Nakit İhtiyacı Olanlara Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Map Anasayfa Kredi Kartları Nakit İhtiyacı Olanlara Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar
Nakit İhtiyacı Olanlara Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartlarına yeni düzenleme gelmesiyle birlikte bir çok bankanın da aradığı müşteri profilindeki detaylar değişti. En yüksek limitli kredi kartı için artık bir çok bankanın talep ettiği belgeler rafa kaldırıldı. Peki nakit ihtiyacı olanlar, kredi çekmek yerine kredi kartından faydalanmak istiyorlarsa ne yapmalılar ? Yüksek limitli kredi kartı veren bankalar hangileridir ? Kredi kartı düzenlemesi ile en yüksek limitli kredi kartı alınabilir mi ? Bütün merak edilenleri yanıtladığımız yazımıza başlıyoruz.

Neden Kredi Kartı ?

Genel olarak bankalar, kredi kartını ihtiyaç kredisinden daha kolay bir şekilde vermektedirler. Bu kolaylığın altında yatan neden ise; kredi kartı limitinin, ihtiyaç kredilerinden daha düşük olmasıdır. Bu da banka için riski azaltmaktadır. İhtiyaç kredisi için kredi notu yeterli görülmeyen müşterilerin imdadına genelde kredi kartları yetişir ama limit problemi ortaya çıkar. Peki ihtiyaç kredisi için de kredi notu yeterli geliyorsa hangi işlemi seçmeliyiz ? Eğer bütçeniz taksitleri kaldırıyorsa kesinlikle kredi kartı. Çünkü kredi kartlarından kullanılan nakit avansların ödeme dönemleri daha kısa oldukları için, hem daha az maliyetle hem de daha erken vakitte borç kapanmaktadır.

Yüksek Limitli Kredi Kartı Nasıl Alınır ?

Limiti yüksek bir kredi kartı sahibi olmak için, yasalara uygun hareket etmek gerekmektedir. Öncelikle bilinmesi gereken temel husus; kredi kartı limitinin, müşterinin aylık gelirinin %70’ini geçemeyeceğidir. Buradan hareketle, yüksek limitli kredi kartı alabilmek için sabit gelirlerinizi ve varsa ek gelirlerinizi bankaya belgelemeniz gerekmektedir. Ek gelir; kira geliri, faiz geliri veya farklı işlerde çalıştığınızın geliri olabilir. Ek geliriniz yoksa; üzerinize kayıtlı taşınır veya taşınmazları da ipotek olarak gösterebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Akbank Axess Kredi Kartı Başvuru Koşulları ve Avantajlar

Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Yüksek limitli kredi kartı veren bankalardan size uygun olanını seçerek başvuru yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası; yüksek limitli kart isteyen müşterilerine World Card, Gold Card, Platinum, Adios, Adios Premium, Crytal, Play, Opet ve Koç Ailem kartlarından uygun gördüğünü vermektedir.

Garanti Bankası

Garanti Bankası; yüksek limitli olarak Bonus Card, Bonus Gold, Trink, Platinum, Genç, Business, Flexi ve American Express kartlarını hizmete sunmuştur.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası’ndan da Bankkart, Gold Card ve Platinum kartlarından herhangi biriyle yüksek limitli kart sahibi olabilirsiniz.

Halkbank

Halkbank; yüksek limitli kart hizmeti olarak Paraf Card, Paraf Platinum, Parafly, Parafree, Sanal, Parafast, Eczacı Paraf ve Halkcard’ı müşterilerine sunmaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

Türkiye Ekonomi Bankası’ndan yüksek limitli kredi kartı almak isteyen müşteriler; TEB She Card, CEPTETEB Kredi Kartı, TEB Platinum Card, TEB Yıldız Priority Card, TEB Özel World Elite Card, TEB Sade Kart ve Bonus Sanal Kart seçeneklerinden kendilerine uygun bulduğu kredi kartına başvuru yapabilirler.

İş Bankası

İş Bankası yüksek limit kredi kartı olarak Maximum ve Maxismiles isimli kartları hizmete sunmuştur.

QNB Finansbank

QNB Finansbank; Card Finans ürünüyle kendisini en yüksek limitli kredi kartı veren bankalar arasında ilk sırada ifade etmektedir. Başvuru yapanların gelir durumuna göre üst limit belirlenmektedir. Bu kredi kartının acil limit özelliğinin olduğunu da belirtmemiz gerekir. Kart limitini arttırmak ise bir SMS ile çok kolay. “LIMIT” yazarak 2273‘e SMS gönderip limit artırım talebinde bulunabilirsiniz.

Akbank

Chip Para özelliğiyle, kredi kartı kullanan müşterilerine harika kampanyalar sunan Akbank; Axess Card ile de uygun gördüğü müşterilerine yüksek limitli kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Yurt dışı kullanımında da uygun seçenekler sunan Axess Card limitinizi arttırmak içinse mevcut limitinizi, kartınızın son 4 rakamını, aylık gelirinizi ve talep ettiğiniz limit tutarını 4566‘ya SMS gönderebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:  Kredi Kartı Limiti Arttırıldı

Örnek SMS : 12000 1234 8000 19000

Yüksek Limitli Kredi Kartı Başvurusu

Yüksek limitli kredi kartı isteyen müşterilerin başvurularını banka şubeleri aracılığıyla, belgelerini ibraz ederek yapmaları gerekmektedir. İnternet şubesi, cep şube (mobil uygulama), ATM, çağrı merkezi (müşteri hizmetleri) veya SMS yoluyla kredi kartı başvurusu yapacak müşterilerin başvurularının onaylanmaları durumunda; kredi kartına tanımlanacak limitin standart müşteri limiti olacağını hatırlatmak isteriz.

Bu yazımızda Yüksek limitli kredi kartı veren bankalar hangileridir ? Kredi kartı düzenlemesi ile en yüksek limitli kredi kartı alınabilir mi ? sorularının cevaplarını verdik. Merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderebilirsiniz.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 puan, ortalama: 0,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Nakit İhtiyacı Olanlara Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Nakit İhtiyacı Olanlara Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar Yazısı İçin Yapılan Yorumlar.
  1. Mustafa Taşkın

    Sicil affı gelsin

    • access_time 11 Ara 2020, 22:27
    • Cevapla