Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ve Şartları, Limitleri

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ve Şartları, Limitleri
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ve Şartları, Limitleri

Eğitim masrafları konusunda sıkıntıya düşen, nakit ihtiyacı duyan veya kişisel projeleri için kaynak arayışında olan üniversite öğrencileri bankalara başvuru yapabiliyorlar. Peki üniversite öğrencileri kredi alabiliyor mu ? Cevabımız evet. Ancak her bankacılık işleminde olduğu gibi, öğrenci kredisinin de bir takım kriter ve şartları bulunuyor. Uygun faiz oranları ile öğrencilere verilen kredileri merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu yazımızda sizlere Öğrenciye kredi çıkar mı ? Öğrenciye kredi veren bankalar, öğrenciye kredi veren bankalar ve şartları, öğrenciye kredi veren bankalar ve limitleri, öğrenciye kredi başvurusu, faiz oranı, gereken evraklar ve diğer detaylar hakkında bilgiler vereceğiz.

Öğrenci Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Üniversite öğrencisine kredi veren bankalar, başvuru sırasında bir takım belgeler istemektedirler. Bankaların istemiş olduğu belgeleri götürmeleri durumunda bankalar öğrenciye uygun faizli kredi vermektedir. Bankaların öğrencilerden istemiş olduğu belgeler şunlardır :

 • Öğrenci belgesi
 • T.C. nüfus cüzdanı
 • Varsa gelir belgesi (part time çalışan öğrenciler)

Öğrenciler bu belgeleri bankalara iletmeleri durumunda uygun faiz oranıyla kredi kullanabilmektedirler.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

 Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi
Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi

Ziraat Bankası öğrencilerin eğitim öğretim ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacı ile kredi vermektedir. Banka ilkokul, lise ve üniversite öğrencilerinin masraflarının karşılanması için 36 ay vadeli krediler vermektedir. Üstelik öğrencilerin velilerine öğrencilerin tüm masraflarının giderilmesi için kredi limitini artırmaktadır.

 

Denizbank Öğrenci Kredisi

Denizbank öğrenci kredisi
Denizbank öğrenci kredisi

Öğrencilere uygun faiz oranı ile kredi veren bir başka banka ise Deniz Bank’tır. Vade sayısı 36 ay olmaktadır. Öğrencilerden herhangi bir gelir belgesi ve kefalet istememektedir. Öğrencilerin Deniz Bank hesabı varsa ve ailelerinden gelen para bu bankaya yatırılıyorsa kredi limiti daha da artmaktadır. Genel itibariyle öğrencilere verilen kredi tutarı 3.000 TL ile 25.000 TL arasında olmaktadır.

İlginizi çekebilir:  Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2019 (Hemen)

İş Bankası Öğrenci Kredisi

Türkiye İş Bankası Üniversite Öğrencisine Kredi
Türkiye İş Bankası Üniversite Öğrencisine Kredi

İş Bankası öğrencilerin artan eğitim ve öğretim masraflarını gidermesi için Eğitim Kredisi vermektedir. Bu krediyi kullanarak öğrenciler de eğitim-öğretim giderlerini karşılayabilmektedir. Banka öğrenci belgesi ve öğrencinin okul bilgilerini istemektedir. Gerekli evrakların tamamlanması sonrasında ise öğrencinin okul hesabına kredi aktarılmaktadır. 36 ay vade imkânı mevcuttur.

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi Faiz Oranı
Yapı Kredi Öğrenci Kredisi Faiz Oranı

Yapı Kredi Bankası, öğrenciye kredi veren banka var mı şeklinde araştırma yapanların inceleyeceği başka bir bankadır. Banka, öğrencilerden herhangi bir kefil ya da gelir belgesi beklememektedir. Öğrenci belgesi ve kimlik fotokopisi ile başvuru yapılabilmektedir. 15.000 TL’ye kadar kredi veren banka, vade imkânını 36 ay olarak belirlemiştir.

Garanti Öğrenci Kredisi

Garanti Öğrenci Kredisi Başvurusu
Garanti Öğrenci Kredisi Başvurusu

Garanti BBVA öğrencilere eğitim öğretim kredisi veren başka bir bankadır. Banka öğrencilere 25.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Ayrıca banka öğrencilere vermiş olduğu kredilere 36 ay vade imkânı sağlamaktadır.

Vakıfbank Öğrenci Kredisi

Vakıfbank Eğitim Kredisi 2018
Vakıfbank Eğitim Kredisi 2020

Vakıfbank ilköğretimden master öğrencisine kadar eğitim öğretim kredisi imkânı sunmaktadır. Banka 24 aya kadar vade imkânı sağlamaktadır. Ayrıca banka 30.000 TL’ye kadar kredi imkânı sağlamakta ve öğrencilerden herhangi bir gelir belgesi ya da kefil istememektedir.

OdeaBank Eğitim Kredisi

Odeabank Eğitim Kredisi 2018
Odeabank Eğitim Kredisi 2020

OdeaBank öğrencilere eğitim öğretim kredisi sunan başka bir bankadır. Banka özel okul öğrencilerinden, üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine varana dek kredi imkânı sağlamaktadır. 36 ay vade imkânı sağlayan bankanın öğrencilere sunmuş olduğu kredi üst limiti 50.000 TL olarak belirlenmiştir.

Ayrıca öğrenciye kredi kartı veren bankalar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız da Buraya Tıklayarak Öğrenci Kredi Kartı konumuzu okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Bu yazımızda sizlere Öğrenciye kredi çıkar mı ? Öğrenciye kredi veren bankalar, öğrenciye kredi veren bankalar ve şartları, öğrenciye kredi veren bankalar ve limitleri, öğrenciye kredi başvurusu, faiz oranı, gereken evraklar ve diğer detaylar hakkında bilgiler verdik. Öğrencilere kredi veren banka var mıdır şeklinde araştırma yapan öğrenciler bu bankalardan herhangi birine giderek eğitim öğretim ihtiyaçlarını karşılayacak krediyi temin edebilirler. Öğrenciye kredi veren bankalar hakkındaki düşüncelerinizi ve sormak istediğiniz tüm soruları aşağıdaki bölümden bizlere iletebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ve Şartları, Limitleri Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ve Şartları, Limitleri Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. kemal2554

  Part time çalışıyorum. Kredi alabilir miyim?

  • access_time 14 Mar 2018, 12:12
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Kemal Bey,

   Part time çalıştığınız yerden sigortanız var mı? Bildiğim kadarıyla en az 3 veya 6 aylık sigortalı parttime çalışanlarda kredi alabilmektedirler.

   • access_time 14 Mar 2018, 16:04
   • Cevapla
 2. Bekir

  Part time calisiyorum hafta sonlari calisiyorum. Mimarlik staji yapiyorum sigortam yok stajdan belirli bir ucret aliyorum. Kredi yada kredi karti alabilirmiyim ?

  • access_time 10 May 2018, 20:40
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Bekir Bey,

   maaşı banka üzerinden alıyorsanız kredi kartı almanız muhtemeldir. Aksi halde Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızdan yapıkredi play karta başvuruda bulunabilirsiniz. Yüksek ihtimalle vereceklerdir.

   • access_time 10 May 2018, 22:34
   • Cevapla
 3. Maide

  Ben öğrenciyim çalışmıyorum ama düzenli 1000 Tl gelirim var aylık. 2000 Tl kredi çekmek istiyorum. Hangi bankaya başvurabilirim?

  • access_time 28 May 2018, 10:08
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Maide Hanım,

   Geliriniz belgelenemiyorsa kredi almanız çok zor görünüyor.Fakat bu ihtiyacınzı Yapı Kredi Bankasının verdiği öğrenci kredi kartı ile giderebilirsiniz. Başvuruda bulunmak için Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızı okuyunuz.

   • access_time 28 May 2018, 14:51
   • Cevapla
 4. Gizem

  Ben devlet üniversitesinde okuyorum ve 5 bin tl nakit paraya ihtiyacım var çalışmıyorum kredi çekebilir miyim

  • access_time 31 Tem 2018, 12:23
  • Cevapla
 5. Seda

  Babam yurtdışında yaşıyor ve düzenli olarak ayda 400 dolar gibi bi para üstüme yolluyor. Belgeleri var şuan çok sıkışık durumdayım ve 7 bin tllik bir krediye ihtiyacım var. Kredi çekebilir miyim sizce

  • access_time 31 Tem 2018, 18:05
  • Cevapla
 6. Kadriye

  Yasim 58 dort yillik acik ögretim kazandim emekliyimöğtenci kredisi alabilirmiyim

  • access_time 31 Ağu 2018, 4:38
  • Cevapla