Öğrenciye Kredi Veren 7 Banka Listesi 2020

Map Anasayfa İhtiyaç Kredileri Öğrenciye Kredi Veren 7 Banka Listesi 2020
Öğrenciye Kredi Veren 7 Banka Listesi 2020

Üniversite öğrencilerine kredi veren 7 banka dan bahsedeceğiz. Üniversite öğrencileri aylık gelirleri az olması ve bulundukları yerlerde ihtiyaçlarının fazla olması nedeni ile krediye ihtiyaç duymaktadırlar. Hal böyle olurken de bankalar gelir belgesi olmayan bireylere vermiş olduğu ihtiyaç kredilerinin bir benzerini öğrencilere de vermektedir. Oldukça uygun faiz oranları ile öğrencilere uygun kredilere üstelik oldukça kolay başvurulmaktadır. Bankaların istemiş olduğu belgeleri götürmeleri takdirinde bankalar öğrencilere uygun faizli kredi vermektedir. Bankaların öğrencilerden istemiş olduğu belgeler şu şekilde olmaktadır:

 • Öğrenci belgesi
 • 18 yaşını doldurmuş olması
 • Varsa gelir belgesi (part time çalışan öğrenciler)
 • Gibi belgeler istenmektedir.
 • Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızda kartları inceleyerek başvuru da bulunabilirsiniz.

Öğrenciler bu belgeleri bankalara iletmeleri durumunda uygun faiz oranıyla kredi kullanabilecektir.

İşte öğrencilere kredi veren bankalar 2020

 Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi
Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi

Ziraat Bankası öğrencilerin eğitim öğretim ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacı ile kredi vermektedir. Bankailkokul, lise ve üniversite öğrencilerinin masraflarının karşılanması için 60 ay vadeli krediler vermektedir. Üstelik öğrencilerin velilerine öğrencilerin tüm masraflarını giderilmesi için kredi limitini artırmaktadır.

 

Denizbank:

Denizbank öğrenci kredisi
Denizbank öğrenci kredisi

Öğrencilere uygun faiz oranı ile kredi veren bir başka banka ise Deniz Banktır. Faiz oranı %1,12 olmakta ve vade sayısı 60 ay olmaktadır. Öğrencilerden herhangi bir gelir belgesi ve kefalet istememektedir. Öğrencilerin Deniz Banktan hesabı varsa ve ailelerinden gelen para bu bankaya yatırılıyorsa kredi limiti daha da artmaktadır. Genel itibariyle öğrencilere verilen kredi tutarı 2.000 TL ile 6.000 TL  arasında olmaktadır.

İş Bankası:

Türkiye İş Bankası Üniversite Öğrencisine Kredi
Türkiye İş Bankası Üniversite Öğrencisine Kredi

İş Bankası öğrencilerin artan eğitim ve öğretim masraflarını gidermesi için Eğitim Kredisi vermektedir. Bu krediyi kullanarak öğrenciler de eğitim-öğretim giderlerini karşılayabilmektedir. Banka öğrenci belgesi ve öğrencinin okul bilgilerini istemektedir. Gerekli evrakların tamamlanması sonrasında ise öğrencinin okul hesabına kredi aktarılmaktadır. Faiz oranı %1,09  şeklinde olup 60 ay vade imkânı mevcuttur.

İlginizi çekebilir:  İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapılırken Dikkat Gerekenler

Yapı kredi Bankası:

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi Faiz Oranı
Yapı Kredi Öğrenci Kredisi Faiz Oranı

Yapı Kredi Bankası, öğrenciye kredi veren banka var mı şeklinde araştırma yapanların inceleyeceği başka bir bankadır. Banka, öğrencilerden herhangi bir kefil ya da gelir belgesi beklememektedir. Öğrenci belgelerini ve kimlik fotokopisi ile başvuru yapılabilmektedir.10.000 TL ye kadar kredi veren banka vade imkânını 60 ay olarak belirlemektedir.

Garanti BBVA:

Garanti Öğrenci Kredisi Başvurusu
Garanti Öğrenci Kredisi Başvurusu

Garanti BBVA öğrencilere eğitim öğretim kredisi veren başka bir bankadır. Banka öğrencilere 25.000 TL ye kadar kredi vermektedir. Bankanın uygulamış olduğu faiz oranı ise %1.09 şeklinde olmaktadır. Ayrıca banka öğrencilere vermiş olduğu kredilere 60 ay vade imkânı sağlamaktadır.

Vakıfbank:

Vakıfbank Eğitim Kredisi 2018
Vakıfbank Eğitim Kredisi 2020

Vakıfbank ilköğretimden mastar öğrencisine kadar eğitim öğretim kredisi imkânı sunmaktadır. Banka 24 aya kadar vade imkânı sağlamaktadır. Ayrıca banka 30.000 TL ye kadar kredi imkânı sağlamakta ve öğrencilerden herhangi bir gelir belgesi ya da kefil istememektedir.

OdeaBank Eğitim Kredisi:

Odeabank Eğitim Kredisi 2018
Odeabank Eğitim Kredisi 2020

OdeaBank öğrencilere eğitim öğretim kredisi sunan başka bir bankadır. Banka özel okul öğrencilerine, üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine varana dek kredi imkânı sağlamaktadır.60 ay vade imkânı sağlayan banka öğrencilere sunmuş olduğu kredi üst limiti 25.000 TL şeklinde olmaktadır.

Öğrencilere kredi veren banka var mıdır şeklinde araştırma yapan öğrenciler bu bankalardan herhangi birine giderek eğitim öğretim ihtiyaçlarını karşılayacak krediyi temin edebilirler. Öğrenciye kredi veren bankalar hakkındaki düşüncelerinizi ve sormak istediğiniz tüm soruları aşağıdaki bölümden bizlere iletebilirsiniz. Bu bankalardan ayrıca kendinize özel kredi kartı başvurusu da yapabilirsiniz. Öğrenci kredileri için sürekli olarak 2020 yılında sizlere bilgiler vereceğiz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...
Güncelleme:

Öğrenciye Kredi Veren 7 Banka Listesi 2020 Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Öğrenciye Kredi Veren 7 Banka Listesi 2020 Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. kemal2554

  Part time çalışıyorum. Kredi alabilir miyim?

  • access_time 14 Mar 2018, 12:12
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Kemal Bey,

   Part time çalıştığınız yerden sigortanız var mı? Bildiğim kadarıyla en az 3 veya 6 aylık sigortalı parttime çalışanlarda kredi alabilmektedirler.

   • access_time 14 Mar 2018, 16:04
   • Cevapla
 2. Bekir

  Part time calisiyorum hafta sonlari calisiyorum. Mimarlik staji yapiyorum sigortam yok stajdan belirli bir ucret aliyorum. Kredi yada kredi karti alabilirmiyim ?

  • access_time 10 May 2018, 20:40
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Bekir Bey,

   maaşı banka üzerinden alıyorsanız kredi kartı almanız muhtemeldir. Aksi halde Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızdan yapıkredi play karta başvuruda bulunabilirsiniz. Yüksek ihtimalle vereceklerdir.

   • access_time 10 May 2018, 22:34
   • Cevapla
 3. Maide

  Ben öğrenciyim çalışmıyorum ama düzenli 1000 Tl gelirim var aylık. 2000 Tl kredi çekmek istiyorum. Hangi bankaya başvurabilirim?

  • access_time 28 May 2018, 10:08
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Maide Hanım,

   Geliriniz belgelenemiyorsa kredi almanız çok zor görünüyor.Fakat bu ihtiyacınzı Yapı Kredi Bankasının verdiği öğrenci kredi kartı ile giderebilirsiniz. Başvuruda bulunmak için Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızı okuyunuz.

   • access_time 28 May 2018, 14:51
   • Cevapla
 4. Gizem

  Ben devlet üniversitesinde okuyorum ve 5 bin tl nakit paraya ihtiyacım var çalışmıyorum kredi çekebilir miyim

  • access_time 31 Tem 2018, 12:23
  • Cevapla
 5. Seda

  Babam yurtdışında yaşıyor ve düzenli olarak ayda 400 dolar gibi bi para üstüme yolluyor. Belgeleri var şuan çok sıkışık durumdayım ve 7 bin tllik bir krediye ihtiyacım var. Kredi çekebilir miyim sizce

  • access_time 31 Tem 2018, 18:05
  • Cevapla
 6. Kadriye

  Yasim 58 dort yillik acik ögretim kazandim emekliyimöğtenci kredisi alabilirmiyim

  • access_time 31 Ağu 2018, 4:38
  • Cevapla