmak istediğiniz evinizin ekspertiz değerini olurundan yüksek göstererek o kredi limitini size verirler.

İlginizi çekebilir:  Halkbank Yeni Kredi Paketleri Başvuru, Faiz Oranları, Hesaplama Tablosu (2020)

Ekspertiz değerinin yüksel gösterilmesini bir örnekle açıklayalım. Almak istediğiniz evinizin değeri 360.000 TL olsun diyelim. Bankaların şu anda evin değerinin %90’ına kredi verdiğini hesaba katarsak, size 324.000 TL gibi bir kredi çıkar. Ama bankanın sizin krediniz için atadığı eksper evin değerini 400.000 TL olarak gösterirse, %90 hesabına göre tam 360.000 TL kredi almış oluyorsunuz.

Bu yazımızda Peşinatsız konut kredisi nedir ? Peşinatsız konut kredisi veren bankalar, şartları nelerdir ? Peşinatsız konut kredisi çekme yöntemleri ve evin tamamına kredi veren bankalar gibi merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık. Soru veya düşünceleriniz için aşağıdaki yorum bölümünüzü kullanabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar ve Hesaplama Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar ve Hesaplama Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. Mehmet

  Ev almak istiyorum ama pesinat im yok iletişime geçin benimle lütfen

  • access_time 19 Şub 2019, 0:45
  • Cevapla
 2. hatice çetin

  ev almak istiyorum peşinatım yok

  • access_time 1 Mar 2019, 1:47
  • Cevapla
 3. ahmet

  anneme ev almak istiyoruz peşinat yok nasıl alabilriz

  • access_time 15 Oca 2020, 15:00
  • Cevapla