Masrafsız Konut Kredisi Veren Bankalar (2020 Komisyonsuz)

Map Anasayfa Kampanyalar Masrafsız Konut Kredisi Veren Bankalar (2020 Komisyonsuz)
Masrafsız Konut Kredisi Veren Bankalar (2020 Komisyonsuz)

Dosya Masrafsız Konut Kredisi Veren Banka Var Mı?

Sitemizi ziyaret eden, siz değerli ziyaretçilerimizin isteği üzerine; detaylı araştırmalar neticesinde masrafsız konut kredisi veren bankaların hepsini derledik. Yazımız içerisinde düşük faiz olanakları ile masrafsız konut kredisi veren bankaları faiz oranları ve vade seçenekleri ile inceleyebilirsiniz.

Yazımızı dikkatlice okuyarak size en uygun faizli ve masraf ödemeden konut kredisi veren bankayı bulabilirsiniz. Konunun nihayet bulduğu noktada ise sizler için öneride bulunduğumuz bir takım tavsiyeler yer alacaktır.

Bildiğiniz gibi bütün bankalar konut kredileri için dosya masrafı almaktadırlar. Bunun yanında bazı bankalar ise yıllık olarak düzenledikleri kampanyalar ile dosya masrafsız ev kredisi vermektedirler. Dosya masrafı almamalarından dolayı faiz oranları biraz yüksek olabilmektedir. Yazımız içerisinde bahsi geçen diğer bir konu ise, başka bankalardan aldığınız konut kredisi masrafsız olarak Halk bankasına nasıl taşıyabileceğinizle ilgili bilgilerde yer almaktadır.

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi

Ziraat Bankası, Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olması ve devlet bankası olması münasebeti ile uygun faiz oranı ve masrafsız olarak krediler sunmaktadır. Başta belirttiğimiz halk bankasının masrafsız konut kredisi transferi özelliğini bu bankada da kullanabilirsiniz. Ayrıca yarım kalan ev inşaatınız içinde dosya masrafsız bu krediyi alabilirsiniz.

Almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin en falza %80’i için kredi alabilirsiniz. Yani buna örnek verecek olursak, almak istediğiniz evin ekspertiz değeri 100.000 TL ise banka size en fazla 80.000 TL kredi verebilmektedir. Evin hepsine kredi vermemektedir. Lakin evin hepsine kredi veren bankalar, Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar yazımızda yer almaktadır.

Alacağınız ev için ziraat bankası bir ipotek tahsis eder. Kredi vadesi süresince bu ipotek işler. Gerekli görüldüğü takdirde banka sizden ek teminatlar da isteyebilmektedir. (kefil vs.) Ayrıca vade süresince zorunlu depren sigortası, konut sigortası ve hayat sigortası yapılmaktadır. En fazla 120 ay(10 yıl) vade süresi için alacabileceğiniz bu kredinin faiz oranı %0.99‘dur. Düşük vade süreleri için faiz oranı değişiklik göstermektedir. Detaylar için Ziraat şubesi veya müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası konut kredisi isimli makalemizde bütün ziraat konut kampanyalarını paylaştık.

İlginizi çekebilir:  Konut Kredisi Alırken Ev Sigortası 2020 (Sigorta Ücretleri ve DETAYLAR!)

Masrafsız SarıPanjur Konut Kredisi 2020 (VakıfBank)

Masrafsız konut kredisi veren bankalar listesinde ikinci sırada Vakıfbank yer almaktadır. Dosya masrafı ödemeden hayalinizdeki eve düşük faiz imkanı ile sahip olmanız muhtemeldir. Ev kredinizi sadece TL cinsinden alabilirsiniz. Maaş müşterisiyseniz düşük faiz oranından faydalanabilirsiniz. Kredi vade süresi Ziraat bankasında olduğu gibi 120 aydır.

Yine aynı ziraat bankasında olduğu gibi, aldığınız ev için ipotek atanır ve banka dilediği gibi ek belgeler de isteyebilir sizden. SarıPanjur konut kredisinin faiz oranı %0,99 olarak belirlenmiştir.  Kredi taksitlerinizde erken ödemeye gittiğiniz takdirde; kalan vade süreniz 36 ayın altında ise erken ödenen tutarın %1‘i, 36 aydan fazla ise ödenen miktarın %2‘si kadar tazminat alınacaktır. Kredi başvurusu için Vakıfbank şubelerine gidebilir veya müşteri hizmetlerinden detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Halk Bankası Masrafsız Konut Kredisi Transferi

Başka bir banka üzerinden kullandığınız konut kredinizi Halk Bankası üzerine taşıyabilirsiniz. Taşıdığınız krediniz için herhangi bir masraf ödemez ve bilakis düşük faiz oranlarından faydalanırsınız. Dost Konut Kredisi ile masraf ödemeksizin, aylık kredi taksitlerinizi düşük faizlerle ödeyin.

Ayrıca Halk Bankası konut kredisi vade süresi diğer bankalara nazaran fazladır. 180 ay vade ile %0.99 faiz oranından faydalanarak kredinizi taşıyabilirsiniz. 120 ay vade için uygulanan faiz oranı ise %0.98‘dir. Kredi tahsis ücreti alınmadığı için bu yazımızda bahsetmek istedik. Halk bankasına ait diğer konut kredileri için Halkbank ev kredisi bölümümüze geçebilirsiniz.

QNB FinansBank Masrafsız Konut Kredisi Kampanyası

masrafsız konut kredisi veren bankalar, hangi banka tahsis ücreti almadan ev kredisi vermektedir
finansbank masrafsız konut kredisi kampanyası

Evinizi bulmak sizden, kredisini vermek finansbank’tan. Dosya masrafsız konut kredisini alabilmeniz için bankaya gitmeniz yeterlidir. Şüphesiz ki bankalar içerisinde en düşük faizi QNB FinansBank vermektedir. Kredi başvurusu için internet bankacılığını kullanabilir veya finansbank şubesine gidebilirsiniz. 1-60 ay vade için %0,99 faiz oranı, 61-120 ay vade için %1,02 faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi kampanyası şubat ayında son bulacaktır. Diğer kampanyalar için QNB Finansbank Konut Kredisi Kampanyaları derlememizi ziyaret ediniz.

İlginizi çekebilir:  Halkbank Yeni Kredi Paketleri Başvuru, Faiz Oranları, Hesaplama Tablosu (2020)

Masrafsız Konut Kredisi Nedir, Faydası Var Mıdır?

Masrafsız krediler vatandaşa her zaman kâr ettirmez. Şöyleki sizin için bir bankanın masraflı ve masrafsız kredilerini karşılaştırdır.

Masraflı: 100.000 TL için %0.99 faiz oranı ile kredinin aylık ödemesi 1.427,78 TL olacaktır. Kredi vadesi 120 aydır.(Tahsis ücreti 50 TL, sigorta ücreti 150 TL dahil edilmiştir.)

Masrafsız: 10.0000 TL için %1.02 faiz oranı ile kredinin aylık ödemesi 1.448,62 TL olacaktır. Kredi vadesi 120 aydır.(Tahsis ücreti 50 TL, sigorta ücreti 150 TL dahil edilmiştir.)

Yukarıda bir bankanın masraflı ve masrafsız kredilerinin hesaplama sonuçlarına yer verilmiştir. Görüldüğü gibi bankaların masrafları kaldırması o kredinin faiz oranın yükselmesine neden olmaktadır. Tabi verdiğimiz örnek her zaman gerçekleşmemektedir. Ama masrafsız krediler genellikle masraflı kredilerinden daha fazla tutara çıkabilmektedir.

Makalemizi Faydalı Buldunuz mu?

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 puan, ortalama: 5,00 out of 5)
blankLoading...
Güncelleme:

Masrafsız Konut Kredisi Veren Bankalar (2020 Komisyonsuz) Yazısı İçin Yorum Yap veya Soru Sor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *