Odeabank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 [Hesaplama ve Ödeme Planı]

Map Anasayfa Konut Projeleri Odeabank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 [Hesaplama ve Ödeme Planı]
Odeabank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 [Hesaplama ve Ödeme Planı]

Odeabank konut kredisi ile 120’a aya kadar vade ödemeli kredi çekerek ev sahibi olabilirsiniz. Ev kredisi çekmek isteyenler için güzel fırsatlar sunan Odeabank‘tan yüksek miktarlara kadar kredi çekebilirsiniz. Yeni bir ev sahibi olmak, kira derdinden kurtulmak ve ev alıp yatırım yapmak isteyenler için Odeabank güzel fırsatlar sunmakta. Ödemenizi kolaylaştırmak için de sizler için ayrı ayrı avantajlar da sunuyor. Peki Odebank konut kredisi faiz oranları ne kadar? sorusunu soranlar için ise cevabımız konumuzun devamında.

Odeabank Konut Kredisi Faiz Oranları

Odebank ev kredisi çekecekler için bir çok yol sunuyor. Herkesin ev sahibi olması için kredi ödeme konusunda Odebank’ta birçok kolaylık var. Kredinizi ödeyebilmeniz için Odeabank sizlere ertelemeli, ara ödemeli ve ödeme planınızı kendinizin seçebileceği kredi imkanı sunarak hem kredinizin ödemesini kolaylaştırıyor hemde herkesin ev sahibi olabilmesini sağlıyor. Kredi işlemlerindeki Kredi Tahsis Ücreti, Ekspertiz Ücreti, Taşınır ve Taşınmaz Rehin Tesis Ücreti, zorunlu deprem sigortası (DASK) ve bunlar gibi diğer tüm masraflarınızı kredinize dahil ederek ödeyebiliyorsunuz. Böylece kredi çekerken ki masraflarınızı nakit bir şekilde vermek yerine taksitlendirerek daha kolay bir şekilde sanki ek bir masraf çıkmamış ödeyebilirsiniz.

Odeabank siz müşterilerine %2.9 gibi faiz oranları ile kredi sunmaktadır. Yıllık ise bu oran %41 e tekabül etmektedir. Konut Kredisi çektiğinizde ise faiz oranları ile çekilecek tutarların örnek hesaplaması ise hemen alt başlıktaki gibidir.

Odeabank Konut Kredisi Hesaplama ve Ödeme Planı

Odebank konut kredisi için örnek verelim 200 bin Türk lirası bankaya başvuruda bulundunuz ve başvurunuz kabul edildi. Peki 200 bin Türk lirası için aylık ve toplamda ne kadar ücret ödeyeceğim sorusunun cevabı ise toplam olarak 719.285,29 TL’dir. Bu oranı aya vurduğumuzda ise aylık ödenecek tutar 5.994,03 TL’dir. Çıkan ekspertiz ücreti ise 527 TL ve kredi tahsil ücreti de 1.000 TL’dir. Kredi çekerken toplam yapacağınız masraf 2.849,96 TL gibi bir ücreti bulmaktadır. Bu oranlar %2.9 faiz oranına ve 120 ay vadeye göre hesaplanmıştır. Bankanın kendi sitesine girerek hesaplama aracı ile kendi çekeceğiniz tutarı vadeye bölerek kolayca hesaplayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  TOKİ'den 550 TL Taksitle Konut Satışı

Odeabank’tan Konut Kredisi için Nasıl Başvuruda Bulunabilirim?

Bankanın kredi imkanları sizi tatmin ettiyse bankaya gitmeden süreci hızlı bir şekilde başlatmak için bankanın kendi sitesindeki başvuru formunu doldurarak yada şubenin telefon numarasını arayarak ön değerlendirme sürecini başlatabilirsiniz. Bu süreçte sizden faks yada mail ile nüfus cüzdanınız istenecektir. Nüfus cüzdanınızı müşteri temsilcisine ilettiğiniz taktirde süreç başlayacaktır. Bankaya giderken de sizde alttaki gerekli olan belgeler istenecektir.

Başvuru için Gerekli Belgeler Nedir?

Yukarıdaki anlattığımız şekilde ön değerlendirme sürecini başlattığınızda ise sizden istenilecek belgeler;

  • Nüfus cüzdanı (sürücü belgesi yada pasaport)
  • Başvuruda bulunan kişi adına son 3 aya ait her hangi bir fatura (doğalgaz, elektrik, telefon ya da su faturası)
  • Gelir belgesi
  • Satın alacağınız konuta ait bir tapu fotokopisi

Odebank‘tan çekeceğiniz konut kredisi oranları ve hesaplaması bu şekildedir. Eğer bankanın faiz oranını çok bulduysanız diğer bankaların verdiği faiz oranlarına alt bağlantılardan ulaşabilir ve bankaların faiz oranlarını karşılaştırarak en düşük faiz oranına sahip olan bankayı bulup daha az miktarda kredi ödeyerek paranızın cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Odeabank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 [Hesaplama ve Ödeme Planı] Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *