Peşinatsız Araç Kredisi Veren Bankalar

Map Anasayfa Taşıt Kredileri Peşinatsız Araç Kredisi Veren Bankalar
Peşinatsız Araç Kredisi Veren Bankalar

Yıllardır hayalini kurduğunuz arabayı, birikiminiz olmadığı için alamıyor musunuz ? Bu yazımız tam size göre. Hiç nakdiniz olmamasına rağmen; sabit bir geliriniz varsa, arabanın tamamı için kredi kullanabilirsiniz. Peşinatsız araba kredisi sayesinde, hiç bir ön ödeme yapmadan yani sıfır peşinatla araç sahibi olabilirsiniz. Bu yazımızda peşinatsız taşıt kredisi, peşinatsız araba kredisi veren bankalar, arabanın tamamına kredi veren bankalar ve peşinatsız araç nasıl alınır hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Peşinatsız Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Bankalar aracılığıyla taşıt kredisi kullanarak araba almak isteyen vatandaşların öncelikle bilmesi gereken husus; kullandırılabilecek kredi oranının yasada belirlenen miktar kadar olabileceğidir. Bu oran aracın fatura değerine göre belirlenmektedir.

 • 400.000 TL ve altında fatura değeri olan araçlar için kullandırılabilecek kredi miktarı fatura değerinin %70’i
 • 400.000 TL ile 800.000 TL arasında fatura değeri olan araçlar için kullandırılabilecek kredi miktarı fatura değerinin %50’si
 • 800.000 TL ile 1.200.000 TL arasında fatura değeri olan araçlar için kullandırılabilecek kredi miktarı fatura değerinin %30’u
 • 1.200.000 TL üstünde fatura değeri olan araçlar için fatura değerinin %20’si kadardır.

Yani bankaların peşin ödemesi olmadan kredi verme imkanı bulunmuyor. Bu arada bütün bankaların yer aldığı 2. el taşıt kredisi yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Peşinatsız araba kredisi alabilmek için banka harici diğer finansal kuruluşlardan da kredi çekilebilir. Üstelik aracın bütün değeri için kredi alabilme imkanı vardır. Öncelikle sıfır araç alımlarında otomobil firmaları eski aracı getirdiğiniz zaman bir peşinat değeri olarak kabul ediyor. Eski araç ile karşılanmayan kısım için firmalar kredi verebiliyor. Firmaların peşinat saydığı eski binek otomobillerin hangi özellikleri içermesi gerektiği firmadan firmaya değişiyor. Ayrıca verilecek kredi oranı ve peşinat sayılması için eski araç bedelinin tutması gereken miktarda firmalar tarafından ayrı ayrı belirlenebiliyor.

İlginizi çekebilir:  FibaBanka Taşıt Kredisi 2018 (Faiz Oranları, Hesaplama ve Başvuru)

Otomobil firmalarının sağladığı bu kampanyalar hakkında daha fazla bilgi almak için her otomobil firması ile ayrı ayrı görüşmeniz gerekiyor. Diğer yandan hem sıfır araç alımlarında hem de ikinci el araç alımlarında bu imkan sağlanabiliyor. Diğer yandan taşıt kredisine başvurmadan direkt olarak ihtiyaç kredisi alarak da sıfır peşinatsız araç sahibi olabilirsiniz. İhtiyaç krediler için en önemli koşul kredi notunun yüksek olması ve kredi sicilinin bozuk olmaması. Bu sayede teminat göstermeden ihtiyaç kredi alarak araç satın alabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinde kredi notundan sonra düzenli bir gelire sahip olunduğunun ve gelir bordrosunun getirilmesi gerektiğinin ayrıca bir önemi vardır.

Taşıt Kredisi Şartları

Taşıt kredisinden yararlanabilmek için aranan şartlar şunlardır :

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • En az 18 yaşında olmak
 • En az 6 aydır sigortalı çalışıyor olmak
 • Alınacak taşıtın üzerinde herhangi bir ipotek veya rehin kaydının bulunmaması
 • Kredi notunun bankanın istediği seviyede olması
 • Kredi taksidinin, başvuru yapan kişinin gelirine uygun olması

Peşinatsız Araba Almanın Bir Diğer Yolu

Bazı otomobil firmaları dönem dönem yaptıkları kampanyalar sayesinde peşinatsız araba kredisi imkanı vermektedir. Diğer yandan finansal kuruluşlarda önemli miktarlarda kredi imkanı sağlayarak arabayı alabilmenizi sağlamaktadır. Ayrıca bankaların yaptığı faiz indirimleri ve çeşitli taşıt kredileri imkanları ile peşinatsız araba almanın yolunu açıyor. Toplam da 13 bankaya ait o km veya ikinci el taşıt kredisi faiz oranlarını hesaplayıp karşılaştırmak için Taşıt Kredisi Hesaplama sistemimize girebilirsiniz.

Şirketlere Ve Kişilere Peşinatsız Araç Alımı

Şirket ve kişiler için peşinatsız araba kredisi alımı farklı yöntemlerle gerçekleştirilir. Öncelikle şirkette araç alımı yapmak, şirketin mal varlığı teminat olarak gösterilebileceği için daha kolaydır. Diğer yandan banka harici finansal kuruluşlardan kredi çekerek de peşinatsız araç alımı kişiler için daha kolay bir yöntemdir. Peşinatsız araç alımlarında bankaların uyguladıkları çeşitli teklifler şirketler ve gerçek kişiler için ayrı ayrı uygulanır. Banka şirketin mal varlığına güvenerek daha kolay kredi imkanı sağlar.

İlginizi çekebilir:  BDDK Kredi ve Kredi Kartı Taksit Sayısını Düşürdü (Önemli Detaylar)

Bankaların kredi imkanlarını öğrenmek için ise vakit kaybetmenize ve tek tek bankaları dolaşmanıza gerek yok. Bankaların internet uygulamalarını indirerek veya web sayfalarını ziyaret ederek hem kredi imkanlarını öğrenebilir hem de krediler için uygulanacak faiz oranlarını vadeye bağlı olarak görebilirsiniz.

İkinci El Arabanın Tamamına Kredi

 • İkinci el arabanın tamamına kredi almak sıfır kilometre araçlara göre çok daha kolay olmaktadır.
 • Bu araçlar için verilecek kredi oranları sıfır araçlara göre daha düşük tutarda olur.
 • Bu nedenle hem ihtiyaç kredisi alarak hem de taşıt kredisine başvurarak araç alımı yapabilirsiniz.
 • Otomobil firmalarının peşinatsız araç alımı için uyguladığı imkanlar arasında ikinci el araçlar için özel bir imkan bulunur.

Taşıt kredisi almak istediğiniz zaman aracın yaşı ve motor ömrü gibi belirli kriterlere bakarak peşinatsız olarak kredi imkanı sağlıyor. Ancak bankalar genellikle aracın tümü üzerinden değil de aracın belirli bir oranı kadar kredi veriyor. Bu durum tüm bankalar için geçerli bir durum olup yayınlanan yönetmelikle de resmi bir şekilde düzenlenmiştir. Buna göre otomobil alımları için belirli oranlar karşılığında taşıt alımlarında kredi imkanı verilmesini öngörüyor. Senetle Araba Satan Galeriler yazısında senet karşılığında araba alabileceğiniz yerleri belirttik.

Bu yazımızda peşinatsız taşıt kredisi, peşinatsız araba kredisi veren bankalar, arabanın tamamına kredi veren bankalar ve peşinatsız araç nasıl alınır hakkında detaylı bilgiler verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Peşinatsız Araç Kredisi Veren Bankalar Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *