Öğrenciye Kredi Veren Bankalar (2018 Faiz Oranları)

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Öğrenciye Kredi Veren Bankalar (2018 Faiz Oranları)
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar (2018 Faiz Oranları)

Öğrenciye kredi veren bankalar hakkında geniş çaplı ve hiçbir yerde bulamayacağınız faiz oranlarını sizler için bulduk. Öğrenci için bir çok banka kredi desteği sağlamaktadır. Bunlar devlet bankalarının yanında özel bankalar da olabilmektedir. Eğitim giderlerinizi üstlenen bankalar ile eğitim-öğretim hayatınızı rahatlıkla yaşayabilirsiniz.

Bilgilendirme! Öğrenciler için kredi veren bankalar listesinde devlet bankaları ve özel bankalar da yer almaktadır. Sizlerin yapması gereken bankaların şartlarını iyi okumanız. Part Time çalışan öğrenciler kredi alabilirler mi? Gibi bir çok sorunun yanıtını da yazımızda bulacaksınız. Ayrıca sizlere yardımcı olması açısından 10.000 TL ve 5.000 TL üzerinden örnek hesaplamalarımız da yazı içerisinde olacaktır.

Ayrıca bütün bankalara ait faiz oranları yazımızın devamında yer alacaktır. Bu arada öğrenciye faizsiz kredi imkanı şimdilik sunulmamaktadır.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018 GÜNCEL Liste!

Yaptığımız araştırmalara göre özel bankalar da dahil bütün bankaların aradığı şartlar değişebilmektedir. Faiz oranları eksiksiz olarak aşağıda verilecektir. Ayrıca sizlerin hesaplamasını kolaylaştırmak açısından 10.000 TL üzerinden örnek hesaplamalar yapılmıştır. Yapmanız gereken hangi banka size uygunsa ona başvuruda bulunmaktır.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat bankası öğrenci kredisi başvurusu sadece ziraat şubelerinden yapılabilmektedir. Bu kredi bir çok avantajlar ile sunulmuştur. Öncelikle faiz oranlarından bahsedelim. Ziraat bankasından alacağınız krediniz %1,27 faiz oranına sahiptir. Krediyi geri ödemeniz içinde güzel bir ayrıntı düşünülmüştür. Taksitlerinizi dilerseniz ayda bir, dilerseniz 3 ayda bir ödeyebilme imkanınız var.

10.000 TL Ziraat Bankası öğrenci kredisi için aylık taksit tutarınız 362 TL civarındadır. Toplam geri ödemeniz 13.066 TL olur.  Yani 3.000 TL gibi bir faiz ödersiniz. Taksitlerinizi ayda bir yerine 3 ayda bir ödemeyi tercih ederseniz 1.104 TL taksit ödersiniz.

Özel lise de okutmak istediğiniz çocuklarınız için kullanabilirsiniz. 18 yaşını doldurmuş kişilerin özel üniversite de okuması için, dershane giderleri için veya yurt dışında okumanız gibi eğitimin her alanında kullanabileceğiniz krediniz Ziraat’ten. Kredinin diğer bankalara oranla düşük olan özelliği ise vade süresinin 36 ay oluşudur.

İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası Müşterilerine Müjde: Hızlı Kredi Fırsatıyla Nakit İhtiyacınızı Karşılayın!

Ziraat bankası eğitim kredisi, Kredili Mevduat Hesabı şeklinde de sunulmaktadır. Kredili mevduat hesabı ek hesap veya avans hesabı diye de bilinmektedir. Hesabınızda para olmasa bile banka tarafından belirlenen limitte kredi kullanabilirsiniz.

Bu krediyi kimler kullanabilir?

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Gerekli Belgeler
Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi Gerekli Belgeler

Krediyi almak isteyen ve part time veya full time çalışan öğrenci’ye kullandırılabilir. Ayrıca öğrencinin eğitimini üstlenen kişiye de öğrenci adına verilmektedir. Diğer kullanım şekli ise öğrenci ailelerinin onayı ile verilmesidir. Kredi için bir takım teminatlar banka tarafından istenebilmektedir. Kredi taksitlerini ödediğiniz süre boyunca öğrenciye hayat sigortası yapılmaktadır. Normal ihtiyaç kredisi için istenilen belgelere ek olarak öğrenci olduğunu gösterir belge de ek olarak istenir.

HalkBank Öğrenci Kredisi (Eğitime Destek)

Diyebiliriz ki bankalar içerisinde en düşük faize sahip olan banka Halkbankası’dır. Düşük faizli öğrenci kredisi ile bütün eğitim döneminizi rahatlıkla atlatabilirsiniz. Devlet bankası olması münasebeti ile gerçekten uygun faiz oranı sunulmuştur. En fazla 48 ay vade için kullanacağınız bu kredinin faiz oranı %1,18’den başlamaktadır. Halkbank masrafsız öğrenci kredisi için ise %1,23 faiz oranı ile kredi çekebilirsiniz.

Hesaplamamızı 48 ay vade için %1,18 faiz oranında yapacağız. 10.000 TL Halk Bankası eğitim kredisi için 48 ay vadede aylık kredi taksidiniz 288 TL olmaktadır. Toplam geri ödemeniz ise 13.848 TL olur. Ziraat bankası ile neredeyse aynı ödemeyi yapmış olursunuz. Çünkü o kredinin vade süresini 36 ay olarak seçtik.

Unutmayın! Bir kredinin vade süresi ne kadar uzarsa okadar fazla para ödersiniz bankaya.

Denizbank Öğrenciye Kredi (Üst Limit 60.000 TL)

Denizbank Öğrenciye Bireysel İhtiyaç Kredisi 2018
Denizbank Öğrenciye Bireysel İhtiyaç Kredisi 2018

Öğrencilere kredi veren bankalar içerisinde Denizbank ile öğreniminizi dilediğiniz gibi tamamlayabilirsiniz. Yurt dışında okumakta dahil. Aynı ziraat bankasında olduğu gibi bu bankadan da bütün harcamalarınıza finansman sağlayabilirsiniz. Denizbank’ın diğer bir özelliği ise vade süresine göre faiz oranları oluşmaktadır. Denizbank üzerinden eğitim kredinizi 60 ay vadeli ile alabilirsiniz. Dikkat ederseniz vade süresinde ki esneklik ziraat bankasının neredeyse iki katıdır.

Ayrıca okumak istediğiniz okulunuz içinde bu krediye başvuru yapmanız çok kolaydır. Gerekli olan tek şey okula kayıt belgenizi ve nüfus cüzdanınızla Deniz Bank şubesini ziyaret etmek. Başlıkta da dile getirdiğimiz gibi en fazla 60.000 TL eğitim kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Değişen faiz oranları şu şekildedir:

 • 0-12 ay vade için %1.30 faiz oranı,
 • 13-24 ay vade için %1.38 faiz oranı,
 • 25-36 ay vade için %1.50 faiz oranı,
 • 37-60 ay vade için %1.51 faiz oranı uygulanmaktadır.
İlginizi çekebilir:  Akbank Lise Mezunu Gişe Yetkilisi Personel Alımı Yapacak

Şimdi, 10.000 TL eğitim kredisini Denizbank’tan hangi şartlarda alacağınıza bakalım. 10.000 TL öğrenci kredisi için 60 ay vade ile başvuru yaptığınızı düşünürsek. Aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 274 TL civarında olacaktır. Toplam geri ödeme tutarınız ise 16.483 TL olmaktadır. Vade süreniz fazla lakin ziraat bankasına göre 3.400 TL civarında zarar demektir. Unutmayın vade süreniz ne kadar artarsa o kadar çok toplam geri ödemeniz olur. Tabi yukarıdaki faiz oranlarına baktığınızda 60 ay vade için %1,51 faiz oranı uygulanmaktadır.

# Üniversite öğrencileri için bankaların verdiği kredi kartları da bulunmaktadır. 1.000 TL’ye kadar limitli olan kredi kartlarına ulaşmak için Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu yazımızı okuyabilir ve SMS ile başvuru yapabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Diğer Bankalar Listesi Devamı..

öğrenciye eğitim kredisi veren bankalar, öğrenci kredileri, uzun vadeli öğrenci kredisi, öğrenciye ihtiyaç kredisi
Öğrenciye kredi veren bankalar: 2018 – 2019 güncel faiz oranlarıyla eğitim kredisi

Yukarıdaki bahsettiğimiz bankalar bizim önerimiz üzerine oluşturulmuştur. Mesela Ziraat bankasının faiz oranlarının düşük oluşu. Denizbank’ın vade süresinin ve değişken faiz oranlarının oluşu nedeni ile bu şekilde bir listeleme yapma gereği duyduk. Tabi ki bu bankaları da incelemeniz de fayda vardır. Zira bahsi geçen herhangi bir bankadan maaş alıyorsanız size daya uygun faiz oranı uygulayabilirler.

İş Bankası Öğrenci Kredisi

İş bankası ile öğrenim kredinizi alabilmeniz için gerekli birincil belge öğrenim giderlerinizin tutarını gösterir belge. Kredi başvurusu için İş bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bankanın sunduğu vade ise 36 ay’dır. Yukarıda da dediğimiz gibi eğer bir iş bankası müşterisi iseniz size uygun faiz oranı uygulanabilir. Ama normal eğitim kredisi faiz oranı %1.50‘dir.

İş Bankasından 36 ay vade ile alacağınız 10.000 TL öğrenci kredisi için detaylar şu şekilde olmaktadır. Aylık kredi taksit tutarınız 379 TL olmaktadır. Akabinde toplam ödemeniz ise Ziraat bankası ile neredeyse aynı olmakta ve 13.674 TL civarında tutmaktadır.

Yapı Kredi Öğrenciye Eğitim Kredisi

Yapı kredi ile eğitiminizi tamamlamak için yüksek miktarda kredi kullanabilirsiniz. Sadece yurt içi değil yurt dışı eğitimleriniz içinde hemen başvuru da bulunabilirsiniz. Kredi üst limiti 50.000 TL olup 48 ay vade için kullandırılmaktadır. Yapı kredi eğitim kredisi faiz oranları için şubelere uğrayabilir veya müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Son olarak, yurt dışı eğitim kredisi için Öğrenci Vizesi istenmektedir.

İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası Öğrenciye Kredi (25.000 TL Limit)

Öğrenciye kredi veren bankalar içerisinde kredi tutarına göre faiz oranı uygulayan tek banka ise garanti bankasıdır. Bu ve diğer bankalardan aldığınız bütün krediler ile okul taksitlerinizi de ödeyebilirsiniz. 48 ay vade ile Garanti kredinize online başvuru yapabilirsiniz. Faiz oranları şu şekilde oluşmaktadır.

 • 0-12.000 TL öğrenci kredisi için %1,78 faiz oranı,
 • 12.000-15.000 TL öğrenci kredisi için %1,58 faiz oranı,
 • 15.000-25.000 TL öğrenci kredisi için %1,48 faiz oranı uygulanmaktadır.
Garanti bankası öğrenciye kredi
Garanti bankası öğrenciye kredi

Örnek hesaplamamızı Garanti bankasında da 10.000 TL için yapacağız. Garanti bankasından alacağınız bu miktardaki kredinin aylık taksit tutarı 335 TL olmaktadır. Tabloda da gördüğünüz gibi 12.000 TL’ye kadar %1,78 faiz oranı uygulanmaktadır. 48 ay vade ile aldığınız bu öğrenim kredisine toplamda 16.085 TL ödeme yapacaksınız. Başvuru için Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanarak yapabilirsiniz.

Odeabank Eğitim Kredisi Veren Son Banka (60 ay vade)

Öğrenciye en uygun faizli kredi veren bankalar listemizde son bankaya geldik. Her vadeye sabit faiz oranı Odebank’ta. 60 ay vade ile sizde çocuğunuzun veya kendinizin eğitimini bütçenizi yormadan tamamlayabilirsiniz. Odeabank %1,55 faiz oranı yüksek olsa da vade süresi taksitlerinizin az olmasını sağlayacaktır. Lakin toplam geri ödemeniz bir hayli kabarık olacaktır. Başvuru için şubeye gitmeniz yeterlidir.

Odeabank öğrenciye eğitim kredisi 2018 ve 2019
Odeabank öğrenciye eğitim kredisi

Odeabank öğrenciye kredi hesaplamasında 10.000 TL’yi 60 ay vade ile aldığımızı var sayarsak. Aylık eğitim kredisi taksitlerimiz 278 TL olur. Akabinde kredinin toplam ödenmesi gereken tutarı ise 16.680 TL olur. Toplam geri ödeme konusunda bir hayli fazla ödeme yapmanıza rağmen, vade süresinin uzunluğu aylık taksitlerinizin düşük olmasını sağlar. Aşağıda toplu olarak yayınladığımız faiz oranlarını karşılaştırıp şartlarınıza uygun krediye başvuru yapabilirsiniz. Bilmek istediğiniz detayları bizlere aşağıda bulunan form üzerinden sorabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Bankalar
Faiz Oranı Vadesi
Ziraat Bankası %1,27 36 ay
Halk Bankası %1,18 48 ay
DenizBank %1.51 60 ay
İş Bankası %1.50 36 ay
Garanti Bankası %1,48 48 ay
OdeaBank %1,55 60 ay
YapıKredi %- 48 ay

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar (2018 Faiz Oranları) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar (2018 Faiz Oranları) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. kemal yıldız

  Bizim oğlan üniversite öğrencisi. Onun için başvuru yapacağız. Part time çalışıyor sigorta girişi var ona çıkacakmış sanırım. Çıkmaz sa artık yüne bize kalacak 🙂

  • access_time 28 Mar 2018, 12:25
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Bildiğimiz kadarıyla part time çalışan ve sigorta girişi olan öğrenciler de kredi kullanabilmektedir bazı bankalar üzerinden.

   • access_time 28 Mar 2018, 15:49
   • Cevapla
 2. Ulviyya Qasımova

  Merhabalar. Eşim yabancı uyruklu Öğretim Üyesi olarak Türkiye’de çalışıyor.Ben de halihazırda Türkiye’de yabancı uyruklu öğrenci olarak eğitim alıyorum. Öğrenci kredisinde yararlanma şansımız varmi?
  Saygılarımla

  • access_time 27 Kas 2018, 21:46
  • Cevapla