Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu (Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar 2020)

Map Anasayfa Kredi Kartları Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu (Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar 2020)
Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu (Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar 2020)

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar konusunda detaylı bir araştırma yaptık. Ve sizi yormadan sadece telenundan SMS veya online başvuru formu ile anında kredi kartı sahibi olabileceksiniz. Lakin bankaları sıralamadan önce sizlere ÖNEMLE bahsetmek istediğimiz bazı hususlar bulunmaktadır. Kredi kartlarının bütün detaylarını dikkatlice okuyun ve ona göre size en uygun olan kredi kartı başvurusu yapın. Birazdan listeleyeceğimiz kredi kartlarına aynı anda başvuru yapmanız banka sicilinize zarar verebilir. Bu nedenle size en uygun kredi kartı çıkarmak için bütün bankları detaylı olarak inceleyin. Öncelikle öğrenci kredi kartı nasıl çıkarılır veya öğrenci kredi kartı nedir? gibi sorulara yanıt verelim.

Öğrenci kredi kartı veren bankalar, SMS veya Online başvuru formu yolu ile 3-4 dakika içerisinde bilgilerinizi doldurarak başvuru yapabileceğiniz yaş sınırlaması olan kredi kartlarıdır. Öğrenci kredi kartı özellikleri genellikle kampüs yaşantısı için tasarlanmış özellikler ile doludur. Sinema, tiyatro, festival, konser gibi sosyal aktivite ile dolu hayatınıza indirimler sağlamaktadır. İndirimli ürünlerde sizleri anında bilgilendirerek bunlardan anlık olarak faydalanmanızı sağlarlar. Her kartın farklı özelliği olduğunu unutmayınız.

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar (SMS ile Başvurulanlar)

Bu başlık altında SMS yolu ile sadece bir kaç saniye içerisinde başvuru yapabileceğiniz bankaları sıralayacağız. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bankaların avantajlarını iyi algılamadan ilk bankaya başvuru yapmanızı önermemekteyiz. İşte SMS ile öğrenci kredi kartı başvurusu yapılabilen bankalar.

İşte Üniversiteli Kredi Kartı- İş Bankası:

Üniversite öğrencilerinin birincil tercihi olan markalardan taksi ve indirim fırsatları anlık olarak size bildirilir. Ayrıca müze kart özelliği sayesinde istediğiniz müzeyi ücret ödemeden gecebilirsiniz. (Tarihe meraklı öğrenciler için çok güzel bir özellik diye düşünüyoruz.) Maximum kart olduğu için sinemalar da bedava film izleme fırsatı da yakalayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Kredi Kartının Asgari Borcunu Ödemezsek Ne Olur?

Yaptığınız bütün harcamalar sadece size gelir ve tamamen size ait olan bu kredi kartı 18 yaş üstü öğrencilere verilmektedir. Harcadıkça MaxiPuan kazandıran bu kredi kartına lisans üstü öğrencileride sahip olabilirler. Temazsız özelliğini aktif etmeniz için kart başvurusu yaparken bunu belirtmeniz yeterlidir. Temazsız ödemenin üst limiti 90 TL’dir.

SMS ile Başvuru İçin: ÜNİK boşluk TC Kimlik Numaranızı mesaj bölümüne yazarak 4402‘ye göndermeniz yeterlidir.

Aidatsız İşte Üniversiteli Kart Başvurusu İçin: AİDATSIZÜNİK boşluk TC Kimlik Numaranızı mesaj bölümüne yazıp 4402‘ye gönderebilirsiniz. İş bankasına ait diğer kartlara ulaşmak için İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu bölümüne gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu:

Ziraat Genç Bankkart’ın özelliği ise hem banka kartının hemnde kredi kartının birleştirilmiş olmasıdır. Alışveriş yaparken hangisini kullanmak istiyorsan o anda onu seçebilirsin. Yani dilerseniz kredi kartından, dilerseniz banka kartınızdan çekim yaptırabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu 2020 Ziraat Bankası
Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Ziraat Bankası

Diğer kredi kartlarında olmayan en önemli avantajı ise hesabınızda para olmasa bile masrafsızve faizsiz olarak 375 TL ekstra harçlık avans alabiliyorsunuz. Bu harçlık avans özelliğinden KYK burs veya kredi alan öğrenciler faydalanabilirler. Bahsi geçen bu banka kartına kredi kartı özelliği eklemek için yapmanız gereken ziraat şubesine gidip başvuruda bulunmak. Kart özellikleri arasında temazsız 50 TL’ye kadar harcama yapabilme, internet üzerinden online olarak alışveriş yapabilme gibi onlarca özellik bulunmaktadır. Son olarak yıllık kart ücreti alınmadığını da belirtmek istiyoruz. Ziraat bankasına ait diğer kartlar için Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu isimli kampanya yazımızı okuyabilirsiniz.

Ziraat Genç Bank Kart Başvurusu İçin: GENC BANKKART yazıp 4747’ye SMS atmanız yeterlidir.

# Bu arada öğrencilere kredi vererek eğitim masraflarını karşılayan bankalara ulaşmak için, öğrenciye kredi veren bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Play Öğrenci Kredi Kartı:

SMS ile bir dakika içerisinde kredi kartı başvurusu yapılan diğer bir kredi kartı ise Play Kart’tır. Yıllık kart ücreti bu kredi kartında da bulunmamaktadır. Ayrıca 2 gün içerisinde geri ödeyeceğiniz nakit avanslarınızda faiz uygulanmaz. World üyesi olan bütün işyerlerinden yapacağın harcama ile puan biriktirebilir ve bu puanları dilediğin gibi harcayabilirsin.

Puanları farklı alanlarda da değerlendirme imkanın var. Mesela, Akıllı Adım Bireysel Emeklilik Planları ile puanlarınla geleceğine yatırım yapabilirsin. Yada biriken puanlarınla telefonun için TL yükleyebilirsin. World üyesi iş yerlerinde yaptığınız harcamalarınızı 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Fakat bu taksitlendirmeyi %1,49 faiz oranı ile yapabilirsiniz. Güzel bir özellik olan Harcama Ertele özelliğini kullanarak, taksitli veya peşin harcamalarınızın ödemesini 3 aya kadar erteleyebilirsiniz. Sinema, tiyatro, konser ve sayamadığımız diğer sosyal aktiviteler için düşünülmüş tam bir öğrenci kredi kartı niteliğindedir.

Play Kart Başvurusu İçin: PLAY yazıp boşluk bırakarak, T.C. Kimlik Numaranızı 4407’ye mesaj olarak gönderebilirsiniz. Yapı Kredi bankasının diğer kartlarını görmek için Yapı Kredi Kredi Kartı isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Vakıfbank’tan Like Öğrenci İçin Kredi Kartı:

Tamamen üniversite öğrencileri için düzenlenmiş bir kredi kartıdır. Yurtdışı eğitimleri için gittiğiniz dünyanın her ülkesinde kullanabileceğiniz bir kredi kartıdır. Diğer bankalarda olmayan en iyi özelliği ise harcama yaptıkça kazanabileceğiniz hediyeler bulunmaktadır. Bu hediyeler İPhone 6S, İPat 2 ve para hediyeleridir. Vakıfbank öğrenci kredi kartı ile harcadıkça Likepuan kazanabilir ve dilediğin yerde harcamasını yapabilirsin. 1 TL’lik harcamalarınızda 1 Likepuan kazanıyorsunuz. Bahsi geçen bu kredi kartı Worldcard özelliklerinin tamamını içerisinde barındırmaktadır. Her 100 TL’lik harcamalarınızda 10 Türk Lirası değerinde WorldPuan kazanabilirsiniz. Karta SMS ile başvuru yapmak için LIKE yazın boşluk bırakın ve TC Kimlik Numaranızı 5724’e SMS olarak gönderebilirsiniz. İnternet üzerinden Vakıfbank Like Kart Başvurusu yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Like öğrenci kredi kartına sahip olmanız için 28 yaşından küçük olmanız gerekmektedir. Son olarak karta ait yıllık aidat 20 Türk Lirası olduğunu da bilin. Normalde diğer bahsettiğimiz bankalar öğrenci kredi kartlarından yıllık ücret almıyorlar. Vakıfbank’a ait diğer kredi kartlarına ulaşmak için Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar [Limit Yükseltme]

Öğrenci kredi kartı veren bankalar için şimdilik sizlere önereceğimiz bankalar bunlardır. Ek olarak yüksek limitli öğrenci kredi kartı almak için yapmanız gerekenlerden kısaca bahsedelim. Bankalar öğrencilere en fazla 1.000 TL limitli kredi kartı verebilmektedirler. Bu limiti artırmanız için uygulamanız gereken tek bir yol vardır. Aldığınız kredi kartınıza ait aylık ekstre ödemelerinizi günün geçirmeden yapmak. Bu şekilde kredi kartını 3-4 ay kullandıktan sonra bankaya başvuruda bulunarak kredi kartınızın limitini artırabilirsiniz. Öte taraftan herhangi bir yerde Part Time çalışan bir öğrenciyseniz ilk başvurunuzda bunu belirterek ve belgeleyerek yüksek limitli öğrenci kredi kartı alabilirsiniz. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar 2020 hakkındaki sorularınızı veya düşüncelerinizi aşağıdaki bölümden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5 (2 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu (Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar 2020) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu (Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar 2020) Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
 1. cem cingöz

  hangi banka 2 bin lira limitli kredi kartı veriyor acaba.

  • access_time 21 Şub 2018, 15:30
  • Cevapla
  • KrediUzman

   Cem Bey,

   Yapı kredi bankasına ait öğrenci kredi kartlarının limiti 1.000 TL ve üstü olabilmektedir.

   • access_time 21 Şub 2018, 15:55
   • Cevapla